Menu

Aer Lingus

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aer Lingus na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Aer Lingus?

Jízdní řád Aer Lingus zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Aer Lingus?

Nejlepší je koupit si letenky na let Aer Lingus s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Aer Lingus, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Aer Lingus?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Aer Lingus

Aer Lingus

Aer Lingus je irská národní letecká společnost. Základnu má na letišti v Dublinu. První let tato letecká společnost uskutečnila 27. května 1936 z vojenského letiště Baldonnel Aerodrome v Dublinu na letiště Whitchurch v Bristolu. Letecká společnost vlastní 47 moderních Airbusů, kterými cestuje více než 10,6 miliónů cestujících každý rok. Od roku 2013 společnost obsluhuje rovněž vnitrostátní trasy na území Velké Británie mezi letištěm Heathrow a Aberdeen a letištěm v Edinburghu a Manchesteru jako dceřiná společnost Virgin Atlantic. Většina Airbusů, které patří Aer Lingus létá na evropských trasách, do Turecka, Severní Ameriky a severní Afriky. Jedná se o nejstarší činnou irskou leteckou společnost a druhou největší společnost po Ryanair. Hlavním cílem Aer Lingus je letecké spojení Irska a celého světa a poskytnutí zákazníkům nejlepších služeb za výhodné ceny. Aerolinky také poskytují cargo dopravu na území Velké Británie, Evropy a USA. Díky spolupráci s jinými společnostmi (Stobart Air, Jetblue Airways, United Airlines) nabízí celou řadu leteckých spojení do Velké Británie, USA a Kanady.

Zavazadla

U letecké společnosti Aer Lingus si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Aer Lingus také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

V nejlevnější cestovní třídě – Low Fare je v ceně jedno příruční zavazadlo do 10 kg a bezplatné odbavení. Na trasách do USA je v ceně navíc jedno registrované zavazadlo do 23 kg, jídlo zdarma, nápoj, přístup k filmům, hudbě a hrám na přání. Ve třídě Plus Fare je v ceně letenky registrované zavazadlo a odbavení zdarma. Na krátkých trasách je maximální povolená hmotnost pro příruční zavazadlo 20 kg. Následující třída, Flex Fare, nabízí větší elasticitu. Bez dodatečných poplatků lze změnit datum nebo čas odletu až dvě hodiny před plánovaným odletem. V rámci tohoto tarifu mohou cestující využívat části služeb dostupných ve třídě business mj. přístup do letištních salónků. Nejpohodlnější třída.
Čtěte více

Online odbavení

Během odbavení jsou sedadla automaticky přidělována cestujícím. Online se můžeme odbavit od 30 do 2 hodin před plánovaným odletem letadla v případě, že cestujeme z Dublinu, Shannonu, Corku, Belfastu, Londýna (Heathrow, Gatwick), Manchesteru, Birminghamu, Glasgow, Edinburghu, Aberdeenu, Bristolu, Kerry, Isle of Man a Waterfordu. Od 24 do 2 hodin před odletem je odbavení možné v případě odletů z a do New Yorku (JFK), Bostonu, Chicaga a Orlanda. U ostatních letišť je online odbavení zahájeno 30 hodin před odletem a ukončeno 4 a půl hodiny před plánovaným odletem.

Flotila

Flotila Aer Lingus má 50 letadel, z čehož 47 létá s logem mateřské společnosti a tři jako Air Constructors pro Aer Lingus. Na dálkových trasách létají stroje typu Airbus A330-300, Airbus A330-200 a Boeing 757 a na krátkých trasách Airbus A321, Airbus A320, Airbus A319.

Letiště Dublin

Mezinárodní letiště se nachází 10 km severně od Dublinu, poblíž městečka Swords. V roce 2013 letiště využilo 20,2 miliónů cestujících. Letiště má velice dobře propracovanou síť dálkových a středně-dálkových tras, kterou obsluhují různí dopravci. Letiště v Dublinu je základnou letecké společnosti Aer Lingus, regionální irské společnosti Stobart Air a aerolinek Ryanair. Letiště je propojeno autobusy a cestami s Dublinem a dalšími většími irskými městy. Dublin Bus je hlavním dopravcem na trase Dublin – letiště po cestě č. 747. Autobusem se můžeme dopravit nejen do centra města, ale také na nádraží Dublin Connolly a Dublin Heuston. Dublin Bus má zastávky rovněž v obcích Santry, Swords,.
Čtěte více

Jídlo

Menu na palubě letadla závisí na cestovní třídě a letové trase. Jídla podávaná na evropských trasách v ekonomické třídě byla připravena ve spolupráci se známým irským televizním kuchařem Clodaghem McKennem. Jeho jídla jsou chutná, jednoduchá a připravená z čerstvých surovin. Na dálkových trasách jsou cestujícím podávána plnohodnotná jídla připravená z místních surovin té nejvyšší kvality. Pro cestující, kteří cestují ve třídě Fare, Aer Lingus společně s Clodaghem McKennem připravili tři jídla na výběr – lososa, pečené kuře a šťavnatý steak. Navíc si cestující mohou dát bílé nebo červené víno. V business třídě si cestující pochutnají na jídlech nejvyšší kvality. Cestující mohou využívat bar,.
Čtěte více

Doplňkové služby

Rozšířené místo na nohy je dostupné ve přední části letadla. Na mezikontinentálních trasách lze v  ekonomické třídě vyžívat Wi-Fi a filmy a hry. Wi-Fi a mobilní síť je dostupná ve všech Airbusech 330 a na mezikontinentálních trasách. Program pro cestující umožňuje přístup k nejnovějším filmům, mnoha hodinám televizních programů, hudbě a videoklipům. Dostupné jsou také hry pro jednoho a dva hráče. Na palubě lze zakoupit zboží luxusních značek za výhodné ceny. Podle regulací EASA elektronická zařízení již nemusí být vypínána během startu a přistání letadla. Zařízení mohou cestující využívat během celého letu s výjimkou tankování a při snížené viditelnosti. Zařízení jako telefony nebo tablety.
Čtěte více