Menu

LOT

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností LOT na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry
Advertisement

✔️ Kam létá LOT?

Jízdní řád LOT zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let LOT?

Nejlepší je koupit si letenky na let LOT s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety LOT, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem LOT?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o LOT

LOT

Polská letecká společnost LOT je jedním z nejstarších dopravců na světě a hlavní polský dopravce, který působí v letectví již od roku 1929. První mezinárodní let letecká společnost uskutečnila v 1. dubna 1930 na trase Varšava-Bukurešť. Nedlouho poté byl zahájen prodej letenek na trasách spojujících hlavní město Polska a Atény, Bejrút a Helsinky. Od roku 1931 je na logu PLL LOT jeřáb.

Zavazadla

U letecké společnosti LOT si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v LOT také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Podle délky letové trasy LOT používá dva systémy rezervačních tříd. Jednotlivé třídy se liší dostupností služeb během plánovaní cesty i během samotného letu. LOT Economy Simple – je nabídkou pro cestující, kteří cestují na kratších trasách a je pro ně důležitá výhodná cena. Obsahuje mj. občerstvení s nápojem a možnost výběru způsobu odbavení. Navíc jsou zpoplatněna jídla, registrovaná zavazadla a výběr místa. LOT Economy Class – je nabídka, která je rozšířena o registrované zavazadlo, které je započítáno do ceny letenky. Cestující touto třídou mají možnost uplatnit slevu na dítě. LOT Economy Plus – pro náročnější zákazníky, nabízí telefonickou zákaznickou podporu, prioritní odbavení,.
Čtěte více

Online odbavení

Odbavení přes internet je možné 24 hodin před odletem a je ukončeno 120 minut před odletem. V posledním kroku odbavení lze palubní lístek vytisknout nebo objednat SMS z odkazem na stránku, kde je dostupný v elektronické podobě. Telefonické odbavení je možné v téže době, ale palubní lístek si musí cestující vyzvednout min. 30 minut před odletem na letišti. Podle trasy je odbavení na letišti ukončeno od 30 do 60 minut před odletem. Cestující mají možnost vyžít automatů pro samostatné odbavení (self check-in), které se na letištích nacházejí. V automatu stačí vepsat jméno, příjmení a rezervační kód – automat vytiskne palubní lístek.

Flotila

Flotila Polských aerolinek LOT se skládá z 36 letadel. Na vnitrostátní lety a krátké letové trasy jsou používány stroje typu: Embaraer 170, Embaraer 175, Embaraer 195 a Boeing 737-400. Dálkové lety obsluhují moderní letadla Boeing 787 Dreamliner.

Letiště Fryderyka Chopina Varšava - Okęcie

Hlavní základnou LOT je mezinárodní letiště Fryderyka Chopina ve Varšavě. Na letišti se nacházejí business salónky polského dopravce: LOT Business Lounges „Polonez” a LOT Elite Lounge. V salónku mají cestující k dispozici: koupelnu se sprchou, teplý oběd a občerstvení, nápoje (rovněž alkoholické), tisk, počítače, televizi, bezplatný přístup k WiFi. Vstup do salónků závisí na rezervační třídě.

Jídlo

Jídlo, které nabízí LOT na palubách svých letadel, se liší v závislosti na letové trase a rezervační třídě. Na trasách do 6 hodin jsou jídla podávaná cestujícím z rezervační třídy Business a Economy Plus. Ostatní dostanou malé občerstvení, ale mohou využít nabídku LOT Gourment. V nabídce jsou mj. chlebíčky, nápoje a sladkosti. Na delších letových trasách je jídlo v ceně letenky pro cestující třídami Business a Premium, cestující třídou Economy si mohou dokoupit během rezervace letenky (nejpozději 12 hodin před odletem) službu Moje Menu Premium. Na dálkových trasách funguje rovněž Sky Bar.

Doplňkové služby

Pokud cestuje dítě do 12 let bez doprovodu, musí se během rezervace vykoupit možnost asistence zaměstnance LOT, který bude na dítě dohlížet až do okamžiku předání na cílovém letišti dospělé, zmocněné osobě. Služba Mé dodatečné zavazadlo je určena pro převoz sportovního vybavení nebo hudebních nástrojů větších rozměrů. Tuto službu musíme objednat nejpozději 24 hodin před odletem. Zvířata jsou dopravována na palubě nebo v zavazadlovém prostoru v závislosti na jejich hmotnosti a rozměru. Přeprava zvířat musí být nahlášena alespoň 48 hodin před odletem.