Menu

Nemluvňata, děti a mládež v hotelu

Nemluvňata, děti a mládež v hotelu

Nemluvně v hotelu

Většina hotelů vyššího standardu nabízí speciální postýlky pro nemluvňata a malé děti, které lze umístit v pokoji. Navíc se může na pobyt dítěte vztahovat sleva nebo pobyt dítěte může být dokonce zcela zdarma – to lze zjistit v nabídce daného hotelu. Informace o podmínkách pobytu dětí jsou vždy uvedeny ve všeobecných podmínkách hotelu.

Hotely vyššího standardu mohou nabídnout kvalifikovanou péči o nemluvňata. V některých objektech pracují i lékaři, kteří mohou v případě potřeby hostům pomoci. 

Dítě v hotelu

Každý hotel má vlastní podmínky vztahující se na pobyt dětí v daném objektu. Část hotelů poskytuje speciální slevy pro děti určitého věku (např. do 4 nebo dokonce i do 12 let), některé hotely zase poskytují ubytování zdarma pro děti od 5 do 7 let. Tyto podmínky si ale každý hotel určuje sám, podle vlastní ubytovací politiky. Dítě je ubytováno ve stejném pokoji, co jeho rodiče. Podle věku může spát ve stejné posteli, co rodiče nebo na přistýlce.

Většina hotelů vyššího standardu zajišťuje pomoc s péčí o děti – má zaměstnance, který se stará o děti. Může je hlídat, pokud o to rodiče požádají. Zároveň v hotelech tohoto typu lze využít dětské koutky a pokoje. 

Náctiletí v hotelu

Pobyt nezletilých osob v hotelu bez doprovodu dospělých patří k výjimečným situacím a neexistují v této otázce obecná pravidla, která by platila všude bez výjimky. V tomto případě rozhoduje obsah hotelových všeobecných podmínek, kde jsou popsány podmínky pobytu neplnoletých osob bez doprovodu v hotelovém objektu. 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Obsahuje tento článek informace, které jste hledali? Ano | Ne
Myslím, že tenhle článek:
Děkujeme za váš názor!