Menu

KLM

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností KLM na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá KLM?

Jízdní řád KLM zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let KLM?

Nejlepší je koupit si letenky na let KLM s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety KLM, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem KLM?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o KLM

KLM

Nizozemský dopravce zabývající se leteckou přepravou osob KLM, neboli Nizozemské královské aerolinie je nejstarší fungující letecká společnost, která na trhu působí od roku 1919. První let společnost uskutečnila 17. května 1920 z Londýna do Amsterdamu letadlem Airco de Havilland 16. Od roku 2004 aerolinky patří do holdingu Air France-KLM. Nizozemský dopravce spolupracuje také s americkou společností Delta Airlines. KLM je členem aliance leteckých společností SkyTeam. Dopravce působí téměř v každém zákoutí světa. Společně se svými partnery obsluhuje více než 130 letišť v téměř 70 zemích na pěti kontinentech.

Zavazadla

U letecké společnosti KLM si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v KLM také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letecká společnost KLM nabízí dvě rezervační třídy – business a ekonomickou. Na dálkových trasách v ekonomické třídě cestujícím dopravce zajišťuje zábavu – mají k dispozici vlastní obrazovky, hudební programy, katalogy se zbožím. Cestujícím jsou na těchto trasách podávána teplá jídla, snídaně, alkoholické a nealkoholické nápoje. Na krátkých trasách KLM poskytuje cestujícím čerstvá jídla, nápoje a zábavní program. Na trasách delších než 60 min cestující mohou nakupovat z palubního katalogu. Cestující v ekonomické třídě si mohou v rámci ceny lístku vzít 1 příruční zavazadlo do 12 kg o rozměrech 55x25x35 cm a jedno registrované zavazadlo do 23 kg. Business třída zajišťuje zákaznický servis.
Čtěte více

Online odbavení

Pokud cestujeme s leteckou společností KLM, můžeme provést online odbavení před každým letem.

Flotila

Flotila nizozemského dopravce je určena pro přepravu cestujících. Je složena ze strojů typu Airbus A330-200, A330-300, Boeing 737-700, 737-800, 737-900, 747-400, 747-400M, 777-200ER, 777-300ER. Celkem společnost vlastní 110 letadel o průměrném stáří 9 let.

Letiště Amsterdam Schiphol

Jedná se o největší letiště v Nizozemsku a čtvrté největší v Evropě. Nachází se cca 15 km jihozápadně od centra hlavního města Nizozemska. Letiště je hlavním dopravním uzlem pro leteckou společnost KLM. Nachází se zde hotel Mercury Schiphol, v hlavní letištní hale a zóně pro cestující se nachází mnoho barů, restaurací, kaváren, na mnoha místech jsou postaveny automaty s nápoji, sladkostmi a občerstvením. Dále se v zóně pro cestující nacházejí obchody nabízející nejrůznější asortiment. Na území celého letiště je bezplatný přístup k bezdrátovému internetu, na určených místech lze vyžít počítače připojené k síti.

Jídlo

Cestujícím z business třídy je na dálkových trasách podáváno jídlo o třech chodech. Cestujícím touto třídou po Evropě je podáváno studené jídlo nebo teplé hlavní jídlo nebo jídlo o třech chodech, podle délky letu. Cestujícím z ekonomické třídy na dálkových trasách je podáváno teplé jídlo a podle délky trasy i druhé teplé jídlo nebo snídaně. Na krátkých trasách cestující dostanou chlebíčky, sladké nebo pikantní občerstvení. Na většině letů KLM nabízí alkoholické nápoje zdarma. V obou rezervačních třídách existuje možnost objednat si speciální jídlo do 24 nebo 36 hodin před odletem. Speciální jídlo je dětské nebo vegetariánské jídlo, jídlo podle pokynů lékaře nebo náboženských principů.

Doplňkové služby

Na palubě letadel KLM dopravce ve všech třídách na požádání propůjčuje přístup k systému audio/video, který poskytuje interaktivní zábavu mj. klasické filmy, televizní programy, hudbu, jazykové kurzy. Systém rovněž umožňuje odesílat sms zprávy a e-maily. Typ letadla Boeing 777-300ER je vybaveno WiFi, které mohou cestující využívat poté, co letadlo dosáhne určené letové výšky.