Menu

Cathay Pacific

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Cathay Pacific na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Cathay Pacific?

Jízdní řád Cathay Pacific zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Cathay Pacific?

Nejlepší je koupit si letenky na let Cathay Pacific s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Cathay Pacific, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Cathay Pacific?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Cathay Pacific

Cathay Pacific

24. září 1946 dva bývalí vojenští piloti, Australan Sydney H. de Kantzow a Američan Roy C. Farell, založili společnost Cathay Pacific Airlines. První slovo Cathay je středověký název pro Čínu, který byl používán v Evropě, druhé slovo Pacifik je spojeno s Farellovým snem o létání nad Tichým oceánem. Na počátku měla společnost k dispozici jen jediné letadlo Douglas DC-3, kterému říkali Betsy. První trasy uskutečňovalo z Hongkongu do Šanghaje a Manily. V 60. letech dopravce začal létat do Japonska, v 70. letech do Frankfurtu, Amsterdamu, Říma, Paříže, Curychu, Londýna, Manchesteru, Brisbane, San Francisca a Vancouveru. Dnes se Cathay Pacific řadí mezi moderní asijské aerolinky. Létá na 170 letišť ve 40 zemích.

Zavazadla

U letecké společnosti Cathay Pacific Airlines si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Cathay Pacific Airlines také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

V rezervační třídě Economy a Economy Premium lze sedala rozložit do pololežící polohy a podpěrky pod hlavu a opěrky na nohy lze nastavit podle potřeby. V Business třídě mohou cestující rozložit sedadla na lůžko. U každého sedadla je umístěna malá skříňka se zrcadlem. Cestující s první třídou cestují v soukromých kabinách.

Online odbavení

Online odbavení lze provést od 48 hodin do 90 minut před plánovaným odletem.

Flotila

Flotila Cathay Pacific je jednou z nejmladších na světě, průměrný věk strojů je kol. 8,5 roku. Flotila je složena ze 146 letadel se širokým trupem typu Airbus A330-300, A340-300, Boeing 777-300ER, 777-300, 777-200, 747-400, 747-8 Freighter, 747-400ERF, 747-400BCF a 747-400 Freighter.

Letiště Hongkong

Mezinárodní letiště Hongkong má jeden z největších terminálů na světě s moderně řízenou infrastrukturou. Na letišti se nacházejí restaurace, jídelny, kavárny, hospody, nákupní centra, kina, zábavní areály a minigolf. Na území celého letiště je dostupný bezdrátový internet zdarma.

Jídlo

Palubní menu v letadlech Cathay Pacific je založeno na jídlech všech světových kuchyní, včetně čínského jídla. Menu závisí na trase a rezervační třídě. Na palubě je také podáván čaj nebo káva.

Doplňkové služby

Na palubách letadel Cathay Pacific mají cestující přístup k kol. 500 televizním kanálům, hudebním CD, rádiovým stanicím a hrám – vše v 10 jazycích.