Air Baltic

Vyhledat nejvýhodnější lety Air Baltic

1

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Baltic

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry
Air Baltic

Air Baltic

Letecká společnost Air Baltic je národní litevský dopravce, který funguje na základě principů nízkonákladové letecké společnosti. Působí na trhu od 28. srpna 1995 a vznikl jako společné iniciativa Lotyšského státu a Skandinávských aerolinií – SAS. První let pro cestující dopravce Air Baltic zorganizoval 1. října téhož roku letadlem Saab 340. Od roku 1999 jsou aerolinky akciovou společností. O deset let později SAS prodal všechny své podíly ve firmě. V roce 2011 aerolinky prošly vážnou finanční krizí. S pomocí akcionářů se jim však podařilo uniknout krachu. Air Baltic nepatří k žádné letecké alianci, ale spolupracuje s několika členy Star Alliance, SkyTeam, Oneworld. V současnosti společnost Air Baltic nabízí 60 přímých letů z Rigy.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Baltic si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Baltic také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

U Air Baltic můžeme cestovat ekonomickou nebo business třídou. Ekonomická třída poskytuje základní služby bez výhod. Cestující si mohou za příplatek vybrat jídlo z palubního menu. Cestujícím třídou business je podáván oběd o třech chodech, nápoje a káva zdarma. Mají k dispozici také nejnovější noviny a časopisy.

Online odbavení

Před cestou s dopravcem Air Baltic se můžete odbavit online. Odbavení probíhá od 72 hodin před startem a končí 1 hodinu před plánovaným odletem.

Flotila

Letadlová flotila Air Baltic je složena z 25 letadel typu: Boeing 737-300, 737-500, 757-200, Bombardier CS300, Bombardier Dash 8 Q400 NextGen. Průměrný věk strojů je 12,9 let.

Letiště Riga

Mezinárodní letiště v Rize se nachází 10 km západně od lotyšského hlavního města. V budově letiště se nacházejí půjčovny aut, obchody, bary, restaurace a kavárny. Na všech terminálech jsou kavárny, ve kterých lze využívat internet.

Jídlo

V ekonomické třídě mají cestující možnost zakoupit občerstvení a nápoje na palubě, cestující business třídou obdrží občerstvení a jídlo zdarma.

Doplňkové služby

Na palubě letadla funguje obchůdek airBalticShop. Cestující si také mohou zarezervovat vybrané sedadlo.