Menu

Blue Air

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Blue Air na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Blue Air?

Jízdní řád Blue Air zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Blue Air?

Nejlepší je koupit si letenky na let Blue Air s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Blue Air, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Blue Air?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Blue Air

Blue Air

V prosinci 2004 vznikla první rumunská letecká společnost – Blue Air, která byla zcela financována soukromým sektorem. Společnost měla za cíl zákazníkům poskytnout bezpečnou, pohodlnou a levnou alternativu k nabídce zahraničních firem. Byl to významný krok. Poprvé se v Rumunsku objevila nabídka levných letů do nejpopulárnějších evropských destinací. Až do dnešních dnů je Blue Air vzorem pro ostatní dopravce na rumunském trhu.

Zavazadla

U letecké společnosti Blue Air si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Blue Air také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Online odbavení

Odbavení online je možné pouze pro lety z Bukurešti, Bacău, Sybiu, Larnaky, Říma, Nice, Malagy, Barcelony, Paříže, Bruselu, Milána (Bergamo), Cuneo, Caselle, Kolína, Madridu a Valencie. Cestující na ostatních trasách se mohou zdarma odbavit přímo na letišti před odletem. Z důvodu zvýšených bezpečnostních kontrol není online odbavení možné na trasách z a do Velké Británie.

Flotila

Flotila Blue Air je složena z Boeingů 737, 737-300, 737-400 a 737-500, které mají kapacitu od 126 do 170 cestujících.

Letiště Henriho Coandy

Hlavní základna Blue Air se nachází na letišti Henriho Coandy, tvůrce letadel Coandă 1910 a objevitele Coandova efektu. Je to jedno ze dvou letišť hlavního města Rumunska. Každý den obsluhuje lety do a z Londýna, Paříže, Říma, Vídně, Istanbulu, Amsterdamu, Monaka, Frankfurtu, Milána a Madridu. Letiště Bukurešť-Otopeni se nachází 16,5 km od Bukurešti. Vlakem lze dojet z letiště na nádraží Bukurešť Západ (Gara de Nord). Autobusy mají zastávku přímo před letištní halou. Na letišti mají své pobočky firmy pronajímající auta, je zde kadeřník, úschovna zavazadel, půjčovna vozíků na zavazadla, směnárna, pošta, banka, obchody, bary, restaurace, hotel a kaple.

Jídlo

Menu je dostupné pouze na trase Bukurešť – Sibiu, a to pouze na pravidelných trasách společnosti Blue Air. Během rezervace letenky si cestující mohou vybrat jídlo z menu. Mohou to udělat také později, dokonce 14 hodin před odletem, ale před provedením online odbavení. Na výběr je italská, anglická nebo vegetariánská snídaně a oběd – krocan nebo hovězí se zeleninou.

Doplňkové služby

Cestující si mohou objednat prioritní vstup na palubu letadla. V ceně letenky je občerstvení a nápoje. V rámci zakoupení letenky z nebo do Bukurešti, mohou cestující zdarma využít autobusu na trasách Constanta – Otopeni nebo Brašov – Otopeni. Místa v autobuse se rezervují současně s prováděním rezervace letenky. Na letišti Bukurešť-Otopeni je pro cestující připraven letištní salónek. Vstup lze objednat během rezervace letenky nebo později. Cestující mohou v salónku využívat minibar, přístup k internetu, počítačům, faxu, kopírce, televizi, časopisům a místnosti pro kuřáky. Salónek má bezbariérový přístup. Vstup do salónku stojí 20 euro na osobu.