Menu

Vyhledat lety do Bangkoku

Ukazát filtry

Bangkok

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: thajština
  Časové pásmo: UTC +7
  Měna: Baht (THB)

 • Chatuchak Market

  Pokud budete v Bangkoku během víkendu, rozhodně se vypravte na městský trh. Seženete zde místní výrobky, jídlo či oděvy. Toto místo však doporučujeme kvůli atmosféře, a ne nabídce zboží. 

 • Večer na střeše mrakodrapu

  V Bangkoku se nachází mnoho mrakodrapů, na jejichž střechách se nachází kavárny a bary. Večer si na jedné z nich dejte koktejl, protože na noční panorama města jen tak nezapomenete. 

 • Přírodní medicína

  Pokud se zajímáte o alternativní medicínu, pobyt v Bangkoku si užijete. Najdete zde velké množství obchodů s místními oleji a jinými léčivy, které jsou používány například během thajské masáže. 

Dovolená v Thajsku letecky – jak na nejlevnější letenky?

Dovolená v Thajsku patří k TOP dovolenkovým záležitostem posledních let. Kdo si chce dopřát oddech s nádechem exotiky, ten míří právě na jihovýchod Asie. Thajsko se vyznačuje historickými a kulturními zajímavostmi, stejné jako tropickým podnebím s vydatnými monzunovými srážkami s trváním zejména od května do října. Hlavní město Bangkok má ale srážek o poznání méně než většina území Thajska, protože je chráněno před prouděním větrů. Sehnat levné letenky do Thajska ale nemusí být snadné. Lety Česko – Bangkok na přímé lince zatím nejsou realitou. Také proto je potřeba při hledání letenek za akční ceny využít několik osvědčených triků.

Bangkok – co je dobré vědět

Zhruba 10 milionový Bangkok je hlavním městem Thajského království. Leží nedaleko Thajského zálivu, v deltě řeky Chao Phraya. Bangkok, zejména jeho stará část, se rozprostírá na početných kanálech, díky kterým bývá město označováno jako Benátky Východu. Bohužel, tak jako Benátky, i Bangkok se boří s podobnými problémy, a to doslova. Město se pomalu propadá a již dnes se některé jeho části nacházejí pod úrovní moře.

Letenky do Bangkoku jsou ovšem i tak horkým zbožím po celém světě. Hlavní město Thajska totiž patří k nejnavštěvovanějším destinacím vůbec! Je bezesporu zajímavé, že popularitu si toto město získalo během vietnamské války, kdy sloužilo jako oblíbené letoviště pro americké vojáky. Dnes si tu na své přijdou baťůžkáři, dobrodruzi, ale taky rodiny s dětmi a vyznavači luxusu. V Bangkoku by měl každý návštěvník vyzkoušet místní masáže, tradiční pokrmy a na chvíli se zastavit při zdejších architektonických skvostech; Bangkok nabízí více než 400 budhistických chrámů.

Turisty nejnavštěvovanější chrámy naleznete ve Starém městě, ve čtvrti Rattanakosin. Cílem baťůžkářů, kteří si kupují nejlevnější letenky do Thajska, zase často bývá oblast Khao San s rušným nočním životem a možnostmi zajednat si výlet do různých koutů světa. Bangkok není jen rychle se rozvíjejícím městem, je taky městem mnoha chutí, vůní a inspirací. Pokud budete mít možnost využít nabídky levných letenek do Bangkoku, zcela určitě ji využijte.

Letiště v Bangkoku

Hlavní město Thajska obsluhují dvě mezinárodní letiště. Služebně mnohem mladším je letiště Suvarnabhumi, jedno z největších letišť jihovýchodní Asie a světa vůbec. Pro vnitrostátní a mezinárodní letecké linky bylo otevřeno v roce 2006 a v roce 2018 se kapacita odbavených cestujících vyšplhala nad hranici 60 milionů lidí. Letenka do Thajska vás tedy může dostat právě na toto letiště Bangkok-Suvarnabhumi, vzdálené zhruba 30 kilometrů východně od centra města. Jako dopravu do města lze využít taxi službu nebo vlakové spojení, v provozu je také autobusová linka, která spojuje nejenom letiště s městem, ale taky s dalším letištěm v Bangkoku (tohle spojení by mělo být zdarma).

Letiště Don Muang se nachází v provincii Samut Prakan, zhruba 25 kilometrů na jih od centra města. Jde o nejstarší letiště v Asii a jedno z nejstarších na světě. Jako oficiální letiště královského letectva bylo otevřeno v roce 1914, již o deset let později ale sloužilo komerčním letům. Za rok 2018 se na letišti Bangkok-Don Muang odbavilo více než 40 milionů cestujících. Pokud tedy sečteme čísla obou letišť v Bangkoku, dostaneme údaj o více než 100 milionů turistů, kteří do Bangkoku přiletěli v roce 2018. Kromě zmiňovaného spojení mezi oběma letišti funguje také několik linek, které spojují Don Muang s Bangkokem. Přímo ve městě pak lze využít různých forem dopravy, včetně lodí a populárních tuk-tukků (na kratší vzdálenosti).

