Menu

Rezervujte si levné letenky a ušetřete

 • 3 miliony prodaných letenek
 • 950 leteckých společností
 • 3038 letišť
 • 18 let zkušeností

Jak najít levné letenky?

Vzhledem k vysoké ceně letenek chce každý cestující vědět, jak létat levně.
Díky tomu, že znáte tyto tipy, můžete ušetřit až několik stovek až tisíců! Jak najít levné lety?

 • Především je dobré, pokud začnete s hledáním několik měsíců před plánovanou cestou. Ačkoli levné letenky mohou být k dispozici v pozdějších, vzhledem k plánované cestě hraničních termínech, rezervace letenek v dostatečném předstihu vám dává větší šanci, že za ně budete platit méně. Proč je to tak? Nejen oblíbené letecké společnosti si uvědomují, že pokud chcete letět v konkrétní den a hledáte letenky na poslední chvíli, koupíte si je bez ohledu na jejich cenu. Tak nebo tak, nejlepším způsobem, jak hledat levné letenky či last minute letenky, je hledání přes vyhledávače letenek, které dokážou rozlišovat mezi nejvýhodnějšími nabídkami letenek nebo “promo-akcemi” leteckých společností.

 • Kdy jsou letenky nejlevnější? Pozorování ukazují, že se nevyplatí rezervovat letenky na víkend, zejména ne na neděli. Právě během víkendů bývá po letenkách největší poptávka a letecké společnosti tak můžou zvyšovat své ceny. Uděláte líp, pokud si svůj let naplánujete uprostřed týdne, obzvláště v ranních hodinách – pomohou vám aplikace pro vyhledávání levných letů, které si můžete nainstalovat do svého telefonu. Pokud to jde, buďte flexibilní ohledně data odletu. Může se stát, že atraktivnější nabídka letenek bude k dispozici den po vašem původně plánovaném odletu.

 • Sledujte nízkonákladové letecké společnosti,, které nabízejí nižší ceny než jejich konkurence. Podle řebříčků nabízejí levné letenky zejména dopravci jako Norwegian, easyJet, Eurowings, Ryanair, Wizz Air a NIKI. Nyní, když už víte kdy levné letenky nakupovat, potřebujete ještě vědět kde hledat informace o propagačních akcích.

Kde hledat levné letenky?

Existují tři nejoblíbenější způsoby vyhledávání levných letenek.

 • První a zároveň nejméně komfortní cesta, jak hledat levné letenky, je založena na sledování nabídek jednotlivých leteckých společností. Můžete sledovat ceny na jejich webových stránkách nebo se přihlásit k odběru newsletteru, takže budete mezi prvními vědět o každé propagační akci. Můžete se také stát členem klubu a dostávat soukromé slevy. Tato metoda je však časově náročná a funguje pouze tehdy, když neustále cestujete s jednou a tou samou leteckou společností.

 • Druhý způsob, jak hledat levné letenky, se týká online komunity cestovatelů. Na šíření informací využívají různé online fóra a skupiny na Facebooku, kde zveřejňují informace o nabídkách. V těchto skupinách se můžete registrovat i vy a následně pak můžete profitovat ze sledování zmíněných aktivit. Nikdy však nevíte, co přesně budou uživatelé zveřejňovat. Jde spíše o způsob, jak se dostat k last minute letenkám nebo levným letenkám na víkend.

 • Třetí metoda je nejrychlejší a nejefektivnější. Spočívá ve využívání vyhledávačů levných letenek. Vyhledávací systémy na jednom místě shromažďují informace a data od několika desítek až stovek dopravců. Díky tomu můžete snadno porovnávat různé nabídky, například jestli a kde jsou k dispozici levné letenky z Prahy nebo v jakých cenových relacích se pohybují letenky do USA. Jak používat tyto vyhledávače levných letenek a jak rezervovat letenky?

Jak hledat levné letenky?

Chcete-li na eSky zkontrolovat letenky ve vybraných termínech, měli byste nejdříve definovat některé základní údaje.

