Menu

Wizz Air

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Wizz Air na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Wizz Air?

Jízdní řád Wizz Air zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Wizz Air?

Nejlepší je koupit si letenky na let Wizz Air s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Wizz Air, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Wizz Air?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Wizz Air

Wizz Air

Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká společnost, která operuje ve střední, východní a západní Evropě a létá také do Gruzie, Izraele, Ázerbájdžánu, Dubaje a Turecka. První let se uskutečnil 19. května 2004 z Katovic. Jedním z cestujících na tomto inauguračním letu byl zakladatel a vedoucí předsednictva Wizz Air, József Váradi. Jako většina nízkonákladových leteckých společností i Wizz Air využívá menší letiště, kde je dostupná levnější a rychlejší obsluha cestujících. V letadlech Wizz Air je pouze jedna cestovní třída s koženými sedadly bez přidělených míst. Gastronomické služby jsou poskytovány na přání cestujících za příplatek. K dnešnímu dni letadla Wizz Air létají na více jak 300 letových trasách a o komfort cestujících a hladký průběh letů pečuje kolem 2000 zaměstnanců. Aerolinky Wizz Air nabízejí celou řadu akčních cen a slev na lety v Evropě i mimo ni.

Zavazadla

U letecké společnosti Wizz Air si můžete na palubu letadla vzít jeden kus příručního zavazadla (dámská kabelka, taška na notebook, malý batoh nebo kufr), které je v ceně letenky. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých letových tras lišit. Pokud si zakoupíte prioritní vstup na palubu, můžete si s sebou vzít navíc jeden předmět (například malou dámskou kabelku) s určenými rozměry, protože je nutné umístit ho během letu pod sedadlo.

Každý cestující si na palubu letadla také může vzít bundu, svetr, deku, mobilní telefon nebo něco ke čtení. Cestující, kteří mají problém s pohybem, si mohou vzít berli nebo francouzskou hůl. Můžete převést také dětský kočárek, který bude ve většině letadel Wizz Air přenesen do zavazadlového prostoru a předán majiteli ihned po přistání. Pro děti mladší 2 let lze také vzít jídlo na cestu. Nevztahují se na něj předpisy spojené s přepravou tekutin. Rodič bude během bezpečnostní kontroly muset vyzkoušet pokrm.

Registrovaná zavazadla nejsou u Wizz Air zahrnuta v ceně letenky, nicméně musí také splňovat dané rozměry a hmotnost, i zde vše závisí na letové trase. Každý cestující si může během rezervačního procesu dokoupit registrovaná zavazadla. Jeden cestující může u Wizz Air mít maximálně šest kusů registrovaných zavazadel. Cena za dodatečné zavazadlo u Wizz Air závisí na termínu letu a letové trase. Přeprava registrovaných zavazadel během sezóny je vždy dražší než mimo sezónu. Navíc si cestující mohou zvolit mezi dvěma hmotnostními limity – levnější do 20 kg a dražší do 32 kg. Vždy to ale může být maximálně šest kusů.

Nezapomeňte před odbavením zavazadlo pečlivě sbalit. Z tašky nebo batohu nesmí odstávat žádné šňůrky nebo přezky. Jestli s sebou berete spacák nebo karimatku, ujistěte se, že jsou dobře připevněny, aby během přepravy neodpadly. Můžete například celek zabalit do igelitové fólie, kterou pořídíte v domácích potřebách. Také můžete registrované zavazadlo před přepravou u Wizz Air obvázat popruhem či lankem

Přeprava sportovního náčiní a hudebních instrumentů je povolena, nikoliv pak přeprava zvířat (s výjimkou asistenčních psů).

Rozměry a hmotnost zavazadel u aerolinky WizzAir jsou tímto dopravcem přesně určeny. Proto před provedením rezervace letenky stojí za to zjistit, kolik kusů zavazadel si s sebou můžeme vzít na cestu. Navíc je vhodné se před letem seznámit s celními zákony cílové země. V případě pochybností je nejlépe projít tzv. bílý seznam předmětů povolených k přepravě v letecké dopravě na stránkách Úřadu pro civilní letectví.

