Wizz Air

Nejvýhodnější akční lety se společností Wizz Air na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Wizz Air

Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká společnost, která léta ve střední a západní Evropě a také do Gruzie, Izraele a Turecka. První let se uskutečnil 19. května 2004 z Katovic. Jedním z cestujících na tomto inauguračním letu byl zakladatel a vedoucí předsednictva Wizz Air, József Váradi. Jako většina nízkonákladových leteckých společností i Wizz Air využívá menší letiště, kde je dostupná levnější a rychlejší obsluha cestujících. V letadlech je pouze jedna cestovní třída s koženými sedadly bez přidělených míst. Gastronomické služby jsou poskytovány na přání cestujících za příplatek. K dnešnímu dni letadla Wizz Air létají na 340 letových trasách. Letecká společnost zaměstnává kol. 2000 lidí.

Zavazadla

U letecké společnosti Wizz Air si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Wizz Air musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Online odbavení

Po rezervaci letu u letecké společnosti Wizz Air obdrží zákazníci eSKY.cz e-mail s odkazem na stránku, kde se mohou odbavit online. Online odbavení je možné již 30 dnů před plánovanou cestou a končí 6 hodin před odletem letadla. Zákazníci eSKY.cz obdrží odbornou pomoc. V případě, že budou potřebovat pomoci s online odbavením, jsou jim k dispozici konzultanti z našeho Telefonického zákaznického centra. Po doplnění všech údajů je posledním krokem online odbavení vytištění palubního lístku. Při vstupu do letadla cestující předkládá vytištěný palubní lístek a občanský průkaz nebo pas, podle předpisů závazných na dané trase. Samostatné odbavení na letišti je spojeno s dodatečnými poplatky.

Flotila

Wizz Air vlastní 54 letadel typu Airbus A320. Každé z nich je vybaveno motorem typu International Aero Engine V-2500. Letadlo dopraví až 180 cestujících, kteří nejsou v letadlech Wizz Air rozděleni na cestovní třídy. Průměrné stáří strojů je 3,5 roku. Každé letadlo je natřeno firemními barvami: růžovou, fialovou a bílou.

Letiště Budapešť Liszt Ferenc

Základnou společnosti Wizz Air je letiště Budapešť Liszt Ferenc, které je největším letištěm v Maďarku. Nachází se 16 km jihovýchodně do centra hlavního města. Je to druhé největší letiště ve střední Evropě, bylo založeno v roce 1950. Každý rok letiště používá kol. 8 miliónů cestujících, kteří zde mohou využívat služby 40 aerolinií. Na letišti se nachází čekárna pro zákazníky Wizz Air, kteří si zakoupí službu Exkluzivní čekárna. Zákazníkům je zde poskytnuto jídlo a nápoje zdarma, přístup k internetu, denní tisk, televize a koupelna.

Jídlo

Po startu letadla si mohou cestující zakoupit ve Wizz Cafe občerstvení a teplé a studené nápoje.