 • Uživatel si musí vybrat, zda hledá low-cost nabídky, jednosměrné či zpáteční letenky nebo se zajímá o multi-city cestu. Vyplatí se připomenout, že právě poslední řešení je jedním z účinných způsobů jak na levné letenky. Když mate vybráno, pak musíte pokračovat zadáním místa odletu, místa příletu a zvolit si datum odletu, eventuálně také příletu. Zadejte počet cestujících, jejich věk (kojenci, děti, dospívající, dospělí) a cestovní třídu (economic, economic premium, business, první třída).

 • Po zadání těchto údajů a kliknutí na tlačítko vyhledávání se zpustí vyhledávač letenek, který automaticky projde dostupné nabídky a zobrazí vám pouze ty, které splňují vaše kritéria. A co samotné výsledky vyhledávání levných letenek? Z nich můžete vyčíst název letecké společnosti, čas odletu a příletu, celkový čas letu, výchozí a cílové letiště, cenu za osobu a informaci o dostupných přestupech. Můžete si také projít podmínky rezervace.

 • Pokud je seznam výsledků příliš dlouhý, můžete použít filtr. Vyhledávač letenek eSky nabízí filtry pro počet přestupů, časy odletů, letecké společnosti a také letiště. Krom toho si můžete vybrat možnost “Nejvýhodnější ceny” a nechat si nabídky seřadit podle ceny, nebo kliknout na “Nejlevnější lety +/- 3 dny” – zajímavá nabídka zejména pro ty, kteří jsou flexibilní ohledně data odletu. Na tomto místě vám totiž vyhledávač ukáže, zda jsou levnější letenky k dispozici o pár dní dříve (nebo později), než plánujete letět. Nyní si pojďme něco říct o tom jak letenku rezervovat.

 •  

  Jak si zarezervovat levné letenky?

  Víte, jak postupovat při rezervaci levných letenek? Je to velmi jednoduché! Poté, co si vyberete nejvhodnější nabídku ve vyhledávacím systému, kliknete na tlačítko výběru – systém pak zkontroluje, jestli je vybrané spojení k dispozici, a přesměruje vás na webovou stránku s podrobnostmi a informacemi o procesu rezervace letenek. V této fázi je možné zvážit také možnost nákupu cestovního pojištění.

  Dalším krokem je uvedení údajů nutných pro proces rezervace: jméno a příjmení (stejné jako v průkazu totožnosti), pohlaví, datum narození a počet registrovaných zavazadel. Musíte také zvolit metodu platby a uvést potřebné údaje o platební kartě. K tomu si navíc můžete za malý poplatek pořídit službu online check-in. Nakonec stačí už jen potvrdit rezervaci kliknutím na tlačítko “Rezervovat a zaplatit”.

   

 •  

  Levné lety do České republiky a zahraničí

  Pokud mate zájem o levné letenky, můžete využít také dalších možností, které vyhledávače letenek nabízejí. Díky eSky najdete levný hotel ve vámi vybrané destinaci, využijete služeb auto-půjčovny nebo si v sekci Let+Hotel vybere ubytování přesně vyhovující vašemu datu příletu a odletu.

  Vyplatí se sledovat také nabídky levných vnitrostátních a mezinárodních letů v sekci “Akční letenky” – je to ten nejjednodušší způsob, jak přijít k letenkám za pár stovek. Kromě toho ale můžete využít i možnost objednání odvozu z letiště nebo zkontrolovat ceny nejbližších parkovišť.

  Vyhledávač levných letenek vám ulehčí výběr ze široké nabídky možností, které nabízejí různé letecké společnosti, jako jsou Ryanair, Wizz Air, LOT, Lufthansa a stovky dalších dopravců. Na webu eSky můžete využít také možnosti sledovat letový radar, díky kterému budete mít dokonalý přehled o tom, kde se právě nachází letadlo s vaší rodinou nebo přáteli.

   

V cestování se vyznáme nejlépe

Přečtěte si jeden z článků Tipů pro cestovatele

Dovolená naplánovaná, letenky koupené... a co zavazadla? Předtím, než se pustíte do balení, byste měli zkontrolovat, zdali váš batoh nebo kufr..

Z bezpečnostních důvodů mezinárodní předpisy definují předměty, které lze a které nelze převážet v letecké dopravě. Navíc existují předměty, které..

Pravidla pro balení příručních zavazadel Šikovné sbalení příručního zavazadla umožňuje ušetřit hodně peněz, zejména v případě, že cestujeme..