Menu

Aegean

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aegean na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Aegean?

Jízdní řád Aegean zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Aegean?

Nejlepší je koupit si letenky na let Aegean s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Aegean, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Aegean?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Aegean

Aegean

Aegean je největší dopravce v Řecku. Leteckou společnost pod názvem Aegean Aviaton v roce 1987 založil Antonis a Nikolaos Simigdalasovi. Na počátku aerolinky obsluhovaly především charterové VIP lety s letadly Learjet. V roce 1999 dopravce změnil název, který je používán dodnes, od té doby společnost také prodává letenky pro cestující. V roce 2005 začala společnost spolupracovat s Lufthansou, od roku 2006 spolupracuje s portugalskými aerolinkami TAP, v roce 2008 s Brussels Airlines a konečně v roce 2010 vstoupila do aliance leteckých společností Star Aliance. Od října 2013 je dopravce také majitelem svého největšího řeckého konkurenta – aerolinek Olympic Air, ale obě společnosti si zachovaly svůj název, loga, svá letadla a posádku. Síť letecké společnosti tvoří většina evropských letišť a letiště v Egyptě, Izraeli a na Kypru. Aegean Airlines získaly řadu cen za dochvilnost.

Zavazadla

U letecké společnosti Aegean si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Aegean také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující ekonomickou třídou sedí na pohodlných, kožených sedadlech. Během letu mají k dispozici zábavní program a jeden program, který poskytuje letové informace a ukazuje na mapě pozici letadla. Během cesty je jim podáváno občerstvení formou chlebíčků nebo lehkých jídel a také káva a nealkoholické nápoje. Pokud cestujete s touto společností třídou business, máte celou řadu výhod, např. vcházíte na palubu jiným vchodem a do 24 hodin si můžete vybrat sedadlo. Na palubě cestující sedí v pohodných sedadlech, pro větší pohodlí je v každé řadě volné prostřední sedadlo. Cestující business třídou jsou uvítání přípitkem, během letu je jim podáváno teplé jídlo, předkrmy, sladkosti, káva, alkohol,.

Čtěte více

Online odbavení

Pokud cestujete s leteckou společností Aegean Airlines, můžete se od 48 hodin do 30 min před plánovaným odletem odbavit online a vybrat si místo na palubě ze sedadel označených jako volná. Poté si vytisknete svůj palubní lístek nebo si ho stáhnete na mobil pomocí mobilní aplikace.

Flotila

Flotila řeckého dopravce Aegean Airlines se skládá z letadel typu Airbus A320, A321, A319, Dash 8-100, Dash8-Q400.

Letiště Athény Elefthérios Venizélos

Mezinárodní letiště Athény Elefthérios Venizélos se nachází ve Spartě, 25 km východně od centra hlavního města Řecka. Jedná se o největší letiště v zemi. Na hlavním terminálu se nacházejí bary, restaurace, obchody a v příletové hale mají své pobočky firmy zabývající se pronájmem aut. Na aténském letišti je bezplatný přístup k bezdrátovému internetu. Lze také využít služeb mnohých internetových kaváren.

Jídlo

Cestujícím ekonomickou třídou bude během letu podáváno bohaté občerstvení, chlebíčky, lehká jídla, káva a nealkoholické nápoje. Cestující třídou business budou před startem uvítáni přípitkem, poté jim budou nabízeny alkoholické nápoje, mj. dopravce nabízí široký výběr řeckých vín, předkrmy, teplé jídlo řecké kuchyně, sladkosti a káva.

Doplňkové služby

Na mezinárodních letech je otevřen palubní obchůdek, ve kterém lze zakoupit parfémy, kosmetiku, bižuterii, hodinky a jiné značkové zboží za výhodné ceny.