Jak letět do Bangkoku?

Nejrychlejší lety do Bangkoku vám zabezpečí přímé letecké spojení. Bohužel, ani jedno z letišť v České republice takovou linkou nedisponuje. I letenky Praha – Bangkok si pravděpodobně budete pořizovat s minimálně jedním přestupem. Pokud chcete do Bangkoku letět přímo, využijte možností letiště ve Vídni. Přímé lety z Vídně do Bangkoku sice vyjdou na tisíce korun, více než 10-hodinový let ale absolvujete v klidu a bez přestupů.

Tak nebo tak, plánování dlouhých letů není žádná legrace. Pokud navíc na trase přestupujete alespoň jednou, je celá věc ještě složitější. Ale nemusí být, pokud využijete technologii Virtual Interlining společnosti eSky. Jestli chcete šetřit peníze a čas při hledání levných letenek, určitě byste měli eSky využít. Web eSky funguje jako agregátor letenek – na jednom místě shromažďuje nabídky stovek aerolinií z celého světa. Na základě vstupních údajů od vás pak systém dokáže identifikovat a vybrat nejlevnější letenky na internetu, které splňují vámi zadané parametry.

A to i v případě, že hledáte nejlevnější letenky do Bangkoku. Pokud není dostupný přímý let pro výchozí destinaci, systém eSky dokáže propojit navzájem nesouvisející linky tak, abyste se třeba z Prahy do Bangkoku dostali co možno nejrychleji a nejlevněji i v případě, že vás na trase čeká jeden nebo dva přestupy. Nemusíte hledat možnosti na jiných webech – s eSky budete mít všechno pod jednou střechou; levné letenky online i možnosti ubytování.

Další výhody s eSky

Objednávejte letenky na eSky a těšte se z výhod, které vám web nabízí. Dokážete vyhledat akční letenky do Bangkoku i s ubytováním. Nabídka ubytovacích kapacit se přizpůsobí termínem vašeho příletu a odletu, navíc v ní můžete pomocí filtrů vyhledat ubytování ve shodě s vašimi nároky a možnostmi.

Web eSky se vyznačuje nejenom širokou nabídkou letenek a ubytovacích kapacit, ale také rychlým procesem rezervace. Po výběru konkrétních letenek stačí už jen zadat několik osobních údajů, případně si vybrat z řady doplňkových služeb, které využijete před odletem nebo přímo na palubě letadla. Vše s ohledem na přehlednost a maximální komfort uživatele.

Chcete mít vždy ty nejlevnější letenky? Pak nevynechejte sekci Akční letenky na webu eSky. 24 hodin denně a 7 dní v týdnu v ní najdete přehled těch absolutně nejvýhodnějších dostupných letenek. K mání jsou nejenom levné lety do Bangkoku, ale zejména celá řada letenek do destinací po celé Evropě. Za cenu večeře v lepší restauraci můžete letět do Paříže, na Mallorcu nebo třeba do Barcelony.

Pro dokonalejší přehled je pro vás přichystaná i aplikace eSky, v roce 2016 oceněná prestižní cenou Mobile Trend Awards. Její instalace je zdarma, a jestli chcete vědět jak létat levně, určitě byste ji měli používat. Apka vás upozorní vždy, když se objeví akční nabídky letenky do vašich vysněných destinací. Pak si je můžete rezervovat okamžitě.

Kdy letět do Thajska

Lety do Bangkoku mějte v dohledu s dostatečným předstihem, klidně i 4-5 měsíců před plánovaným odletem. Z hlediska vývoje počasí se jako nejideálnější měsíce pro návštěvu Thajska a Bangkoku uvádějí listopad a prosinec, stejné tak ale i únor a leden. Koncem a začátkem roku se můžete v Bangkoku těšit na příjemné teploty v rozmezí 18-30 °C.

Počasí v Thajsku je nevyzpytatelné, podobně jako ceny letenek do Bangkoku. Díky webu eSky ale můžete cestovat s jistotou, že levněji už to nešlo. Přejeme vám příjemnou cestu, atraktivní nabídky nejlevnějších letenek online a skvělé zážitky v destinacích po celém světě!

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bangkoku?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bangkoku se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bangkoku, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bangkoku?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bangkoku zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bangkoku

Oblíbené aerolinie na trase z do Bangkoku

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bangkoku

Najít ubytování v Bangkoku