Menu

easyJet na eSky

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností easyJet na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá easyJet?

Jízdní řád easyJet zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let easyJet?

Nejlepší je koupit si letenky na let easyJet s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety easyJet, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem easyJet?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o easyJet

easyJet

easyJet je britská nízkonákladová letecká společnost. Podle velikosti je třetí největší společností na světě, v Evropě zaujímá druhé místo. easyJet založil v roce 1995 řecko-kyperský podnikatel Stelios Haji-Ioannou. Nejprve dopravce používal letadla v leasingu typu Boeing 737-200, kterými obsluhoval dvě vnitrostátní letecké trasy z londýnského letiště Luton do Edinburghu a Glasgow. První mezinárodní let společnost uskutečnila v říjnu 1997 z Londýna do Amsterdamu. Dnes easyJet poskytuje vnitrostátní i mezinárodní letecká spojení, celkem na 600 letových trasách ve 32 zemích v Evropě a severní Africe. Aerolinky létají na letiště v blízkosti center velkých měst. Sídlem britské nízkonákladové letecké společnosti easyJet je letiště Londýn Luton. Dále má dopravce 24 základen v Evropě, největší na londýnském letišti Gatwick.

Zavazadla

U letecké společnosti easyJet si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u easyJet musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Standardní tarif je základní cestovní třídou a nejsou s ním spojena žádná privilegia. Cestující, kteří si zakoupili tarif easyJet Flexi mohou provádět změny své rezervace – měnit mohou datum nebo trasu letu. Mají také prioritní vstup na palubu letadla a prioritní odbavení zavazadel.

Online odbavení

Online odbavení na rezervovaný let můžeme provést od 30 dnů do 2 hodin před plánovaným odletem. Dále musíme vytisknout palubní lístek nebo si ho stáhnout na mobilní telefon, pokud odlétáme z letiště, na kterém jsou palubní lístky na mobilu akceptovány.

Flotila

Flotila britského dopravce je složena z více než 200 letadel typu Airbus A319-100, A320-200 a Boeing 737-200. Průměrné stáří letadel je cca 3,5 roku.

Letiště Londýn-Luton

Toto mezinárodní letiště se nachází kol. 4 km od centra města Luton a kol. 55 km severozápadně od centra britského hlavního města. Vzhledem k velikosti je to čtvrté největší letiště ve Velké Británii. Na území letiště se nacházejí kavárny, restaurace, bary, nejrůznější obchody, včetně duty-free a půjčovny aut. Je zde dostupné bezplatné Wi-Fi, k dispozici je také internetová kavárna.

Jídlo

Během letu easyJet nenabízí žádné občerstvení. Cestující si mohou jídlo zakoupit u palubní obsluhy.

Doplňkové služby

Cestující se mohou během letu naobědvat v easyKiosku a také si zakoupit kosmetiku nebo suvenýry v palubním obchůdku.