Menu

Air Astana

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Air Astana na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Air Astana?

Jízdní řád Air Astana zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Air Astana?

Nejlepší je koupit si letenky na let Air Astana s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Air Astana, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Air Astana?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Air Astana

Air Astana

Letecká společnost Air Astana je národní kazašský dopravce, který je z 51% majetkem kazašské státní pokladny a z 49% majetkem britského koncernu BAE System. Aerolinky vznikly v roce 2001. Vlajkovým dopravcem v Kazachstánu se staly v roce 2004 po krachu společnosti Air Kazakstan. Tehdy všechna práva na užívání tohoto názvu stát předal společnosti Air Astana. Letecká společnost je členem Mezinárodní asociace leteckých dopravců AITA. Na 41. Annual Air Transport World Awards společnost vyhrála cenu Lídr trhu leteckých společností pro rok 2015, v roce 2014 na International Airshow ve Farnborough byla společnost Air Astana potřetí vyhlášena nejlepší leteckou společností a podruhé oceněna za nejlepší personál ve Střední Asii a Indii. Air Astana nabízí vnitrostátní i mezinárodní lety. Její letadla přistávají na letištích v Asii, Evropě a Blízkém východě. Air Astana má podepsané codeshare smlouvy s Asiana Airlines, Austrian Airlines, Air India, Etihad Airways, Turkish Airlines.

Zavazadla

U letecké společnosti Air Astana si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Air Astana také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující s aerolinkami Air Astana mají na výběr mezi třemi rezervačními třídami: Business, Economy a Economy Sleeper. Poslední z nich je v nabídce od února 2015 a je dostupná pouze v letadlech Boeing 757-200 na trasách z Astany do Londýna, Frankfurtu, Paříže a na trasách z Almaty do Hongkongu. Třída Economy Sleeper má sedadla třídy Economy s výhodami a privilegii Business třídy. Letadla typu Boeing 767 a 757 jsou ve třídách Business a Economy vybaveny individuálním zábavním systémem.

Online odbavení

Online odbavení mohou cestující provést od 24 hodin do 60 minut před plánovaným odletem.

Flotila

Flotila se skládá ze 30 letadel typu Embraer 190, Airbus 319, A320, A321, Boeing 757, B767, B787 Dreamliner.

Letiště Astana

Toto mezinárodní letiště existuje od roku 1931 a je jedním z nejmodernějších letišť v euroasijském regionu. Nachází se cca 18 km jižně od centra kazašského hlavního města, Astany. V budově terminálu mají cestující k dispozici několik restaurací, kaváren, je zde i pošta a půjčovna aut. Na terminálu je také bezplatný bezdrátový internet.

Jídlo

Ve všech cestovních třídách jsou dostupná teplá jídla a nápoje, včetně alkoholických. Pro cestující s individuálními potřebami, aerolinky připraví speciální jídla. Tato jídla si musí cestující objednat 24 hodin před plánovaným odletem.

Doplňkové služby

Cestující s leteckou společností Air Astana mohou sbírat body Miles&More.