Menu

Návštěva pilotní kabiny. Jak ji můžeme navštívit?

Návštěva pilotní kabiny. Jak ji můžeme navštívit?

Každý fanoušek letectví sní o návštěvě pilotní kabiny letadla. A není řeč jen o dětech, jejíchž zvědavost považujeme za přirozenou. I dospělí hledají způsob, jak si prohlédnout kokpit a promluvit s kapitánem.  

Návštěva v kokpitu letadla 

Takové dobrodružství je možné uskutečnit, ale je nutné mít na paměti několik pravidel. Především, z bezpečnostních důvodů, má během letu povolen vstup do pilotní kabiny pouze posádka. Nemá proto smysl žádat o tuto možnost během trvání letu.  

Navíc, pokud má letadlo opožděný start nebo přistání, může posádka nemít na takovou návštěvu čas.

Co lze dělat v pilotní kabině? Především zjistit, jak funguje letadlo. Trpělivý kapitán vysvětlí, k čemu slouží jednotlivé displeje, tlačítka a spínače… A někteří šťastlivci dokonce budou moci usednout za řídicí páku v kapitánské čepici. 

Jak navštívit kokpit

U většiny leteckých společností neexistují speciální procedury týkající se návštěvy pilotní kabiny. K takové návštěvě je v podstatě nutný pouze souhlas kapitána. Nejvhodnější je se již během letu zeptat letušky, zda kapitán bude souhlasit s návštěvou po přistání.

Můžeme také vyzkoušet štěstí během vycházení z letadla – pravděpodobně budou dveře do pilotní kabiny otevřeny a setkáme se s piloty. 

Návštěva dětí v pilotní kabině 

Malé děti mají úkol značně usnadněn. Posádky většiny leteckých společností jsou ochotné vyhovět přáním nejmladších cestujících. Proto, pokud neexistují žádné jiné důvody (zpoždění, únava posádky, nutnost opustit kabinu), je velice pravděpodobné, že dítě prožije toto dobrodružství.

Některé letecké společnosti (např. Wizz Air) nabízejí dětem letecké pasy. Během každého letu dítě obdrží razítko, které potvrzuje cestu. Poté, co sesbírá daný počet razítek, může dítě navštívit za odměnu pilotní kabinu. 


TOP 10 nejzajímavějších ženských národních oděvů TOP 10 nejchutnějších jídel evropské kuchyně Co si můžete vzít do letadla? 

Rady a tipy v tomto článku a dalších navazujících článcích mají informativní charakter a nemohou být základem jakýchkoli nároků vůči eSky.cz.

Zaujal vás článek, ale potřebujete více informací?
Děkujeme za vaši pomoc

Váš názor nám pomůže vytvářet lepší a zajímavější články.

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later