Menu

ČSA Czech Airlines

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností ČSA Czech Airlines na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá ČSA Czech Airlines?

Jízdní řád ČSA Czech Airlines zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let ČSA Czech Airlines?

Nejlepší je koupit si letenky na let ČSA Czech Airlines s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety ČSA Czech Airlines, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem ČSA Czech Airlines?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o ČSA Czech Airlines

ČSA Czech Airlines

České aerolinie jsou vlajkovým leteckým dopravcem v České republice. Patří k nejdéle působícím aerolinkám na světě. Byly založeny v 6. října 1923 československou vládou. Před koncem měsíce byl uskutečněn první let v rámci státu z Prahy do Bratislavy. První mezinárodní trasu z Prahy do Záhřebu dopravce uskutečnil v roce 1930, a první mezikontinentální let v roce 1962 do Havany. Dnes se v síti letových tras nachází více než sto destinací ve 44 státech. Aerolinky nabízejí spojení s většinou evropských hlavních měst a také důležitými městy Severní Ameriky. Letadla Českých aerolinií létají také na Blízký východ a do Afriky.

Zavazadla

U letecké společnosti ČSA si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u ČSA musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

V letadlech ČSA mohou cestující cestovat v ekonomické nebo business třídě. Cestovní třída business se nachází v přední části letadla, je oddělena od zbytku letadla, takže cestující mají zajištěno větší pohodlí a soukromí. Vzdálenost mezi sedadly ve třídě business je závislá na typu letadla a letové trase. Cestující této třídy mají právo na prioritní odbavení, změnu rezervace, změnu místa, občerstvení, mohou také používat na letišti salónky VIP. Dopravce cestujícím této třídy také poskytuje sadu toaletních potřeb. V ceně letenky business třídy jsou dva příruční zavazadla s maximální hmotností 12 kg jedno a dva registrovaná zavazadla po 32 kg. V ekonomické třídě České aerolinie zajišťují.

Čtěte více

Online odbavení

Pokud cestujeme s leteckou společností ČSA, můžeme se odbavit online již 30 hodin před odletem, nejpozději pak hodinu před startem. ČSA rovněž poskytuje možnost odbavit se pomocí mobilní aplikace.

Flotila

Flotila českého dopravce je složena z 38 moderních a bezpečných letadel, včetně 9 typu Airbus 319-100, 8 typu Airbus 320-200, 2 typu Airbus 321-200, 8 typu Boeing 737-500, 4 typu ATR72-202 a 7 typu ATR42-320/500.

Letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni

Mezinárodní letiště Václava Havla v Praze-Ruzyni je hlavní operační základnou českého národního dopravce, letecké společnosti ČSA. Nachází se cca 10 km severozápadně od hlavního města. Letiště má dva terminály a je největším v České republice. V oblasti letiště se nacházejí čtyři hotely. Na obou terminálech jsou restaurace, bary, kavárny a obchody, v tranzitní zóně také duty-free. V budově letiště působí pobočky firem, které se zabývají pronájmem aut. Na celém letišti je dostupný bezdrátový internet.

Jídlo

Na všech letových trasách ČSA nabízí občerstvení, jeho množství a druh závisí na času letu a typu letadla. Na krátkých letových trasách je podáváno studené občerstvení, na dlouhých, podle vybrané cestovní třídy, teplé jídlo o jednom nebo více chodech. Dětem dopravce nabízí speciální jídlo – baby meal neboli jídlo pro nemluvňata nebo child meal, tedy jídlo pro děti. Speciální jídlo pro děti musí cestující objednat během rezervace letenky.

Doplňkové služby

Na palubě letadel ČSA je bar a sky shop, ve kterém si cestující mohou zakoupit mj. kosmetiku, značkové parfémy, bižuterii a hodinky. Navíc dopravce nabízí suvenýry a magazín zdarma, na vybraných letových trasách mohou cestující používat palubní program audio/video. Díky systému monitorů, mohou cestující během letu sledovat pozici letadla na letové trase.