Menu

Lufthansa

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Lufthansa na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Lufthansa?

Jízdní řád Lufthansa zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Lufthansa?

Nejlepší je koupit si letenky na let Lufthansa s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Lufthansa, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Lufthansa?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Lufthansa

Lufthansa

Lufthansa je německý národní dopravce, který se podle počtu obsluhovaných klientů řadí na první místo v Evropě a na čtvrté místo na světě. Do skupiny Lufthansa patří Lufthansa Regional, Lufthansa Cargo, Germanwings, Austrian Airlines, Swiss Int. Airlines a několik dalších firem, které částečně patří německému gigantovi. Lufthansa je jedním ze zakladatelů aliance leteckých společností Star Alliance. V roce 1926 byla v Berlíně založena firma s názvem Deutsche Luft Hansa. Dnes má společnost sídlo Kolíně nad Rýnem, ale hlavní pobočka se nachází ve Frankfurtu. Od roku 2001 je sídlem letecké společnosti také letiště v Mnichově. Lufthansa létá na 18 německých a 202 mezinárodních trasách. Celá skupina létá do více než 400 destinací na pěti kontinentech.

Zavazadla

U letecké společnosti Lufthansa si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Lufthansy musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Cestující mají na výběr čtyři cestovní třídy. V nejlevnější ekonomické třídě obsluhující krátké a střední letové trasy mají cestující hodně místa díky ergonomickému tvaru sedadel. Dodatečný komfort je zajištěn díky regulovatelným opěrkám hlavy. Ve třídě Premium Economy na mezikontinentálních trasách mají cestující zvětšený limit na příruční zavazadlo. Na většině letišť cestující první a business třídy mohou využívat speciální salónky, které nabízejí celou řadu služeb. První třída Lufthansy byla oceněna v žebříčku Skytrax, který monitoruje kvalitu leteckých služeb.

Flotila

Flotila patřící Lufthansa Group je druhou největší na světě. Patří do ní více než 300 letadel. Na mezikontinentálních trasách létají letadla Airbus A380-800, A340-600, A340-300, A330-300 a Boeing 747-8, 747-400, BBJ 737-800 IGW. Střednědlouhé trasy obsluhuje Airbus A321-100/200, A320-200, A319-100 a Boeing 737-500, 737-300. Na nejkratších úsecích létají letadla Embraer ERJ-195 a ERJ-190 a Bombardier CRJ900 i CRJ700.

Letiště Frankfurt

Letiště je také známo pod názvem Ren-Men. Je nejpoužívanějším letištěm v Německu, třetím v Evropě (po Heathrow a Charles de Gaulle) a devátým na světě. Letiště se nachází 12 km jihozápadně od centra Frankfurtu. Je hlavním zázemím Lufthansy a německých aerolinek Condor. Letiště ve Frankfurtu vzniklo v roce 1936. Dnes na dvou terminálech obsluhuje 58 mil. cestujících za rok. Terminál T1 je rozdělen na zóny A, B, C a Z a obsluhuje lety letecké společnosti Lufthansa a Star Alliance. Je zde také zvláštní část terminálu určená pro cestující první třídy Lufthansy. Terminál T2 je rozdělen na zónu D a E.

Jídlo

V ekonomické třídě jsou na všech trasách podávány teplé a studené nápoje a, v závislosti na trase, občerstvení nebo teplé jídlo. Ve třídě Premium Economy jsou cestující na palubě vítáni drinkem. Cestující první třídy si mohou vybrat jídlo z menu podle délky trasy a směru. Pokrmy pro cestující z první třídy připravují nejlepší kuchaři.

Doplňkové služby

Na mezikontinentálních trasách mohou cestující všech tříd zdarma sledovat kanál Sport 24. Kanál v anglickém jazyce vysílá fotbalové zápasy německé Bundesligy, anglické Premier League, závody Formule 1, tenisová a golfová utkání. Podmínkou fungování kanálu je dostupnost na palubě internetové služby FlyNet (má ji kol. 90% všech letadel tohoto dopravce). Díky ní mohou cestující také během letu na vlastních zařízeních používat internet.