Menu

Dvouhvězdičkové hotely

Dvouhvězdičkové hotely

V každé zemi platí jiné standardy. Níže uvedený popis se týká dvouhvězdičkových hotelů v České republice.

Vybavení pokoje, koupelna

Pokoj musí mít základní vybavení – postel (jednolůžko 90x200 cm nebo dvoulůžko 140x200 cm), skříň nebo vestavěnou šatnu (min. 3 ramínka pro každého hosta), noční stolek, jídelní nebo pracovní stůl, židli pro každého hosta (min. 2 židle), zrcadlo, nástěnný věšák na svrchní oděv, noční lampičku, pracovní lampičku, stropní osvětlení, přístup k minimálně jedné elektrické zásuvce, místo pro zavazadla. 

Vybavení může být doplněno o kobercovou krytinu v celém pokoji nebo menší koberce u každé postele, o závěsy, žaluzie nebo rolety, sklenice nebo jiné nádoby na pití pro každého hosta, rádio. 

Koupelna se může nacházet na chodbě a může být společná pro několik pokojů. V koupelně musí téct teplá i studená voda během celého dne. 

Pokud se koupelna nachází v pokoji, měla by být vybavena vanou s vanovou a sprchovou baterií nebo sprchovým koutem, umyvadlem s umyvadlovou skřínkou nebo poličkou a toaletou. Doplňkovým vybavením je zrcadlo, elektrická zásuvka s chráničem, odpadkový koš a sada pro každého hosta: toaletní mýdlo nebo dávkovač na tekuté mýdlo, ručník, sklenice nebo umělohmotný kelímek na jedno použití.

Minimální plocha pokoje v dvouhvězdičkovém hotelu nebo motelu:

typ pokoje

povrch v metrech čtverečních 

pokoj pro 1 osobu

9

pokoj pro 2 osoby

12

pokoj pro 3 osoby

15

pokoj pro 4 osoby

18

pokoj pro 5 a více osob

22,5 + 4,5 pro každého dalšího hosta 

Vybavení hotelu

Objekt musí být z vnější strany osvětlen a mít vyznačený vchod pro hosty.

Před vchodem se musí nacházet místo na stání vozidla na čas příjezdu a odjezdu hostů. V případě hotelů nacházejících se mimo těsnou zástavbu města je povinností hotelu zajistit parkování, garáž nebo místo na stání. U hotelů každé kategorie musí být místa na parkovišti nebo v garáži hlídaná. 

V pokojích musí být dostupná gravitační nebo mechanická ventilace, v celé budově musí po celý den i noc téct teplá a studená voda, hosté musí mít po celý den i noc přístup k telefonu, faxu, všeobecně dostupné televizi, rádiu a internetu na recepci. V budovách vyšších než 4 patra by se měl nacházet výtah. 

Obsluha hosta

V hotelu tohoto standardu mezi základní služby pro hosty patří: služba ranního buzení, úschovy zavazadel, peněz a hodnotných předmětů, podávání snídaně, každodenní úklid pokoje nebo úklid na přání hosta.

Navíc by hosté měli mít možnost si po celý den i noc zakoupit teplé nápoje (přípustné je vybavení hotelů nápojovými automaty). Změna ručníků by měla probíhat každý třetí den nebo na přání hosta.

V hotelu by se měl nacházet aperitif-bar nebo kavárna, společná místnost, kde lze sledovat televizi (netýká se objektů, kde se televize nacházejí v jednotlivých pokojích).

Zaměstnanci každého hotelu jsou školení v oblasti poskytování první pomoci. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!