Menu

Germanwings

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Germanwings na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Germanwings?

Jízdní řád Germanwings zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Germanwings?

Nejlepší je koupit si letenky na let Germanwings s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Germanwings, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Germanwings?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Germanwings

Germanwings

Nízkonákladová letecká společnost vznikla v roce 1997 pod názvem Eurowings, v roce 2002 si změnila název na Germanwings a od roku 2009 patří ke skupině Lufthansa. Od počátku své existence německý dopravce patří k dynamicky se rozvíjejícím firmám. Je jedním z významnějších konkurentů pro ostatní nízkonákladové letecké společnosti v Evropě. Úzce spolupracuje také s dalšími leteckými společnostmi patřícími ke skupině Lufthansa, mj. s Austrian Airlines má uzavřenou smlouvu o společných spojeních. Sídlo společnosti je v Kolíně nad Rýnem.

Zavazadla

U letecké společnosti Germanwings si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Germanwings musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Cestující s leteckou společností Germanwings mají na výběr tři základní cestovní třídy. Ekonomická třída Basic, která zahrnuje let, příruční zavazadlo, ale nenavazuje na lety jiných leteckých společností. Standardní třída Smart navíc zahrnuje jedno registrované zavazadlo, bezplatný přestup a nápoje během letu a navíc ještě rezervaci vybraného místa v letadle. Komfortní tarif Best kromě samotného letu zahrnuje i široký výběr doplňkových služeb mj. výběr místa ve přední části kabiny s prázdným sousedním místem, dva registrovaná zavazadla, jídlo z menu během letu, prioritní obsluhu na letišti mj. přístup do speciální čekárny. Dodatečnou výhodou cestování v rámci tohoto tarifu je dvojitý počet.

Čtěte více

Online odbavení

Cestující se mohou odbavit na internetové stránce dopravce, telefonicky nebo při přepážce přímo na letišti. Palubní lístek si mohou vytisknout nejdříve 72 hodin před odletem, nejpozději pak 3 hodiny před plánovaným odletem letadla Germanwings.

Flotila

Germanwings má od 3. prosince 2014 flotilu složenou z 80 letadel, včetně 57 strojů typu Airbus A319-100 a Airbus A320-200 a 23 vlastních tryskových letadel, které obsluhuje regionální německá letecká společnost Eurowings.

Čtěte více

Letiště Kolín/Bonn

Základnou nízkonákladové letecké společnosti Germanwings je mezinárodní letiště Kolín/Bonn, které se nachází ve vzdálenosti 17 km do Kolína nad Rýnem a 22 km do Bonnu. Šesté největší letiště na světě obsluhuje převážně lety nízkonákladových leteckých společností. V budově terminálu se nachází hotel, firmy zabývající se pronájmem aut, duty-free obchody, supermarkety, delikatesy, bary, restaurace a kavárny. Letiště Kolín – Bonn má pro cestující s Germanwings vyznačené zvláštní nástupiště.

Jídlo

Cestující si mohou ve Sky Bistro a Shop Card zakoupit jídlo a nápoje. Jídlo je připravováno z čerstvých, sezónních surovin a místních výrobků. Catering na palubě letadla závisí na rezervovaném tarifu. Cestující s tarifem BEST si mohou vybrat z plné nabídky občerstvení a nápojů. Pokud cestujeme s tarifem SMART, obdržíme občerstvení v krabičce a na výběr budeme mít minerální vodu a alkoholické nápoje. V případě potřeby si můžeme z celého menu nabízeného na palubě zakoupit další jídlo nebo nápoje.

Doplňkové služby

Germanwings jsou jednou z mála nízkonákladových leteckých společností, které umožňují dětem ve věku do 5 do 11 let cestovat bez doprovodu dospělých osob. Dopravce zajišťuje péči o dítě během letu a předání dítěte povolané osobě po přistání. Děti sedí na dříve zarezervovaných místech. Cestu zpříjemňují audio a video programy, promítání filmů a zobrazování polohy letadla na letové trase.