Menu

Afriqiyah Airways

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Afriqiyah Airways na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Afriqiyah Airways?

Jízdní řád Afriqiyah Airways zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Afriqiyah Airways?

Nejlepší je koupit si letenky na let Afriqiyah Airways s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Afriqiyah Airways, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Afriqiyah Airways?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Afriqiyah Airways

Afriqiyah Airways

 Afriqiyah Airways jsou státní lybijské aerolinky, jejichž název pochází od slova Afrika v arabštině. Společnost vznikla v roce 2001 a pravidelné lety zahájila 1. prosince téhož roku. V souvislosti s lybijskou občanskou válkou a zákazem létání nad státem byl podle rezoluce Rady bezpečnosti OSN 17. března 2011 uzavřen vzdušný prostor na Libyí. Po ukončení války Afriqiyah Airways obnovily 12. listopadu 2012 svou činnost. První logo společnosti 9.9.99 připomínalo vznik Africké unie, ale od 19. prosince 2012 mají aerolinky nové barvy – letadla mají černou záď zdobenou třemi modrými pruhy inspirovanými tvarem hrdličky. Aerolinky vlastní lybijská vláda. Létají na letiště do Afriky, Asie a Evropy. Dopravce je členem Arab Air Carriers Organization a jeho sídlem je Tripolis.

Zavazadla

U letecké společnosti Afriqiyah Airways si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Afriqiyah Airways také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letadly společnosti Afriqiyah Airways lze cestovat ekonomickou nebo business třídou. Ekonomická třída je nejlevnějším způsobem cestování s dopravcem, ale u Afriqiyah Airways se tato třída značně liší od klasických kabin ekonomické třídy, jelikož je zde mnohem větší komfort a skvělá obsluha. Business třída poskytuje ještě vyšší komfort. Kromě rozkladatelných sedadel je zde větší prostor na nohy, cestující obdrží relaxační sadu – a v ní ponožky, masku na oči a kosmetiku.

Flotila

Letadlová flotila Afriqiyah Airways s průměrným věkem strojů nižším než 4 roky se skládá z letadel typu Airbus A319-111, A320-200, A330-200.

Letiště Tripolis

Mezinárodní letiště Tripolis se nachází 34 km na jih od centra libyjského hlavního města. Jedná se o největší letiště v zemi. Na jeho území se nachází restaurace, duty-free obchody a pět firem poskytujících pronájem aut.

Jídlo

Letecká společnost Afriqiyah Airways na palubě svých letadel nabízí jídla připravená z přírodních, čerstvých a pečlivě vybraných potravin nejvyšší kvality. V business třídě jsou cestujícím poskytovány luxusní kulinářské služby.

Doplňkové služby

Cestující s ekonomickou třídou mají přístup k nepřebernému počtu filmů, audio programů a magazínu letecké společnosti. V business třídě mají cestující k dispozici větší televizní obrazovky a více programů a her. Navíc se v každém sedadle nachází zásuvka, např. pro připojení notebooku.