Menu

LATAM Airlines

Nejvýhodnější akční lety se společností LATAM Airlines na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

✔️ Kam létá LATAM Airlines ?

Jízdní řád LATAM Airlines zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let LATAM Airlines ?

Nejlepší je koupit si letenky na let LATAM Airlines s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety LATAM Airlines , provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem LATAM Airlines ?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o LATAM Airlines

LATAM Airlines

LATAM je státní chilská letecká společnost. LATAM Airlines Group patří k největším společnostem v Latinské Americe a zároveň jsou 49. nejstarší leteckou společností na světě. Vznikly 5. března 1929 pod názvem Linea Aeropostal Santiago-Arica. V roce 1932 byl název změněn na Linea Aerea Nacional de Chile, tehdy známé pod zkratkou LAN Chile. Společnost začala provozovat mezinárodní lety v říjnu roku 1946. První zahraniční let byl uskutečněn do Buenos Aires. V září roku 1989 byla společnost zprivatizována. Akcie koupily (a později prodaly) mimo jiné společnosti Icarosan a Scandinavian Airlines. V březnu roku 2004 se LAN Chile a dceřinné společnosti LAN Peru, LAN Ecuador, LAN Dominicana a LAN Express sjednotily pod značkou LAN. Sedmnáctého června 2004 se název změnil na LAN Airlines. V polovině roku 2005 firma spustila argentinskou pobočku obsluhující lety do Buenos Aires pod názvem LAN Argentina. Podobně v říjnu 2010 vznikla LAN Colombia v Kolumbii. V současné době letecká společnost LATAM dominuje letištím v Chile a Peru, a patří mezi největší dopravce take v Argentině, Kolumbii a Ekvádoru. V jejich nabídce je 31 mezinárodních spojení a 17 lokálních letů v Chile. Od roku 2000 je tato společnost součástí skupiny OneWorld a má sídlo na letišti v Santiagu.

Zavazadla

Pokud letíte se společností LATAM, můžete si na palubu vzít příruční zavazadlo, jehož povolené rozměry a váha záleží na zakoupeném tarifu a trase, na které letíte. To samé se týká zavazadla k odbavení.

Letecké tarify

S chilskou leteckou společností můžete cestovat ve třídách Economy, Premium Economy a Business. V ekonomické sedí cestující na ergonomických sedadlech s nastavitelnými opěrkami hlavy. Ve třídě Premium Economy mají cestující větší prostor pro nohy a sedí na kožených sedačkách. Třída Business je navržena pro cestování v kombinaci se skutečným odpočinkem. Sedačky jsou plně polohovatelné a vzdálenost mezi sedadly je větší, než nabízejí jiné linie.

Odbavení online

Online odbavení je otevřené od 48 do 2 hodin před odletem.

Flotila

Flotila chilské společnosti LATAM Airlines se skládá ze 139 letadel typu Airbus A319-100, A320-200, A321-200, Boeing 737-300ER, B787-8 a B787-9.

Mezinárodní letiště v Santiagu

Mezinárodní letiště Santiago se nachází v Pudahuelu, 15 km severozápadně od centra Santiaga. Letiště je největší v zemi a jeho plné jméno je Aeropuerto International Arturo Merino Benitez Comodoro. Na letišti je mnoho barů, restaurací, kaváren a multibrand obchodů, kde koupíte všechno včetně šperků, hudby, parfémů, uměleckých výrobků, suvenýrů a zboží, na které se nevztahuje clo. Je zde take sedm autopůjčoven, jejichž kanceláře najdete v příletové hale.

Občerstvení

V ekonomické třídě jsou servírována kvalitní hlavní jídla i chutné svačinky. V Business třídě dostanete k občerstvení i výtečné víno.

Další služby

Cestující, kteří letí ekonomickou třídou, mají přístup k široké nabídce hudby, filmů a her. Pokud jste si zakoupili tarif Premium Economy, můžete se těšit nejen na personalizované obrazovky, ale také výběr časopisů a novin. V Business třídě je zábava na palubě ještě o úroveň výše: nejnovější filmy, 42 televizních programů, více než 1000 hudebních alb a 25 her. Pokud letáte s touto společností často, můžete využít výhod věrnostního klubu LANPASS.