Menu

Ryanair

Nejvýhodnější akční lety se společností Ryanair na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Ryanair

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair je irský dopravce, který je dnes největším a nejpopulárnějším low-costem v Evropě. Nehledě na kontroverzní nápady se letecká společnost těší přízni obrovského množství cestujících. Dopravce obsluhuje skoro sto letišť na našem kontinentu a jedno v Maroku. V síti spojení irských aerolinek každý rok přibývají další destinace. Společnost vznikla v roce 1985 z iniciativy rodiny Ryanů: Christyho Ryana, Liama Ryana – majitele irské cestovní kanceláře Club Travel a podnikatele Tony Ryana - zakladatele firmy Guinness Peat Aviation. Vůbec první lety dopravce uskutečňoval letadly Embraer Bandeirante na trase Waterford - Londýn Gatwick. O rok později začala společnost létat na trase Dublin a Londýn Luton. Každým rokem roste počet cestujících, kteří využívají služby společnosti Ryanair. Vzhledem ke ztrátám, jaké dopravce postihly v roce 1991, vedení aerolinek zavedlo program restrukturalizace pod vedením Michaela O'Learyho. Nápady, které zavedl, přinesly dopravci nebývalé výsledky, díky kterým se stal největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě v oblasti civilní dopravy. Od roku 2000 Ryanair poskytuje internetový prodej letenek. Sídlo firmy je v Dublině. Dopravce byl vyhlášen Sdružením evropských leteckých společností a Úřadem pro civilní letectvo ve Velké Británii za nejdochvilnější leteckou společnost v Evropě.

Zavazadla

U letecké společnosti Ryanair si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Ryanair musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Každý cestující s leteckou společností Ryanair si s sebou může vzít příruční zavazadlo o rozměrech 55 x 40 x 20 cm. Tato taška, batoh nebo kufr nemůže být těžší než 10 kg. Navíc každý cestující si může s sebou na palubu letadla Ryanair vzít druhé menší příruční zavazadlo. Jeho rozměr nesmí přesáhnout 35 x 20 x 20 cm. V tomto případě, ale není zaveden hmotnostní limit. V praxi může být druhým příručním zavazadlem dámská kabelka, taška s notebookem, dětský batoh nebo taška s nákupem z obchodů v bezcelní zóně. Oba příruční zavazadla jsou v ceně každé letenky u Ryanair. Od ledna 2018 jsou cestující s irskou leteckou společností vpuštěni na palubu pouze s dodatečnou taškou a malé zavazadlo nechávají u brány zaměstnanci aerolinky, aby ho umístil do zavazadlového prostoru (zdarma). Pouze cestující, kteří si rezervovali prioritní vstup na palubu s možností přepravy dvou kusů zavazadel na palubě nebo si zakoupili letenku v tarifech Flexi Plus, Plus nebo Family Plus si s sebou mohou vzít na palubu oba zavazadla.

Od 1. listopadu 2018 zavádí společnost Ryanair novou politiku přepravy zavazadel. Od uvedeného data budou mít cestující možnost vzít s sebou na palubu pouze malé zavazadlo s rozměry 40 x 20 x 25 cm, základní příruční zavazadlo (nepřesahující maximální rozměry 55 x 40 x 20 cm a 10 kg váhy) bude dodatečně zpoplatněno sumou 10 EUR / 48 PLN. Tato novinka v politice přepravy zavazadel se nevztahuje na cestující, kteří si koupí službu Prioritního nástupu na palubu – v tomto případě jsou v ceně letenky s uvedenou službou zahrnuty dva kusy zavazadel (malá taška a příruční zavazadlo). Na všechny lety s datem do 1. listopadu 2018 se ohledně přepravy zavazadel vztahují dříve platná pravidla.

Cestovní třídy

Ryanair poskytuje možnost výběru mezi několika tarify. Standardní tarif je pochopitelně nejlevnější, ale cestující v tomto tarifu nemají žádné výhody a na doplňkové služby se vždy vztahuje příplatek. V případě zakoupení vyšších tarifů se počet služeb a výhod dostupných v ceně letenky zvyšuje. Zakoupení tarifu Plus umožňuje vzít si s sebou na palubu jedno registrované zavazadlo, zaručuje prioritní vstup na palubu (a možnost vzít si s sebou do kabiny příruční zavazadlo zdarma) a také možnost výběru sedadla v letadle. Tarif Flexi Plus umožňuje změnit datum a trasu letu (podle daných podmínek) a tarif Family Plus nabízí slevy a doplňkové služby pro rodiny na cestách. ​

Online odbavení

Pokud cestujeme s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair, můžeme se online odbavit 30 dnů až 2 hodiny před plánovaným odletem a při té příležitosti si doplatit za vybrané místo v letadle. Pokud si nechceme vybrat místo v letadle, odbavujeme se od 4 dnů do 2 hodin před každým odletem. Odbavení přes internet můžeme provést na stránce dopravce nebo pomocí mobilní aplikace.

Flotila

Flotilu irského dopravce tvoří 303 strojů Boeing 737-800. Průměrné stáří letadel je kol. 5 a půl roku. Vzhledem k zakoupení 175 nových strojů flotila Ryanair ještě více omládne. Již nyní je jednou z nejekologičtějších v Evropě.

Letiště Dublin

Mezinárodní letiště je hlavní leteckou základnou mj. pro společnost Ryanair. Nachází se cca 10 km severně do irského hlavního města. Letiště je nejvyužívanějším letištěm v Irsku, patří mezi první desítku nejpoužívanějších v Evropě. V jeho zázemí jsou dva hotely, v příletové hale mají své pobočky firmy zabývající se vypůjčováním aut, nacházejí se zde také mnohé bary, kavárny, restaurace, obchody, včetně duty-free. Na letišti je přístup k bezplatnému bezdrátovému internetu. Své služby zde nabízí také řada internetových kaváren.

Jídlo

Během letu Ryanair neposkytuje na palubě žádné občerstvení zdarma. Cestující na všech letových trasách si mohou zakoupit jídlo, teplé a studené nápoje, včetně piva, vína a vysokoprocentního alkoholu. Detaily na téma dostupnosti jídel můžete získat v palubním magazínu.

Doplňkové služby

Na palubě letadel Ryanair funguje bar a palubní obchůdek, ve kterém lze koupit kosmetiku, značkové parfémy, bižuterii a suvenýry od dopravce.