Menu

Ryanair

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Ryanair na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Ryanair?

Jízdní řád Ryanair zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Ryanair?

Nejlepší je koupit si letenky na let Ryanair s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Ryanair, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Ryanair?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Ryanair

Ryanair

Nízkonákladová letecká společnost Ryanair je irský dopravce, který je dnes největším a nejpopulárnějším low-costem v Evropě. Nehledě na kontroverzní nápady se letecká společnost těší přízni obrovského množství cestujících. Dopravce obsluhuje skoro sto letišť na našem kontinentu a jedno v Maroku. V síti spojení irských aerolinek každý rok přibývají další destinace. Společnost vznikla v roce 1985 z iniciativy rodiny Ryanů: Christyho Ryana, Liama Ryana – majitele irské cestovní kanceláře Club Travel a podnikatele Tony Ryana - zakladatele firmy Guinness Peat Aviation. Vůbec první lety dopravce uskutečňoval letadly Embraer Bandeirante na trase Waterford - Londýn Gatwick. O rok později začala společnost létat na trase Dublin a Londýn Luton. Každým rokem roste počet cestujících, kteří využívají služby společnosti Ryanair. Vzhledem ke ztrátám, jaké dopravce postihly v roce 1991, vedení aerolinek zavedlo program restrukturalizace pod vedením Michaela O'Learyho. Nápady, které zavedl, přinesly dopravci nebývalé výsledky, díky kterým se stal největším nízkonákladovým dopravcem v Evropě v oblasti civilní dopravy. Od roku 2000 Ryanair poskytuje internetový prodej letenek. Sídlo firmy je v Dublině. Dopravce byl vyhlášen Sdružením evropských leteckých společností a Úřadem pro civilní letectvo ve Velké Británii za nejdochvilnější leteckou společnost v Evropě.

Zavazadla

Každý pasažér aerolinií Ryanair si na palubu letadla může vzít příruční zavazadlo o rozměrech 40 x 20 x 25 cm. Tato taška, batoh nebo kufr ale nesmí být těžší než 10 kg. Kromě toho si může každý cestující, jenž si zakoupí službu prioritního nástupu na palubu, vzít s sebou ještě jedno, menší příruční zavazadlo. To ale nesmí být větší než 55 x 40 x 20 cm. V tomto případě neplatí žádný hmotnostní limit. Jako další příruční zavazadlo se v praxi využívá dámská kabelka, brašna pro notebook, dětský batoh nebo nákupní taška z duty-free obchodů. Poplatky za obě příruční zavazadla jsou zahrnuty v ceně každé letenky společnosti Ryanair.

V příručním zavazadle není povoleno přepravovat cokoliv. Aerolinie Ryanair, podobně jako kterékoliv jiné aerolinie, kontrolují obsah příručních zavazadel svých cestujících před každým letem. Z bezpečnostních důvodů si s sebou na palubu nesmíte vzít tekutiny v jiném, než předepsaném balení – každý obal, nádoba nebo lahvička musí mít maximální objem 100 ml, musí být průhledná, a všechny nádoby (lahvičky) se musí vejít do jednoho pytle o objemu 1 litr. To znamená, že každý pasažér si může na palubu letadla vzít maximálně 1 litr tekutin – například šampónu, sprchového gelu, ústní vody atd.

Tato omezení se netýkají jídla pro děti a léků. Na mléko nebo jiné tekutiny určené dětem se během bezpečnostní kontroly vztahuje zvláštní postup. Jejich přítomnost v zavazadle se musí nahlásit kontrole a taktéž bývá zvykem, že jeden z rodičů tekutiny ochutná. Zdůrazňujeme, že léky a potraviny pro děti mohou být přepravovány pouze v množství nezbytně nutném vzhledem k trvání cesty.

Cestovní třídy

Ryanair poskytuje možnost výběru mezi několika tarify. Standardní tarif je pochopitelně nejlevnější, ale cestující v tomto tarifu nemají žádné výhody a na doplňkové služby se vždy vztahuje příplatek. V případě zakoupení vyšších tarifů se počet služeb a výhod dostupných v ceně letenky zvyšuje. Zakoupení tarifu Plus umožňuje vzít si s sebou na palubu jedno registrované zavazadlo, zaručuje prioritní vstup na palubu (a možnost vzít si s sebou do kabiny příruční zavazadlo zdarma) a také možnost výběru sedadla v letadle. Tarif Flexi Plus umožňuje změnit datum a trasu letu (podle daných podmínek) a tarif Family Plus nabízí slevy a doplňkové služby pro rodiny na cestách. ​

Online odbavení

Pokud cestujeme s nízkonákladovou leteckou společností Ryanair, můžeme se online odbavit 30 dnů až 2 hodiny před plánovaným odletem a při té příležitosti si doplatit za vybrané místo v letadle. Pokud si nechceme vybrat místo v letadle, odbavujeme se od 4 dnů do 2 hodin před každým odletem. Odbavení přes internet můžeme provést na stránce dopravce nebo pomocí mobilní aplikace.

Flotila

Flotilu irského dopravce tvoří 303 strojů Boeing 737-800. Průměrné stáří letadel je kol. 5 a půl roku. Vzhledem k zakoupení 175 nových strojů flotila Ryanair ještě více omládne. Již nyní je jednou z nejekologičtějších v Evropě.

Letiště Dublin

Mezinárodní letiště je hlavní leteckou základnou mj. pro společnost Ryanair. Nachází se cca 10 km severně do irského hlavního města. Letiště je nejvyužívanějším letištěm v Irsku, patří mezi první desítku nejpoužívanějších v Evropě. V jeho zázemí jsou dva hotely, v příletové hale mají své pobočky firmy zabývající se vypůjčováním aut, nacházejí se zde také mnohé bary, kavárny, restaurace, obchody, včetně duty-free. Na letišti je přístup k bezplatnému bezdrátovému internetu. Své služby zde nabízí také řada internetových kaváren.

Jídlo

Během letu Ryanair neposkytuje na palubě žádné občerstvení zdarma. Cestující na všech letových trasách si mohou zakoupit jídlo, teplé a studené nápoje, včetně piva, vína a vysokoprocentního alkoholu. Detaily na téma dostupnosti jídel můžete získat v palubním magazínu.

Doplňkové služby

Na palubě letadel Ryanair funguje bar a palubní obchůdek, ve kterém lze koupit kosmetiku, značkové parfémy, bižuterii a suvenýry od dopravce.