Menu

Nízkonákladové a tradiční letecké společnosti

 • 950+ leteckých společností
 • easyJet, Wizz Air
 • Czech Airlines, Smart Wings
 • Nejlevnější lety

Kde létají nízkonákladové letecké společnosti?

Nabídka nízkonákladových leteckých společností je určena lidem, kteří nemohou nebo nechtějí příliš utrácet, a peníze, které ušetří při nákupu levných letenek, rádi investují jinak.

 • Destinací, kam lze doletět s levnými aerolinkami, je čím dál tím více. Tato síť letových tras je rozvinutá také proto, že některé společnosti spolupracují a nabízejí tak výhodné kombinace spojení do všech koutů světa. Nízkonákladovky létající z České republiky obsluhují především další evropská letiště.

 • Jejich letadla vás tak dopraví do nejoblíbenějších měst a přímořských i zimních letovisek. Levné letecké společnosti, narozdíl od těch státních, se samozřejmě orientují na co nejvyšší zisk, a proto organizují lety jen do destinací a v termínech, kdy jsou schopny letadlo naplnit. Proto na některých trasách letají jen v letní nebo jen zimní sezóně.

 • Pokud má vaše cílová destinace několik letišť, můžete si být téměř stoprocentně jisti, že letadla levných aerolinek přistávají na tom nejvzdálenějším. To je spojeno s výší letištních poplatků, které jsou dražší na letištích v blízkosti centra.

Hodnocení leteckých společností

  Letecká společnost Ceny letenek Komfort Přesnost Personál Celkové hodnocení Počet recenzí
1. ČSA Czech Airlines ČSA Czech Airlines (OK) 3.4 3.6 3.6 4.3 3.7 216
2. Smart Wings Smart Wings (QS) 3.7 3.7 3.9 4.3 3.9 117
3. easyJet easyJet (U2) 3.9 3.7 3.9 4.3 3.9 3131
4. Wizz Air Wizz Air (W6) 3.9 3.8 4.1 4.5 4 12244
5. Jet2.com Jet2.com (LS) 3.9 4.2 4.4 4.6 4.3 134
6. Norwegian Air Shuttle Norwegian Air Shuttle (DY) 3.9 4 4.2 4.4 4.1 423
7. Ryanair Ryanair (FR) 4 3.6 4 4.3 3.9 22726
8. Swiss Swiss (LX) 3.7 4.2 4.2 4.6 4.2 373
9. Germanwings Germanwings (4U) 3.5 3.6 3.5 3.9 3.6 40
10. SAS SAS (SK) 3.5 4 4.1 4.4 4 373

Které letecké společnosti jsou nejlevnější?

Při analýze cen letenek byste měli vzít v úvahu i další náklady spojené s cestou.

 • U leteckých společností tohoto typu není v ceně zahrnuté zavazadlo k odbavení ani žádné služby na palubě. Za všechno navíc je tak třeba platit. Letiště, na které levné aerolinky letají, se obvykle nacházejí dál od centra, nebo dokonce několik desítek kilometrů od města.

 • Před nákupem letenky i doporučujeme zjistit, kolik stojí doprava z letiště k ubytování. V některých případech cena letenky a dopravy z letiště může převýšit cenu, kterou bychom zaplatili za let na „dražší“ letiště. Proto je vždy lepší se seznámit s celkovou cenou cesty, nejen letenky.

 • Cestovat letadlem levně se samozřejmě dá. Hlavním pravidlem je neplatit za zavazadlo k odbavení, pokud to není nezbytně nutné. Létejte pouze s příručním zavazadlem a co můžete, nechte doma, nebo kupte v cílové destinaci.

Nabídky aerolinek

Ceny letenek se často mění. Toto je vaše šance jak získat ty nejlevnější letenky.

 • Tyto změny jsou způsobeny různými činitely - sezónou, oblíbeností trasy, výší letištních poplatků, zájmem o konkrétní let. Cestovatelé, kterým nechybí trpělivost, nachází letenky klidně za 10 % jejich obvyklé ceny.

 • Snížení ceny letenek, na které cestovatelé lačnící po levných letech čekají, jsou posezónní slevy nebo slevové akce jednotlivých společností. Ty se někdy vážou ke konkrétnímu datu, někdy jsou ale pro zákazníky úplně případné. Například polská společnost LOT má akci každou středu. Každý týden je vybráno několik tras, na nichž pořídíte lety levněji než obvykle.

 • Také nízkonákladovky organizují slevové akce, během kterých můžete koupit letenky za doslova pár stovek. Ćasto se to děje po otevření nové trasy, kdy dopravce nabídne několik desítek letenek za více než konkurenční cenu. Nenechte si takovéto akce, a potažmo výlety za skvelé ceny, ujít!

Low-cost aerolinie v České republice

 • Již spoustu let je létání ohromně populární formou dopravy. Vděčíme za to především nízkonákladovým leteckým společnostem, se kterými se dnes dostaneme nejen do každé části Evropy, ale i o něco dál. Z České republiky létá několik nízkonákladových společností.

 • Mezi nejpopulárnější levné letecké společnosti patří Wizz Air a Ryanair. Wizz Air pochází z Maďarska, druhý jmenovaný dopravce z Irska. Nabízejí mnoho mezinárodních letů především po Evropě a v některých zemích fungují i jako vnitrostátní přepravce.

 • Mezi další známé levné aerolinky patří skandinávské Norwegian, německé Eurowings (patřící společnosti Lufthansa) a britský Easyjet. V každém vyhledávači tak kromě klasických leteckých společností narazíte i na nabídku nízkonákladovek.

 • Které letecké společnosti jsou nejbezpečnější?

  Standard na palubě levných leteckých společností a dražších dopravců se liší. Záleží také na trase a třídě, kterou letíte. Některá letadla mají širší a pohodlnější sedadla nebo více místa na nohy. To však nemá nic společného s bezpečností. Všechna letadla, která mají povolení převážet cestovatele, musí splnit ty samé podmínky. To se samozřejmě týká i levných aerolinek. Před každým startem jsou kontrolované ty samé parametry a i dalším pravidelným kontrolám podléhají všechna letadla a všechny společnosti úplně stejně. Každý rok vychází několik různých rankingů a výsledků testů bezpečnosti jednotlivých aerolinek, ve kterém se dražší i levnější společnosti umisťují na podobných příčkách.

 • Kde najdu nabídku letů nízkonákladových společností?

  Je nám jasné, že každý chce cestovat levně, rychle a pohodlně. Obvykle se ale dají spojit pouze dva z těchto požadavků. Pokud cesta trvá jen několik hodin, vyplatí se vybírat z nabídky levných aerolinek a vydržet tu chvíli na méně komfortním sedadle. A jak hledat levné letenky? Nejlépe tam, kde hledají nejúspěšnější lovci levného cestování. Používejte vyhledávače, které umí najít kombinace letů a ukazují jak dražší společnosti, tak i nízkonákladovky. Vyberte destinaci, která vás zajímá, zadejte termín, ve kterém chcete vyrazit a nechte si vyhledat ty nejlepší mezi stovkami různých nabídek. Během několika málo sekund tak porovnáte nabídku společností všech cenových kategorií a vyberete si let, který nejlépe odpovídá vašim požadavkům.