Menu

Austrian

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Austrian na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Austrian?

Jízdní řád Austrian zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Austrian?

Nejlepší je koupit si letenky na let Austrian s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Austrian, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Austrian?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Austrian

Austrian

Rakouská národní letecká společnost vznikla v roce 1958. Od roku 2000 je Austrian členem největší aliance leteckých společností – Star Alliance. Letecká společnost Austrian poskytuje nejvyšší kvalitu služeb, spolehlivost a bezpečnost. Společně s dceřinými společnostmi Lauda Air a Tyrolean Airways prodává letenky do 117 destinací.

Zavazadla

U letecké společnosti Austrian si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Austrian také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Austrian nabízí tři cestovní třídy – ekonomickou, ekonomickou premium a business. V ekonomické třídě vzdálenost mezi jednotlivými sedadly činí kol. 80 cm a šířka sedadel je 44 cm. Sedadla lze sklopit do polohy 120 stupňů. Cestující mají k dispozici také knihovnu filmů.
Od jara 2018 na mezikontinentálních trasách si budou moci cestující zvolit také třídu ekonomickou premium. Celá flotila a palubní služby byly modernizovány, lze zde používat pohodlné podnožky a podpěrky hlavy. Na palubě jsou pro cestující připraveny dotykové monitory, zástrčky a USB porty.
Ve třídě business je vzdálenost mezi koženými sedadly větší na krátkých a středně dlouhých trasách. Během dálkových letů cestující mají vedle sebe volné místo, aby měli dostatek osobního prostoru.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést od 36 do 1 hodiny před plánovaným odletem. Během odbavení si lze vybrat sedadlo v letadle. Palubní lístek si cestující musí vytisknout nebo stáhnout v elektronické verzi na mobilní telefon.

Flotila

Letecká společnost Austrian má jednu z nejmladších a nejmodernějších flotil v Evropě. Střední věk Airbusů a Boeingů je 6 let. Díky různé velikosti letadel se může letecká společnost lehce přizpůsobit podmínkám na daných letových trasách. K dnešnímu dni se flotila skládá ze 42 strojů.

Letiště Víděň-Schwechat

Hlavní základna letecké společnosti Austrian je vzdálená 18 km od centra Vídně. V jedné budově se nacházejí terminály T1 a T2, v další terminál A1, který obsluhuje nízkonákladové lety a terminál VIP. V roce 2012 byl otevřen další terminál, který byl během stavby pojmenován Skylink. K dnešnímu dni může letiště odbavit kol. 30 mil. cestujících za rok. Na letišti se nacházejí bankomaty, směnárny, pošty, celodenní zdravotnické středisko, mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Na letišti lze používat Wi-Fi.

Jídlo

Na krátkých trasách v ekonomické třídě Austrian nabízí cestujícím občerstvení a lehká jídla. Na delších trasách si cestující mohou vybrat jedno ze dvou jídel z jídelního lístku, navíc obdrží nápoje a občerstvení před přistáním. V business třídě na krátkých trasách je cestujícím nabízena lehká snídaně a výborné jídlo, na dálkových trasách kromě hlavního jídla (na výběr ze tří z jídelního lístku) jsou podávány také předkrmy.

Doplňkové služby

Na dálkových trasách mají cestující k dispozici interaktivní zábavní pořad s výběrem filmů, hudebních kanálů a her. Nejmladším cestujícím letecká společnost Austrian nabízí hry, hračky, puzzle a speciální dětské menu.