Menu

Přehled druhů ubytování

Přehled druhů ubytování

V nabídce ubytování se můžeme setkat s následujícími druhy turistických objektů:

Hotel

Jedná se o objekt, který má alespoň 10 pokojů. V objektu tohoto typu musí být většina pokojů pro jednoho nebo dva hosty. Hotel by měl poskytovat širokou nabídku služeb spojenou s pobytem hostů – např. gastronomické služby.

Motel

Jedná se o hotel situovaný nedaleko silnice či dálnice. Tyto objekty musí svým hostům nabízet místa na parkování. Motel musí mít alespoň 10 pokojů, většina z nich musí být pro jednoho nebo dva hosty. Motel také poskytuje gastronomické služby. Obvykle se motely nacházejí na okrajích měst, u hlavních silničních tahů.

Kemp

Hlídaný objekt, kde hosté mají možnost spát ve stanech, karavanech nebo obytných přívěsech. Na území kempu mohou hosté připravovat jídlo a parkovat. Některé objekty nabízejí hostům možnost přespání v kempingových domcích.

Prázdninové domy

Tyto objekty poskytují hostům minimální nabídku služeb. Jejich kapacita je minimálně 30 míst na přespání.

Ubytovna pro mládež

Objekty nabízející nocleh pro mládež.

Nestřežené kempy

V těchto místech mohou turisté nocovat ve stanech, ale jedná se o nestřežené objekty.

Designové hotely

Elegantní a luxusní objekty, často situované v historických budovách. Poskytují hotelové služby nejvyšší kvality, často na úrovni 5hvězdičkových hotelů. Většinou jsou menší, s jedinečným vybavením – někdy i starožitným.

Hostel

Jedná se o objekt levnější než hotel nižšího standardu. Nabízí pokoje pro mnoho hostů (od 3 do 9 lůžek, někdy i více), ve většině případů se společnou koupelnou na chodbě. Hosté mohou používat společný televizní salónek a kuchyni, kde si sami mohou připravovat jídlo. Mnoho hostelů také nabízí pokoje pro jednoho nebo dva hosty, často se samostatnou koupelnou. Tyto pokoje jsou ale podstatně dražší než pokoje pro mnoho osob. Hostely mohou připomínat ubytovny pro mládež, ale jsou vždy soukromé a neplatí v nich tak přísná pravidla.

Bungalov

Jedná se o menší domky, obvykle dřevné. V exotických zemích mají střechu z palmových listů. Bungalovy se často nacházejí přímo na pláži, mají verandu s výhledem na moře.

Agroturistika

Domy na venkově poskytující ubytování pro turisty. Obvykle se jedná o rodinné podnikání, které nabízí hostům možnost aktivního odpočinku na vesnici, často je tento odpočinek spojen s dobrovolnou prací v zemědělství.

Kromě výše uvedených objektů, se můžeme na cestách setkat také s dalšími typy hotelů. O poskytovaných službách se můžeme informovat v daném objektu nebo na jeho internetových stránkách.

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!