Podle předpisů aerolinky WizzAir si mohou s sebou cestující vzít na palubu v ceně letenky jedno příruční (kabinové) zavazadlo s rozměry 40x30x20 cm o hmotnosti do 10 kg. V případě zakoupení služby Wizz Priority si cestující s sebou mohou vzít na palubu dodatečné zavazadlo o maximálních rozměrech 55x40x23 cm.

Kolik kusů registrovaných zavazadel lze převést v letadlech WizzAir? Limit je 6 kusů, 3 z nich mohou mít maximální hmotnost 32 kg a rozměry 149x119x171 cm, 2 z nich mohou vážit maximálně 20 kg a 1 může mít 10 kg. Přepravu registrovaných zavazadel u WizzAir lze zakoupit jak během rezervace letenky, tak i po provedení online odbavení.

Online odbavení

Po provedení rezervace letu u aerolinky Wizz Air obdrží zákazníci eSky.cz e-mail s odkazem, pomocí kterého se mohou odbavit online. Samostatné odbavení online je u Wizz Air nejlevnějším způsobem odbavení před letem. Od 15. srpna 2017 byly zavedeny změny. Pokud si cestující uhradil nepovinnou rezervaci daného sedadla během rezervace letenky, může online odbavení provést 30 dnů před plánovaným odletem. Pokud si místo nezarezervoval, pak 24 hodin před odletem. V případě zpátečních letů, pokud cestující nerezervoval místo, může se odbavit po zahájení odbavení na let do cílové destinace nejdříve 15 dnů před odletem.

Odbavení na letišti je zahájeno 2 hodiny před stanoveným časem odletu a končí 40 minut před odletem.

Flotila

Wizz Air vlastní více než 50 letadel typu Airbus A320. Každé z nich je vybaveno výkonným motorem typu International Aero Engine V-2500. Letadlo, schopné středně dlouhých letů, dopraví až 180 cestujících, kteří nejsou v letadlech Wizz Air rozděleni na cestovní třídy. Sedadla jsou umístěna symetricky na obou stranách kabiny a průchod se nachází uprostřed. Průměrné stáří strojů je 3,5 roku. Každé letadlo je natřeno firemními barvami: růžovou, fialovou a bílou.

Airbusy byly jako první stroje určené pro přepravu cestujících vybaveny elektronickým systémem řízení (fly-by-wire). Znamená to, že mechanická propojení mezi zařízením pro řízení a řídicím systémem jsou zaměněna na digitální signál. První letadlo A320 bylo testováno již v roce 1987. O rok později debutovalo na komerční trase pod vlajkou Air France. Později začaly Airbusy používat British Airways. Stroj je evropskou odpovědí na amerického Boeinga 737. Letecká společnost Wizz Air v roce 2006 objednala 30 strojů typu A320 a v pozdějších letech byly objednány další stroje. V roce 2014 Wizz Air přepravila skoro 16 milionů cestujících.

Letiště Budapešť Liszt Ferenc

Základnou společnosti Wizz Air je letiště Budapešť Liszt Ferenc, které je největším letištěm v Maďarsku a druhým největším letištěm ve střední Evropě. Bylo založeno v roce 1950 a nachází se 16 km jihovýchodně od centra hlavního města. Každý rok letiště používá kol. 8 miliónů cestujících, kteří zde mohou využívat služby desítek aerolinií. Na letišti se nachází čekárna pro zákazníky Wizz Air, kteří si zakoupí službu Exkluzivní čekárna. Zákazníkům je zde poskytnuto jídlo a nápoje zdarma, přístup k internetu, denní tisk, televize a koupelna.

Jídlo

Po startu letadla si mohou cestující zakoupit ve Wizz Cafe občerstvení a teplé a studené nápoje.