Menu

Norwegian

Nejvýhodnější akční lety se společností Norwegian na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

Norwegian

Nízkonákladová letecká společnost Norwegian je norský dopravce, největší dopravce ve Skandinávii poskytující lety low-cost. Linie létají na vnitrostátních trasách a také do Prahy. Poskytují také dálkové trasy do USA, kde přistávají v New Yorku, Los Angeles a Fort Lauderdale, dále pak lety do Tel Avivu. Založení společnosti proběhlo v roce 1967. Nejprve měly aerolinky název Busy Bee Airservice. Během let se název a podmínky fungování dopravce měnily, až na konec v roce 1993 linky zkrachovaly. Byly obnoveny v roce 2002 a od té doby fungují pod dnešním jménem. Sídlem Norwegian je periférie Osla - Fornebu. Základnou je letiště Oslo-Gerdermoen.

Zavazadla

Čtěte více

Cestovní třídy

Pokud cestujete s nízkonákladovou leteckou společností Norwegian máte možnost zakoupit a rezervovat vybrané místo. Služba je započtena v případě cestovní třídy Flex, Premium a Premium Flex. Rezervaci sedadla lze provést nejpozději 25 hodin před odletem. Můžete si také objednat místo s větším prostorem pro nohy. Tato místa se nacházejí u nouzových východů, většinou jsou určena pro cestující se sníženou pohyblivostí. Existuje také možnost rezervovat pro vašeho pohodlí nebo ze zdravotních důvodů místo navíc – nejpozději však do 48 hodin před plánovaným odletem. Na dlouhých letových trasách je nejvýhodnější cestovat třídou Premium, která nabízí pohodlná sedadla s větším prostorem pro nohy,.

Čtěte více

Online odbavení

Online odbavení je možné od 24 do 1 hodiny před plánovaným odletem. Týká se to většiny evropských letových tras. Samostatné odbavení přes internet není možné pro cestující, kteří letí do Spojených států.

Flotila

Flotilu norského dopravce tvoří 93 strojů, včetně 7 letadel Boeing 787-8, 84 Boeingů 737-800W a 2 Boeingů 737-300.

Letiště Oslo-Gardermoen

Mezinárodní letiště je základnou nízkonákladové letecké společnosti Norwegian. Nachází se v obci Ullensaker, kol. 48 km severně od norského hlavního města. Letiště je nejfrekventovanějším v Norsku. V budově terminálu poskytují své služby firmy pronajímající auta, nachází se zde také celá řada obchodů, včetně duty free, barů, restaurací a kaváren. Na letišti je dostupný bezdrátový internet.

Jídlo

Norwegian neposkytuje jídlo zdarma, během letu si na palubě cestující mohou koupit nápoje nebo malé občerstvení. Pouze na dálkových trasách v cestovní třídě Premium jsou k dispozici drinky, snídaně, večeře se 3 chody a nápoje zdarma.

Doplňkové služby

Nízkonákladová letecká společnost Norwegian je první společností, která nabídla přístup k vysokorychlostnímu internetu na evropských letových trasách. Bezplatné Wi-Fi je dostupné od března 2014 skoro na všech palubách letadel Boeing 737-800. Připojení je možné poté, co letadlo dosáhne výšky 10 tis. stop (tedy kol. 3 km).