Menu

Swiss

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Swiss na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Swiss?

Jízdní řád Swiss zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Swiss?

Nejlepší je koupit si letenky na let Swiss s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Swiss, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Swiss?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Swiss

Swiss

Švýcarská letecká společnost SWISS funguje na trhu od roku 2002. Vznikla poté, co regionální aerolinky Crossair přejaly část majetku zkrachovalé Swissair. V březnu 2005 následovalo převzetí dopravce německou Lufthansou. V tomtéž roce v červenci Evropská komise udělila souhlas s fúzí obou aerolinek. O rok později se výdaje na vedení firmy snížily o 200 mil. euro. Nehledě na toto propojení si SWISS zachovaly svůj vzhled, vedení, sídlo na letišti v Basileji ve Švýcarsku, vlastní zaměstnance a dominující pozici na trhu v rámci Švýcarska. SWISS patří k letecké alianci Star Alliance a Miles & More. Hlavním dopravním uzlem, který SWISS obsluhuje je letiště v Curychu, které je propojeno mj. s letištěm ve Varšavě. Síť spojení dopravce je složena z kol. 40 letových tras po celém světě. Část z nich letecká společnost realizuje samostatně, část ve spolupráci s dalšími společnostmi z letecké aliance.

Zavazadla

U letecké společnosti SWISS si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u SWISS musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

V ekonomické třídě na mezikontinentálních letových trasách mají cestující přístup do půjčovny filmů, seriálů a her. V cestovní třídě Business na mezikontinentálních letových trasách cestující obdrží balíčky s kosmetikou, sedadla lze změnit na dvoumetrové postele. Cestující této třídy mohou na každé trase využívat letištní salónky Star Alliance. Zavazadla jsou prioritně odbavována, na letišti v Curychu je k letadlu přistaven speciální autobus pro cestující z této třídy. Pro cestující z první třídy jsou připraveny oddělené terminály, aby byl čas čekání na letišti co nejkratší. Sedadla jsou na mezikontinentálních trasách vybavena speciálními opěrkami, aby cestující měli co nevětší soukromí.

Online odbavení

Pokud cestujeme s leteckou společností SWISS můžeme se odbavit online 23 hodiny před plánovaným odletem na internetu nebo pomocí mobilní aplikace. Elektronický palubní lístek můžeme vytisknout nebo stáhnout na mobilní telefon.

Flotila

Flotilu švýcarského dopravce tvoří 65 letadel typu Airbus A319-100, A320-200, A321-100, A321-200, A330-300, A340-300. Průměrné stáří letadel je kol. 10 let.

Letiště Curych-Kloten

Mezinárodní letiště Curych-Kloten se nachází ve vzdálenosti kol. 10 km od centra Curychu. Na letišti se nacházejí kavárny, restaurace, bary, obchody, včetně duty-free, a půjčovny aut. Na letišti je přístup k bezdrátovému internetu.

Jídlo

Na všech evropských letových trasách aerolinky nabízejí nápoj a svačinu v závislosti na denní době. Na kratších trasách SWISS podává studené občerstvení, na delších teplá jídla. Chlebíčky, které jsou podávány na palubě letadla, jsou pečeny ve švýcarské pekárně. Na většině letů je cestující před přistáním nabízená švýcarská čokoláda. Ne mezikontinentálních trasách cestující ve všech třídách dostávají alespoň jedno teplé jídlo.

Doplňkové služby

Děti ve věku od 5 do 19 let mohou cestovat samostatně. Dítěti asistuje palubní posádka až do okamžiku přistání a předání dítěte zmocněné dospělé osobě na cílovém letišti. V závislosti na trase se ceny za tuto službu pohybují od 40 do 80 EUR.