Menu

Wizz Air

Nejvýhodnější akční lety se společností Wizz Air na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Wizz Air

Wizz Air je maďarská nízkonákladová letecká společnost, která léta ve střední a západní Evropě a také do Gruzie, Izraele a Turecka. První let se uskutečnil 19. května 2004 z Katovic. Jedním z cestujících na tomto inauguračním letu byl zakladatel a vedoucí předsednictva Wizz Air, József Váradi. Jako většina nízkonákladových leteckých společností i Wizz Air využívá menší letiště, kde je dostupná levnější a rychlejší obsluha cestujících. V letadlech je pouze jedna cestovní třída s koženými sedadly bez přidělených míst. Gastronomické služby jsou poskytovány na přání cestujících za příplatek. K dnešnímu dni letadla Wizz Air létají na 340 letových trasách. Letecká společnost zaměstnává kol. 2000 lidí.

Zavazadla

U letecké společnosti Wizz Air si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Wizz Air musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Online odbavení

Po provedení rezervace letu u aerolinky Wizz Air obdrží zákazníci eSky.cz e-mail s odkazem, pomocí kterého se mohou odbavit online. Samostatné odbavení online je u Wizz Air nejlevnějším způsobem odbavení před letem. Od 15. srpna 2017 byly zavedeny změny. Pokud si cestující uhradil nepovinnou rezervaci daného sedadla během rezervace letenky, může online odbavení provést 30 dnů před plánovaným odletem. Pokud si místo nezarezervoval, pak 48 hodin před odletem. V případě zpátečních letů, pokud cestující nerezervoval místo, může se odbavit po zahájení odbavení na let do cílové destinace nejdříve 15 dnů před odletem.

Odbavení na letišti je zahájeno 2 hodiny před a končí 40 minut před odletem.

Flotila

Wizz Air vlastní 54 letadel typu Airbus A320. Každé z nich je vybaveno motorem typu International Aero Engine V-2500. Letadlo dopraví až 180 cestujících, kteří nejsou v letadlech Wizz Air rozděleni na cestovní třídy. Průměrné stáří strojů je 3,5 roku. Každé letadlo je natřeno firemními barvami: růžovou, fialovou a bílou.

Letiště Budapešť Liszt Ferenc

Základnou společnosti Wizz Air je letiště Budapešť Liszt Ferenc, které je největším letištěm v Maďarku. Nachází se 16 km jihovýchodně do centra hlavního města. Je to druhé největší letiště ve střední Evropě, bylo založeno v roce 1950. Každý rok letiště používá kol. 8 miliónů cestujících, kteří zde mohou využívat služby 40 aerolinií. Na letišti se nachází čekárna pro zákazníky Wizz Air, kteří si zakoupí službu Exkluzivní čekárna. Zákazníkům je zde poskytnuto jídlo a nápoje zdarma, přístup k internetu, denní tisk, televize a koupelna.

Jídlo

Po startu letadla si mohou cestující zakoupit ve Wizz Cafe občerstvení a teplé a studené nápoje.