Menu

Vyhledat lety na letiště Košice Airport

Ukazát filtry

Košice

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: slovenština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Koncert fontány a stromu

  Nedaleko věže sv. Urbana a Národního divadla se již více než 20 let koná jedinečné představení. Veliká fontána chrlí proudy vody do rytmu hudby. Večer vše doprovází světelná show. Překvapivé je, že fontánu doprovází kovový strom. Na něm visí 22 kovových zvonů, které vyzvánění melodii, na kterou fontána „tančí“.

 • Gastronomické tradice

  K pobytu v Košicích nedomyslitelně patří dobrá kuchyně. Jedinečná jídla, ve kterých cítíme jižní slunce, rozhodně musíme doplnit místním tokajským vínem. Část proslulé vinařské oblasti Tokaj se nachází v okolí Košic, proto je zde nejlepší místo, kde si tento nápoj dopřát. Z místní kuchyně bychom pak měli vyzkoušet halušky nebo strapačky.

 • Pozor na jazyk!

  Ještě před sto lety se na ulicích města mluvilo především v maďarštině. Dnes zde nepochybně kraluje slovenština, která se ale liší od té, kterou mluví obyvatelé Bratislavy. Slovenština má tři základní skupiny a zde se používá dialekt východoslovenský, který se podobá polštině.

Co si nesmíte nechat ujít v Košicích?

Druhé největší město na Slovensku a významné centrum východního Slovenska. Košice sice nejsou velkou metropolí, ale díky své kráse a neopakovatelné atmosféře historického centra města si je rozhodně oblíbíte. Dlouhé a spletité dějiny města a regionu zde zanechaly nesmazatelné stopy.

Město bylo založeno ve 13. století. V tomto období bylo obklopeno obrannými zdmi. Svůj největší rozkvět Košice zažily v 15. století, kdy se staly nejdůležitějším městem tehdejšího Uherského království. Právě z této doby pochází katedrála sv. Alžběty. Jedná se o největší chrám na Slovensku a zároveň nejvýchodnější katedrálu v gotickém slohu v Evropě. Zvonice pochází také ze středověku a jejím patronem je sv. Urban. Mohutné obranné hradby se do dnešního dne zachovaly jen zčásti. Můžeme si prohlédnout jejich spodní část, která přetrvala urbanistické změny schovaná pod povrchem. Za prohlídku stojí také památky z pozdějších období, mimo jiné eklektické novobarokní Národní divadlo, které bylo na konci 19. století postaveno na místě staré radnice a také synagoga z 20. let 20. století, která je největší židovskou svatyní stále sloužící svému účelu na Slovensku.

Košice se po staletí rozvíjely jako uherské město, protože Slovenko až do 20. století nebylo samostatným státem, ale částí Uherského království. Odtud se bere maďarský rodokmen a duch města, jehož většinové obyvatelstvo ještě do 20. let minulého století tvořili Maďaři. Dodnes zde zůstaly silné kulturní vlivy, kterých si můžeme všimnout třeba v místní gastronomii.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Košice Airport?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Košice Airport se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Košice Airport, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Košice Airport?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Košice Airport zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Košice Airport

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Košicích

Najít ubytování v Košicích