Menu

Smart Wings

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Smart Wings na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Smart Wings?

Jízdní řád Smart Wings zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Smart Wings?

Nejlepší je koupit si letenky na let Smart Wings s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Smart Wings, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Smart Wings?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Smart Wings

Smart Wings

SmartWings je česká nízkonákladová letecká společnost. Byla založena v roce 2004. Po osmi letech činnosti SmartWings získala cenu za Nejlepší leteckou společnost v České republice při předání cen TTG Travel Awards 2012. Dopravce nabízí spojení mezi Prahou, Ostravou, Brnem a největšími letišti v Evropě a mimo ni (Dubaj, Tel Aviv). Během prázdninové sezóny létá také do oblíbených turistických destinací.

Zavazadla

U letecké společnosti SmartWings si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u SmartWings musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Cestování třídou Economy Restricted je nejlevnější způsob dopravy. Cestující si v ceně letenky může s sebou na palubu vzít malé příruční zavazadlo (do 5 kg) a předat k odbavení malé registrované zavazadlo (do 15 kg). Všechny doplňkové služby jsou placené. Pokud cestujeme třídou Economy Semi Flexible můžeme si jednorázově změnit datum letu. Tato třída není dostupná na všech letový trasách. V Economy Flexible mohou cestující neomezeně měnit datum odletu. Třída Business Flexible je dostupná jen na vybraných letových trasách. V ceně letenky si cestující s sebou může vzít registrované zavazadlo o hmotnosti do 30 kg, může také neomezeně měnit datum odletu.

Online odbavení

Online odbavení není možné. Na letišti je odbavení zahájeno dvě hodiny před plánovaným odletem. Brány jsou uzavírány 40 minut před startem letadla.

Flotila

Letecká společnost SmartWings má k dispozici čtyři typy cestovních letadel. Největším z nich je Boeing 737-800, poté Airbus A320 a Boeing 737-700. Na speciální objednávku zákazníků je připraveno devítimístné letadlo Cessna 680 Citation Sovereign.

Letiště Praha-Ruzyně

Svou základnu má letecká společnost SmartWings na území pražského letiště, které se nachází 10 km severozápadně od hlavního města České republiky. Od roku 2012 nosí letiště název prvního prezidenta České republiky – Václava Havla. První letištní budovy byly postaveny již v roce 1933, postupně byl objekt rozšiřován. Nejstarší částí je dnešní jižní terminál. V 60. letech vznikl první severní terminál, v roce 2006 byl zprovozněn druhý severní terminál. Díky tomu se propustnost letiště zvýšila o jednu třetinu. Nedaleko se také nachází terminál pro obsluhu soukromých letů. Na území letiště nalezneme mnoho obchodů, restaurací, hotel a centrum Rest & Fun, ve kterém se mohou cestující osprchovat,.
Čtěte více

Doplňkové služby

Pro děti ve věku 6 až 11 let, které cestují bez doprovodu dospělé osoby, je nutné zakoupit doplňkovou službu asistence palubní posádky.