Menu

Aerolineas Argentinas

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aerolineas Argentinas na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Aerolineas Argentinas?

Jízdní řád Aerolineas Argentinas zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Aerolineas Argentinas?

Nejlepší je koupit si letenky na let Aerolineas Argentinas s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Aerolineas Argentinas, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Aerolineas Argentinas?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Aerolineas Argentinas

Aerolineas Argentinas

Dějiny vzniku letecké společnosti Aerolineas Argentinas sahají až do roku 1929. Tehdy zahájil svou činnost dopravce Aeropostale jehož posláním bylo propojit vzdálené regiony Argentiny s velkými městy. Jedním z prvních pilotů u společnosti byl Antoine de Saint-Exupéry. Následujícího roku vznikly další dvě letecké společnosti: LASO a LANE, které se nakonec spojily a vytvořily LADE. V roce 1946 vznikly v Argentině první mezinárodní aerolinky FAMA, které létaly do Evropy. Všichni tito dopravci se spojili v roce 1949 a od té doby fungují jako jediná společnost - Aerolineas Argentinas. První let se uskutečnil v roce 1950. Na počátku letadla létala do Santiaga de Chile, Limy a Santa Cruz, později do New Yorku, Havany, Lisabonu a Dakaru. Až do září 2008 podíly argentinské společnosti přecházely stále na nové majitele, nakonec senát rozhodl o zestátnění společnosti. K dnešnímu dni je Aerolineas Argentinas největší státní dopravce v zemi. Poskytuje 83% všech vnitrostátních letů a 52% mezinárodních letů. Letadla společnosti létají na 24 letišť v Severní a Jižní Americe, Oceánii a Evropě. V Evropě létají mj. do Madridu, Barcelony a Říma. Společnost je od 29. srpna 2012, jako první dopravce z Jižní Ameriky, členem globální aliance SkyTeam. Sídlem a základnou argentinského dopravce je mezinárodní letiště Buenos Aires-Ezeiza.

Zavazadla

U letecké společnosti Aerolineas Argentinas si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Aerolineas Argentinas také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letadly Aerolineas Argentinas mohou cestující létat rezervačními třídami Economy, Club Economy a Club Condor.

Online odbavení

Cestující se mohou online odbavit od 36 do 2 hodin před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila Aerolineas Argentinas byla v roce 2009 částečně zmodernizována. Mezi 68 letadly jsou stroje typu Airbus A330-200, Airbus A340-300, Boeing 737-700, B737-800 a 22 letadel Embraer 190.

Letiště Buenos Aires

Mezinárodní letiště Aeropuerto Internacional de Ezeiza je největší letiště v Argentině. Nese jméno Juan Pistarini, ale vzhledem ke své poloze ve městě Ezeiza je známé spíše jako Mezinárodní letiště Ezeiza. Od Buenos Aires je vzdáleno 35 km jihozápadně. Na letišti se nacházejí bary, restaurace, kavárny, obchody a služby – mj. pět autopůjčoven.

Jídlo

Cestující na vnitrostátních trasách ve třídě business nebo cestující na trasách trvajících déle než 1 hod 40 min, si mohou objednat jídlo. Na mezinárodních trasách je jídlo podáváno nejen v business třídě, ale také ve třídě ekonomické. Pokud si chceme objednat speciální jídlo, musíme tak učinit alespoň 24 hodin před plánovaným odletem. Letecká společnost Aerolineas Argentinas nabízí během letu široký výběr jídel, mj. jídla indická, muslimská, vegetariánská a také jídla určená dětem.

Doplňkové služby

Během letu mají cestující k dispozici 12 audio-video kanálů. Dopravce povoluje používat elektronická zařízení v režimu „letadlo“ a poskytuje bezdrátový internet v některých z Boeingů 737-800, které jsou vybaveny systémem eXWirelless. Pokud cestujeme s Aerolineas Argentinas můžeme sbírat body do věrnostního programu Aerolineas Plus.