Menu

Air Canada

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Canada na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Air Canada?

Jízdní řád Air Canada zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Air Canada?

Nejlepší je koupit si letenky na let Air Canada s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Air Canada, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Air Canada?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Air Canada

Air Canada

Letecká společnost Air Canada, kanadský národní dopravce, byla založena 10. dubna 1939 jako část Kanadských železničních drah s názvem Trans-Canad Airlines. První let dvou cestujících s poštou proběhl 1. září 1937 letadlem Lockheed L-10 Elektra na trase z Vancouveru do Seattlu. Pravidelné vnitrostátní lety dopravce zahájil o dva roky později z Montrealu do Vancouveru. Trans-Canada Airlines byla první společností, která začala používat počítačový systém rezervace letenek, jako první také na palubách svých letadel instalovala prototypy tzv. černých skříněk. Vlajkovým dopravcem v Kanadě se stala v roce 1964. V prosinci 1987 byla prvním dopravcem, který zavedl zákaz kouření na palubě. O pět let později předběhla konkurenci, když cestujícím nabídla možnost telefonovat a o tři roky později jako první komerční dopravce umožnila cestujícím používat notebooky a odesílat e-maily. Letadla kanadského dopravce létají na 240 letových trasách. Společnosti náleží také regionální aerolinky Air Canada Express a Air Canada Rouge. Air Canada je členem a jedním ze spoluzakladatelů aliance Star Aliance. Sídlem společnosti je Montreal.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Canada si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Canada také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

U Air Canada si cestující mohou vybrat ze tří cestovních tříd. Ekonomická třída nabízí cestujícím mnoho hodin televizních programů a filmů. V ceně letenky je také jídlo, víno a jiný alkohol. Třída Premium Economy poskytuje cestujícím polštáře a přikrývky. Sedadla lze rozložit do polo-ležící polohy, jsou vybavena zdířkou USB na dobíjení elektroniky a lampou na čtení. Cestující mají také prioritní vstup na palubu, prioritní kontrolu a odbavení zavazadel. Třída Business nabízí ještě vyšší komfort. Cestující obdrží měkké polštáře a pokrývky, sedadla lze rozložit do horizontální polohy. Navíc jsou na palubě vyhrazeny toalety pouze pro cestující touto třídou. Cestující mají k dispozici vlastní.
Čtěte více

Online odbavení

Před cestou s aerolinkami Air Canada se cestující mohou odbavit online a vytisknout si palubní lístek – mohou tak učinit nejpozději hodinu před odletem, v případě letu s přestupy do 24 hodin před odletem.

Flotila

Air Canada je na devátém místě na světě v počtu letadel, která vlastní. Letadlová flotila je složena z 397 letadel, z čehož 205 používá Air Canada, 174 Air Canada Express a 28 Air Canada Rouge. Jsou to stroje typu: Boeing 777-300ER, 777-200LR, 787-9, 787-8, 767-300ER, Airbus A319-100, A330-300, A321-200, A320-200, Embraer E190, E175, Bombardier CRJ705, CRJ200, CRJ100, Q400, Dash 8-300, Beechcraft 1900D.

Letiště Monteral

Mezinárodní letiště v Montrealu Pierra Elliotta Trudeau se nachází v Dorvalu v provincii Québec vzdáleného 19 km východně od Montrealu. Poblíž letiště je několik hotelů. Na letišti mají své pobočky firmy nabízející pronájem aut, jsou zde obchody, bary, restaurace a kavárny. Na území letiště je dostupné Wi-Fi, jsou zde také internetové kavárny.

Jídlo

Na mezinárodních trasách je cestujícím v ekonomické třídě ihned po startu nabízeno jídlo podle doby trvání letu a letové trasy, mohou si také vybrat nealkoholické i alkoholické nápoje. Ve třídě Premium Economy jsou cestující uvítáni přípitkem, poté mají na výběr dva teplá jídla podávána se saláty, teplým pečivem a dezertem. Na snídani je podávána káva, džusy, pečivo a jogurt. Na mezikontinentálních trasách je cestujícím Business třídou ihned po startu nabídnut koktejl, jsou podávány předkrmy, sýry, víno, dezerty a ovoce. Během letu si cestující mohou vybrat jídla z bohatého palubního menu.

Doplňkové služby

Air Canada během letu poskytuje cestujícím společnou velkou obrazovku a malé monitory zavěšené na stropě co několik řad. Jsou na nich vysílány zprávy stanice CBC a americké filmy. Na zadních sedadlech jsou instalovány dotekové monitory pro hry, filmy, zprávy atd. Pokud cestující využijí systém GPS, mohou zjistit polohu letadla, seznámit se s dějinami a zajímavostmi o městě, nad kterým právě letadlo prolétá.