Menu

Vnitrostátní lety - Portugalsko

Portugalsko

 • Porto
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Víno podle smlouvy

  V 17. století Angličané zjistili, jaké výtečné víno v Portu vyrábějí. Zachutnalo jim tak, že výše cla na jeho prodej byla vepsána do traktátu o mezinárodním obchodu mezi těmito zeměmi. 

 • Čaj v krásném okolí

  Až budete v Portu, navštivte zahrady Křišťálového paláce. Po tomto malebném místě se procházejí pávi. Zde můžete zajít do Rota do Cha, kde si budete moci vybrat z nepřeberného množství výtečného čaje. 

 • Mercado do Bolhao

  Skutečnou atmosféru města pocítíte na městském trhu. Proto vám doporučujeme navštívit tržnici Mercado do Bolhao na ulici rua Formosa. Potkáte zde více místních obyvatel než turistů a nakoupíte místní potraviny. 

Co si nesmíte nechat ujít v Portu?

Porto se nachází v severní části Portugalska na pobřeží Atlantského oceánu. Je to druhé největší město v Portugalsku. Bývá považováno za jedno z nejmalebnějších měst na světě.

Vydejte se na procházku přes most Ponte Dom Luís I. Tento most byl pojmenován na památku krále Ludvíka I. a spojuje břehy překrásné řeky Douro. Tuto dvoupodlažní ocelovou konstrukci navrhl žák Gustava Eiffela – Teofil Seyrig. Samotný most je velice fotogenický a umožňuje obdivovat okolí řeky, podél které proudí život ve městě. Velmi zajímavá je projížďka historickou tramvají celým Portem. Nejlepší volbou bude jízda linkou číslo 1 – je nejdelší a vede od zastávky Infante až do Passeio Alegre, která se nachází nedaleko ústí řeky do Atlantského oceánu. Pokud máte chuť si prohlédnout panorama celého města, vydejte se do kostela dos Clérigos. V zadní části kostelního komplexu stojí šestipatrová věž s více než 200 schody. Po namáhavém výšlapu nahoru na vás čeká odměna – krásné pohledy na celé okolí!

Podél řeky vede pěší zóna, kterou dorazíte na místa, kde se vyrábí porto – nejoblíbenější alkoholický nápoj z tohoto regionu. Závod poznáte bez obtíží. Již z dálky jsou na střechách vidět bílé tabule. Můžete zde nejen degustovat a koupit víno, které vám nejvíce zachutná, ale také se zúčastnit výletů s průvodcem po vinných sklípcích. Jaké další místo byste měli navštívit, pokud holdujete dobrému vínu? Slavný bar Vinologia - Portologia Porto, La Maison des Porto na ulici Rua de Sao Joao. Můžete zde ochutnat vína z malých vinic, která nenajdete nikde jinde. Ceny jsou zde trochu vyšší než na jiných místech, ale návštěva stojí za to.

Co rozhodně nesmíte vynechat během pobytu v Portu? Určitě si dejte místní ovoce a zeleninu. Podnebí, které zde panuje, je ideální pro pěstování rostlin – k nejoblíbenějším patří hrušky a citrusové plody. Vyzkoušejte také pečené kaštany, které se zde prodávají přímo na ulici. Na opravdový portugalský oběd nebo večeři si zajděte do Tapabento Trindade na adrese Largo Doutor Tito Fontes 147 nebo do O Paparico na Rua de Costa Cabral 2343. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek z Portugalska do Portugalska?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek z Portugalska do Portugalska se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky z Portugalska do Portugalska, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky z Portugalska do Portugalska?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů z Portugalska do Portugalska zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinky na trase Portugalsko - Portugalsko