Menu

Air France

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air France na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Air France?

Jízdní řád Air France zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Air France?

Nejlepší je koupit si letenky na let Air France s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Air France, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Air France?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Air France

Air France

Air France je francouzská letecká společnost se sídlem v Tremblay-en-France. Je členem aliance SkyTeam. Air France létá na 36 trasách ve Francii a 168 trasách v 93 zemích na celém světě, poskytuje dopravu cestujících i cargo dopravu. Jako jedna ze dvou společností využívala nadzvuková letadla Concorde. Letecká společnost byla založena 7. října 1933 jako spojení společností Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) a Société Générale de Transport Aérien (SGTA). Air France plnila roli národního dopravce po dobu sedmi dekád, až do spojení s KLM v roce 2003.

Zavazadla

U letecké společnosti Air France si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Air France také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Ekonomická třída – místo v letadle lze vybrat po rezervaci letenky na internetové stránce nebo v samoobslužném obchodě na letišti. Platinoví a zlatí členové programu Flying Blue, bez ohledu na cestovní třídu, mohou využívat letištních salónků. V ceně letenky je na palubě letadla podáváno občerstvení a nápoje. Na mezikontinentálních trasách si může cestující vzít jedno registrované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg. Cestující obdrží také polštář, deku, masku na oči, zátky do uší. Děti dostanou speciální dětské menu. Premium economy – v tomto tarifu mají cestující více místa na nohy. V ceně letenky je zvětšený limit zavazadla, prioritní obsluha na letišti, přístup do salónků a větší počet mil..
Čtěte více

Online odbavení

Online odbavení je možné provést 30 hodin před odletem. Umožňuje potvrdit let a vybrat sedadla. Odbavení je zakončeno vydáním palubního lístku. Po příchodu na letiště už cestující musejí pouze odbavit zavazadla.

Flotila

Flotila Air France je složena z následujících typů letadel: A318, Airbus A319, Airbus A320 (2010), Airbus A321-200, Airbus A330, Airbus A340-313 X, Airbus A380, Boeing 747-400. V roce 2016 bude flotila rozšířena o letadla Airbus A350-900, Airbus A380-800, Boeing 747-400, Boeing 777-200ER, Boeing 777-300ER, Boeing 787-9, Boeing 747-400ERF a Boeing 777F.

Letiště Charlese de Gaulla v Paříži

Letiště Paříž-Roissy-Charles de Gaulle je hlavním sídlem aerolinek Air France. Letadla dopravce jsou však rozmístěná i na několika dalších francouzských letištích – mj. v Lionu, Marseilli, Toulouse. Letiště se nachází 23 km severovýchodně od Paříže. S hlavním městem je propojeno dálnicí a železnicí. Nejjednodušeji se cestující dostanou do města autobusem (společnost RAPT) nebo taxíkem. K hlavním turistickým destinacím v zemi se cestující mohou dopravit vlaky TGV. Letiště bylo jedním z prvních, které bylo propojeno se železnicí. Letiště má 3 terminály, mezi kterými se cestující mohou pohybovat bezplatnými autobusy. Letiště nabízí mnoho služeb mj. obchody, restaurace, business salónky,.
Čtěte více

Jídlo

Jídlo na palubě závisí na rezervační třídě. Na každé trase a v každé třídě jsou alkoholové nápoje v ceně letenky. V ekonomické třídě na krátkých trasách je podáváno pouze občerstvení a nápoje, na mezikontinentálních trasách – jídla o třech chodech. V business třídě jsou jídla o třech chodech, sýry nebo rychlá jídla podávána ihned po startu letadla. Každý cestující zahajuje svou cestu sklenkou šampaňského. Poté si může vychutnávat jídla, která připravili kuchaři s hvězdičkami Michelin. Podávána jídla závisí na délce letu. Na trasách delších než 2,5 hodiny je cestujícím vždy podáváno teplé jídlo. Cestující z první třídy si mohou objednat jídla z menu, které také připravili nejlepší kuchaři.
Čtěte více

Doplňkové služby

Během cesty mají cestující k dispozici zábavný program, na kterém mohou sledovat filmy (všechny v angličtině, francouzštině a španělštině, některé také v čínštině, japonštině, korejštině nebo hindi), poslouchat hudbu nebo hrát hry. Magazín Air France se nachází u každého sedadla. Ve třídě business a v první třídě je k dispozici rovněž Air France Madame. KLM a Air France vybavily v květnu 2013 své Boeingy 777-300ER Wi-Fi. Cestující ho mohou používat poté, co letadlo dosáhne výšky 20 tis. stop (kol. 6 km). Salónky dopravce jsou známé pod názvem Le Salon. Dostupné jsou pouze pro cestující ze třídy La Première, Business a Premium Economy a pro cestující z ekonomické třídy, kteří jsou členy.
Čtěte více