Menu

Blue Air

Advertisement

Podívejte se na nabídky letů na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

Zjistěte více o Blue Air

Blue Air

V prosinci 2004 vznikla první rumunská letecká společnost – Blue Air, která byla zcela financována soukromým sektorem. Společnost měla za cíl zákazníkům poskytnout bezpečnou, pohodlnou a levnou alternativu k nabídce zahraničních firem. Byl to významný krok. Poprvé se v Rumunsku objevila nabídka levných letů do nejpopulárnějších evropských destinací. Až do dnešních dnů byl Blue Air vzorem pro ostatní dopravce na rumunském trhu.

Zavazadla

U letecké společnosti Blue Air jste si na palubu letadla mohli vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určovala letecká společnost a tyto parametry se mohly měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Blue Air také musela mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše záviselo na cestovní třídě a trase.

Online odbavení

Odbavení online bylo možné pouze pro lety z Bukurešti, Bacău, Sybiu, Larnaky, Říma, Nice, Malagy, Barcelony, Paříže, Bruselu, Milána (Bergamo), Cuneo, Caselle, Kolína, Madridu a Valencie. Cestující na ostatních trasách se mohli zdarma odbavit přímo na letišti před odletem. Z důvodu zvýšených bezpečnostních kontrol nebylo online odbavení možné na trasách z a do Velké Británie.

Flotila

Flotila Blue Air byla složena z Boeingů 737, 737-300, 737-400 a 737-500 s kapacitou od 126 do 170 cestujících.

Letiště Henriho Coandy

Hlavní základna Blue Air se nacházela na letišti Henriho Coandy, tvůrce letadel Coandă 1910 a objevitele Coandova efektu. Je to jedno ze dvou letišť hlavního města Rumunska. Každý den obsluhuje lety do a z Londýna, Paříže, Říma, Vídně, Istanbulu, Amsterdamu, Monaka, Frankfurtu, Milána a Madridu. Letiště Bukurešť-Otopeni se nachází 16,5 km od Bukurešti. Vlakem lze dojet z letiště na nádraží Bukurešť Západ (Gara de Nord). Autobusy mají zastávku přímo před letištní halou. Na letišti mají své pobočky firmy pronajímající auta, je zde kadeřník, úschovna zavazadel, půjčovna vozíků na zavazadla, směnárna, pošta, banka, obchody, bary, restaurace, hotel a kaple.

Jídlo

Menu bylo dostupné pouze na trase Bukurešť – Sibiu, a to pouze na pravidelných trasách společnosti Blue Air. Během rezervace letenky si cestující mohli vybrat jídlo z menu. Mohli to udělat také později, dokonce 14 hodin před odletem, ale před provedením online odbavení. Na výběr byla italská, anglická nebo vegetariánská snídaně a oběd – krocan nebo hovězí se zeleninou.

Doplňkové služby

Cestující si mohli objednat prioritní vstup na palubu letadla. V ceně letenky bylo občerstvení a nápoje. V rámci zakoupení letenky z nebo do Bukurešti, mohli cestující zdarma využít autobusu na trasách Constanta – Otopeni nebo Brašov – Otopeni. Místa v autobuse se rezervovala současně s prováděním rezervace letenky. Na letišti Bukurešť-Otopeni byl pro cestující připraven letištní salónek. Vstup se dal objednat během rezervace letenky nebo později. Cestující mohli v salónku využívat minibar, přístup k internetu, počítačům, faxu, kopírce, televizi, časopisům a místnosti pro kuřáky. Salónek měl bezbariérový přístup. Vstup do salónku stál 20 euro na osobu.