Menu

Alitalia

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Alitalia na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Alitalia?

Jízdní řád Alitalia zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Alitalia?

Nejlepší je koupit si letenky na let Alitalia s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Alitalia, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Alitalia?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Alitalia

Alitalia

Alitalia je italská národní letecká společnost, která je zároveň devátou největší na světě. Hlavní základnu má na letišti Leonarda da Vinci Řím- Fiumicino. Letecká společnost byla založena v roce 1946 pod názvem Alitalia – Linee Aeree Italiane. Po krachu v roce 2008 skupina investorů společně s LCC Air One aerolinky odkoupila. Letecká společnost nabízí letenky do 90 destinací na celém světě a mnoho dalších letových tras díky partnerství se Sky Team, kterého je členem od roku 2001.

Zavazadla

U letecké společnosti Alitalia si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Alitalia také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Alitalia nabízí letenky do čtyř rezervačních tříd. Classica odpovídá ekonomické třídě. Na palubě Airbusu A330s a B777s nabízí individuální audio-video program. Z paluby letadla lze telefonovat, cestující si také mohou volat mezi sebou – stačí, že vytočí číslo sedadla cestujícího, kterému se chtějí odvolat. Cestující si s sebou mohou vzít registrované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a příruční zavazadlo do 8 kg v určených rozměrech. V tarifu Classica Plus si mohou cestující vzít 2 registrovaná zavazadla o hmotnosti do 23 kg. Mají rovněž prioritní vstup na palubu letadla, menší kabiny s ergonomickými sedadly, které zvětšují prostor na nohy o 40% a přikrývku a polštář. Cestující se třídou.

Čtěte více

Online odbavení

Samostatné odbavení přes internet je možné provést 24 hodin před odletem. V této fázi si lze vybrat místo na palubě, dokoupit dodatečné zavazadlo nebo zvětšit prostor na nohy. Online odbavení není určeno pro děti cestující bez doprovodu, cestující vyžadující asistenci a cestující, kteří odlétají z Káhiry, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Tripolisu a Tuniska a také ty, kteří letí do Moskvy, Petrohradu nebo Tripolisu.

Flotila

Alitalia má jednu z nejmladších letadlových flotil na světě – průměrné stáří strojů je 7 let. Mezi 140 letadly jsou mj. Boeingy B777 a Airbusy A330.

Letiště Řím-Fiumicino Leonardo da Vinci

Letiště je hlavní základnou společnosti Alitalia. Letiště se nachází 35 km jihozápadně od historického centra Říma. Je to šesté nejpoužívanější letiště v Evropě. Obsluhuje kol. 36 milionů cestujících ročně. Letiště má 4 terminály: T1 pro vnitrostátní lety Alitalia a lety v rámci Schengenského prostoru aliance Sky Team, Lux Air a Air Italy, T2 pro nízkonákladové letecké společnosti, T3 pro mezinárodní lety a T5 pro lety do USA a Izraele.

Jídlo

Alitalia známá tím, že svým cestujícím podává velice dobré jídlo – Magazín Global Traveler udělil společnosti cenu za Nejlepší leteckou kuchyni v roce 2010, 2011, 2012 a 2013. Na krátkých trasách v nejnižší cenové kategorii cestující obdrží občerstvení nebo lehké jídlo a na výběr jsou teplé nebo studené nápoje. Na mezikontinentálních trasách jsou na výběr jídla z menu. V rozšířené verzi ekonomické třídy cestující obdrží teplá jídla, svačinu nebo snídani, podle trasy, uvítací drink, teplé ručníky, lehké drinky, víno z nejlepších italských vinic a teplé nápoje. Menu v business třídě je inspirováno tradiční italskou kuchyní, mění se podle sezóny. Při cestě třídou Magnifica Class čeká na.

Čtěte více

Doplňkové služby

Pokud cestujeme s ekonomickou třídou, můžeme si navíc přikoupit místo s rozšířeným prostorem pro nohy. Navíc si v online registraci můžeme objednat dodatečné služby za snížené ceny. Cestující, kteří potřebují asistenci během letu, musí tuto skutečnost nahlásit 48 hodin před plánovaným odletem. Cestující se zvířaty staršími než 3 měsíce se musí dostavit k odbavení s nezbytnými dokumenty alespoň 90 minut před odletem.