Menu

Pegasus

Nejvýhodnější akční lety se společností Pegasus na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Ukazát filtry

✔️ Kam létá Pegasus?

Jízdní řád Pegasus zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Pegasus?

Nejlepší je koupit si letenky na let Pegasus s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Pegasus, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Pegasus?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Pegasus

Pegasus

Pegasus je soukromý turecký dopravce. Byl založen v roce 1990 jako charterová společnost irské letecké společnosti Aer Lingus a dvou dalších firem. O čtyři roky později akcionáři prodali své podíly místní bance, čímž se Pegasus stal zcela tureckou firmou. Po několika letech úspěchů se dopravce v roce 2005 rozhodl působit jako nízkonákladová letecká společnost. Již po dvou letech Pegasus převážel více tureckých zákazníku než jakákoli jiná letecká společnost. V roce 2013 počet cestujících dosáhl počtu 16,8 miliónů. Hlavními základnami společnosti je letiště Istanbul-Sabiha Gökçen a Istanbul-Atatürk.

Zavazadla

U letecké společnosti Pegasus si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla v Pegasusu také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést od 72 hodin do 40 minut před plánovaným odletem letadla. Během odbavení si lze vybrat sedadlo na palubě, jídlo (ale ne později než 24 hodin před odletem) a dokoupit zavazadla (ale ne později než 4 hodiny před odletem).

Flotila

Pegasus má nemladší leteckou flotilu v Turecku. Vlastní 47 letadel, z čehož 43 je Boeingů 737-800 s kapacitou 189 cestujících a 4 zbylé jsou Airbusy A320-214 se 174 sedadly.

Letiště Istanbul-Sabiha Gökçen

Letiště je jedním ze dvou mezinárodních letišť v hlavním městě Turecka. Je pojmenováno podle Sabihy Gökçen první vojenské pilotky na světě. Letiště se nachází 35 km jihozápadně od centra města. Bylo založeno, aby vyrovnalo rostoucí počet letů na letiště Istanbul-Atatürk. Letiště má 2 terminály – pro lety v rámci Turecka a mezinárodní lety. Každý rok ho využívá kol. 25 milionů cestujících. V roce 2010 získalo letiště Sabiha Gökçen na mezinárodním světovém kongresu nízkonákladových leteckých společností v Londýně cenu za Nejlepší letiště na světě.

Jídlo

Jídlo za poplatek si lze objednat nejpozději 24 hodin před plánovaným odletem. Na výběr je dětské menu, ovoce v čokoládovém fondue, teplá nebo studená snídaně, kuřecí řízek, ravioli s houbami, pečená kuřecí stehna, salát s lososem, moučníky, sushi, mozzarella s rajčatovým salátem, grilované masové kuličky, grilovaný steak a dary moře.

Doplňkové služby

Letecká společnost má vlastní věrnostní program pro stále zákazníky s názvem Pegasus Plus. Majitelé karty tohoto programu mohou sbírat body za kilometry a uplatnit je jako slevu na další lety.