Menu

Turkish Airlines

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Turkish Airlines na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Turkish Airlines?

Jízdní řád Turkish Airlines zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Turkish Airlines?

Nejlepší je koupit si letenky na let Turkish Airlines s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Turkish Airlines, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Turkish Airlines?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Turkish Airlines

Turkish Airlines

Turkish Airlines, a přesněji Türk Hava Yolları, je národní, turecká letecká společnost. Základnu má na letišti Istanbul Airport. Letecká společnost byla založena v roce 1933, od roku 2008 je členem největší letecké aliance – Star Alliance. Turecký dopravce získal dvakrát ocenění od Skytrax za Nejlepší evropskou leteckou společnost – a to v roce 2011 a 2012. Turkish Airlines mají nejhustší síť spojení pro letadla startující z jednoho letiště. Dalšími důležitými základnami jsou kromě letiště Istanbul Airport ještě Istanbul-Sabiha Gökçen a Ankara Esenboğa Airport. Turecká aerolinka poskytuje lety do 260 destinací na všechny obývané světadíly.

Zavazadla

U letecké společnosti Turkish Airlines si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Turkish Airlines také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující si mohou rezervovat letenky ve třech třídách. Prostor mezi sedadly v Ekonomické třídě je 78 cm, opěradla lze sklopit o 15 cm. Každé sedadlo je opatřeno zásuvkou pro elektrická zařízení a zdířkou USB. Ve třídě Komfort jsou sedadla široká 49 cm a vzdálenost od sousedního sedadla je 116 cm. Opěradlo lze sklopit o 22 cm. Každé sedadlo má rozšířený prostor na nohy. Sedadla ve třídě Business mají po rozložení délku 188 cm. Jsou vybavena masážní funkcí, mají lampičku na čtení, velkou opěrku na hlavu, která zaručuje soukromí.

Online odbavení

Od 24 hodin do 90 minut před plánovaným odletem se mohou cestující odbavit online a vybrat si sedadla na palubě. Odbavením zavazadel lze na letišti projít do 60 minut v případě mezinárodních letů, 45 minut trvá v případě místních letů.

Flotila

Turecká letecká společnost je vlastníkem 262 strojů, přesněji: 88 Boeingů 737-800 a 43 Airbusů A321-200 a 33 Airbusů A320-200.

Istanbulské letiště

Hlavní istanbulské letiště se nachází v evropské části města, asi 35 kilometrů severozápadně od jeho centra. Po dokončení výstavby převzalo v dubnu 2019 roli hlavního letiště ve městě. Toto nové istanbulské letiště nahradilo známé Atatürkovo letiště, které patřilo k největším letištím v Evropě.

V současné době je na nově otevřeném letišti v provozu jeden terminál, největší stavba svého druhu na světě. Terminál byl navržen tak, aby dokázal pojmout 90 milionů cestujících ročně. Plán rozšíření letiště počítá s výstavbou dalších terminálů, které by do roku 2030 měly být schopny odbavit až 200 milionů cestujících za rok.

Jídlo

V ekonomické třídě jsou nabízeny teplé nebo studené pokrmy v závislosti na délce trasy a destinaci. Menu je připraveno na základě toho nejlepšího z turecké a evropské kuchyně. Na dálkových trasách jsou cestujícím nabízeny také chlebíčky a sladkosti. Speciální jídla jsou nabízena na všech mezinárodních trasách. Ve třídě comfort jsou cestující uvítáni přípitkem, menu navíc obsahuje také jídla připravená z čerstvých surovin, dále jsou nabízená teplá jídla, moučníky, ovoce a výběr sýrů. Před přistáním je cestujícím znovu nabízeno teplé nebo studené jídlo. Jídla podávaná v business třídě závisí na letové trase. Na dálkových trasách jsou podávána dva jídla a občerstvení. Široký výběr předkrmů a.

Čtěte více

Doplňkové služby

Na některých letových trasách lze podle přání využívat služeb video, v rámci které jsou poskytovány filmy, audiobooky, hry a programy pro děti. Navíc mají cestující během letu možnost odesílat sms-ky nebo e-maily. Cena odeslání zprávy je 1,60 USD.