Austrian

Nejvýhodnější akční lety se společností Austrian na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Austrian

Rakouská národní letecká společnost vznikla v roce 1958. Od roku 2000 je Austrian členem největší aliance leteckých společností – Star Alliance. Letecká společnost Austrian poskytuje nejvyšší kvalitu služeb, spolehlivost a bezpečnost. Společně s dceřinými společnostmi Lauda Air a Tyrolean Airways prodává letenky do 117 destinací.

Zavazadla

U letecké společnosti Austrian si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Austrian také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Austrian nabízí dvě třídy – ekonomickou a business. V levnější variantě je prostor mezi sedadly asi 80 cm a šířka sedadel 44 cm. Opěradla lze sklopit o 120 stupňů. Cestující mají během letu k dispozici půjčovnu filmů. Ve třídě business je vzdálenost mezi koženými sedadly větší. Během dálkových letů mají cestující k dispozici volné místo vedle sebe, aby měli dostatek soukromí.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést od 36 do 1 hodiny před plánovaným odletem. Během odbavení si lze vybrat sedadlo v letadle. Palubní lístek si cestující musí vytisknout nebo stáhnout v elektronické verzi na mobilní telefon.

Flotila

Letecká společnost Austrian má jednu z nejmladších a nejmodernějších flotil v Evropě. Střední věk Airbusů a Boeingů je 6 let. Díky různé velikosti letadel se může letecká společnost lehce přizpůsobit podmínkám na daných letových trasách. K dnešnímu dni se flotila skládá ze 42 strojů.

Letiště Víděň-Schwechat

Hlavní základna letecké společnosti Austrian je vzdálená 18 km od centra Vídně. V jedné budově se nacházejí terminály T1 a T2, v další terminál A1, který obsluhuje nízkonákladové lety a terminál VIP. V roce 2012 byl otevřen další terminál, který byl během stavby pojmenován Skylink. K dnešnímu dni může letiště odbavit kol. 30 mil. cestujících za rok. Na letišti se nacházejí bankomaty, směnárny, pošty, celodenní zdravotnické středisko, mnoho obchodů, kaváren a restaurací. Na letišti lze používat Wi-Fi.

Jídlo

Na krátkých trasách v ekonomické třídě Austrian nabízí cestujícím občerstvení a lehká jídla. Na delších trasách si cestující mohou vybrat jedno ze dvou jídel z jídelního lístku, navíc obdrží nápoje a občerstvení před přistáním. V business třídě na krátkých trasách je cestujícím nabízena lehká snídaně a výborné jídlo, na dálkových trasách kromě hlavního jídla (na výběr ze tří z jídelního lístku) jsou podávány také předkrmy.

Doplňkové služby

Na dálkových trasách mají cestující k dispozici interaktivní zábavní pořad s výběrem filmů, hudebních kanálů a her. Nejmladším cestujícím letecká společnost Austrian nabízí hry, hračky, puzzle a speciální dětské menu.