Menu

British Airways

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností British Airways na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá British Airways?

Jízdní řád British Airways zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let British Airways?

Nejlepší je koupit si letenky na let British Airways s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety British Airways, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem British Airways?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o British Airways

British Airways

Letecká společnost British Airways je nejen národní a největší společností ve Velké Británii, ale patří i k největším dopravcům na světě. V roce 1924 byla založena společnost Imperial Airways, společnost British Airways vznikla v roce 1974, kdy došlo k propojení British Overseas Airways Corporation a British European Airways. Během vlády premiérky Margaret Thatcherové byla v roce 1989 společnost zprivatizována a vešla na londýnskou a newyorskou burzu. Britský dopravce nabízí lety na 160 letových trasách na šest kontinentů. British Airways je zakladatelem aliance Oneworld.

Zavazadla

U letecké společnosti British Airways si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u British Airways také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Rezervační třídy British Airways závisí na letové trase. Třída Economy je nejlevnější způsob cestování s těmito aerolinkami. Na evropských trasách mají cestující ranních letů zajištěnou snídani. Třída Premium Economy je dostupná na vybraných mezinárodních trasách. Na cestující čekají mj. chutná jídla a vlastní audio-video program. Cestující třídou Business na evropských trasách mají prioritní vstup na palubu a více místa na odpočinek nebo práci na palubě letadla. Třída Lot First Class je dostupná na vybraných mezinárodních trasách. Na cestující čekají mj. sedadla, která lze rozložit jako postel v soukromých kabinách.

Online odbavení

Online odbavení lze provést od 24 hodin před plánovaným odletem. Cestující si také mohou vytisknout svůj palubní lístek.

Flotila

Flotila British Airways je složena z kol. 300 letadel typu: Airbus A318-100, A319-100, A320-200, A321-200, A380-800, Boeing 727-400, 767-300ER, 777-200, 777-200ER, 787-8.

Letiště Londýn-Heathrow

Mezinárodní letiště Londýn-Heathrow se nachází v západní části britského hlavního města kol. 24 km od centra. Je to největší letiště v Evropě a třetí největší na světě vzhledem k počtu odbavovaných cestujících. Na území letiště se nachází mnoho barů, restaurací, hospod, kaváren, obchodů atd. Internet lze používat v internetových kavárnách nebo zdarma na celém území letiště.

Jídlo

Na palubách letadel British Airways jsou nápoje a jídla podávána zdarma. Od 30 dnů do 24 hodin před odletem si lze objednat jídlo z palubního menu. Na přání jsou také připravována jídla podle individuální potřeby.

Doplňkové služby

Na palubě letadel British Airways mají cestující přístup ke stovkám nejnovějších hraných filmů, dokumentů, televizi, hudbě, audio knihám a počítačovým hrám.