Menu

Norwegian Air Shuttle

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Norwegian Air Shuttle na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Norwegian Air Shuttle?

Jízdní řád Norwegian Air Shuttle zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Norwegian Air Shuttle?

Nejlepší je koupit si letenky na let Norwegian Air Shuttle s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Norwegian Air Shuttle, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Norwegian Air Shuttle?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Norwegian Air Shuttle

Norwegian Air Shuttle

Nízkonákladová letecká společnost Norwegian je norský dopravce, největší dopravce ve Skandinávii poskytující lety low-cost. Linie létají na vnitrostátních trasách a také do Prahy. Poskytují také dálkové trasy do USA, kde přistávají v New Yorku, Los Angeles a Fort Lauderdale, dále pak lety do Tel Avivu. Založení společnosti proběhlo v roce 1967. Nejprve měly aerolinky název Busy Bee Airservice. Během let se název a podmínky fungování dopravce měnily, až na konec v roce 1993 linky zkrachovaly. Byly obnoveny v roce 2002 a od té doby fungují pod dnešním jménem. Sídlem Norwegian je periférie Osla - Fornebu. Základnou je letiště Oslo-Gerdermoen.

Zavazadla

U letecké společnosti Norwegian si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u Norwegian musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Pokud cestujete s nízkonákladovou leteckou společností Norwegian máte možnost zakoupit a rezervovat vybrané místo. Služba je započtena v případě cestovní třídy Flex, Premium a Premium Flex. Rezervaci sedadla lze provést nejpozději 25 hodin před odletem. Můžete si také objednat místo s větším prostorem pro nohy. Tato místa se nacházejí u nouzových východů, většinou jsou určena pro cestující se sníženou pohyblivostí. Existuje také možnost rezervovat pro vašeho pohodlí nebo ze zdravotních důvodů místo navíc – nejpozději však do 48 hodin před plánovaným odletem. Na dlouhých letových trasách je nejvýhodnější cestovat třídou Premium, která nabízí pohodlná sedadla s větším prostorem pro nohy, drinky zdarma, večeři o 3 chodech včetně nápojů, snídani, přístup do letištních salónků a mnoho dalšího. Ve třídě Premium je každé sedadlo vybaveno elektrickou zásuvkou a prostřednictvím USB je cestujícím poskytován přístup k zábavě. V ceně letenky Premium je také započtena rezervace míst. V případě, že máme letenky do třídy LowFare nebo Flex není problém zaktualizovat rezervaci na Premium. Ve třídě Premium na dlouhých letových úsecích cestující obdrží zdarma deky a sluchátka, v ekonomické třídě jsou tyto služby zpoplatněny.

Online odbavení

Online odbavení je možné od 24 do 1 hodiny před plánovaným odletem. Týká se to většiny evropských letových tras. Samostatné odbavení přes internet není možné pro cestující, kteří letí do Spojených států.

Flotila

Flotilu norského dopravce tvoří 93 strojů, včetně 7 letadel Boeing 787-8, 84 Boeingů 737-800W a 2 Boeingů 737-300.

Letiště Oslo-Gardermoen

Mezinárodní letiště je základnou nízkonákladové letecké společnosti Norwegian. Nachází se v obci Ullensaker, kol. 48 km severně od norského hlavního města. Letiště je nejfrekventovanějším v Norsku. V budově terminálu poskytují své služby firmy pronajímající auta, nachází se zde také celá řada obchodů, včetně duty free, barů, restaurací a kaváren. Na letišti je dostupný bezdrátový internet.

Jídlo

Norwegian neposkytuje jídlo zdarma, během letu si na palubě cestující mohou koupit nápoje nebo malé občerstvení. Pouze na dálkových trasách v cestovní třídě Premium jsou k dispozici drinky, snídaně, večeře se 3 chody a nápoje zdarma.

Doplňkové služby

Nízkonákladová letecká společnost Norwegian je první společností, která nabídla přístup k vysokorychlostnímu internetu na evropských letových trasách. Bezplatné Wi-Fi je dostupné od března 2014 skoro na všech palubách letadel Boeing 737-800. Připojení je možné poté, co letadlo dosáhne výšky 10 tis. stop (tedy kol. 3 km).