Menu

Tarom

Nejvýhodnější akční lety se společností Tarom na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

✔️ Kam létá Tarom?

Jízdní řád Tarom zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Tarom?

Nejlepší je koupit si letenky na let Tarom s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Tarom, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Tarom?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Tarom

Tarom

Tarom je rumunský národní dopravce, který v 97,05 procenta patří rumunskému ministerstvu dopravy. Nejstarší a největší linky v této zemi byly založeny v roce 1920, ale první pravidelné spojení na trase Bukurešť-Galati dopravce zahájil až o pět let později. Do roku 1989, tedy až do pádu rumunské komunistické vlády, linky létaly pouze s letadly Iljušin. V roce 1990 byly nahrazeny Boeingami a Airbusy. V roce 1993 zahájil rumunský dopravce lety do Bangkoku a Montrealu. Poté, co zaznamenal velké ztráty v roce 2001, zrušil v následujících dvou letech další dálkové lety, včetně do Chicaga, New Yorku a Pekingu.

V současné době Tarom létá na 52 letišť ve 22 zemích v Evropě, na Středním východě a v severní Africe. Od 25. června 2010 je členem aliance SkyTeam. Sídlo společnosti Tarom je na mezinárodním letišti v Otopeni nedaleko Bukurešti.

Zavazadla

U Taromu je příruční zavazadlo zahrnuto v ceně letenky. Cestující si mohou vzít na palubu jeden kus zavazadla o rozměrech určených společností a jedno malé zavazadlo, např. kabelku nebo brašnu na notebook.

Tarom má rozměry a hmotnost příručního zavazadla přesně definováné, avšak lety provozované ve spolupráci s jinými společnostmi mají svou vlastní politiku zavazadel, která by měla být dodržována. Kapaliny v příručních zavazadlech se přepravují v baleních o kapacitě max. 100 ml a pečlivě uzavřeny v průhledném sáčku o rozměrech 20x20 cm.

U letecké společnosti Tarom je zdarma jedno zavazadlo k odbavení. Jeho hmotnost (případně počet kusů) závisí na zarezervované třídě a letové trase. Jakákoli odchylka od povoleného limitu je spojena s extra poplatky. V odbavenbém zavazadle není dovoleno přenášet hořlavé materiály, žíravé látky, peníze ani důležité dokumenty.

Rezervační třídy

Rumunské aerolinky Tarom mají dvě rezervační třídy. Obchodní třída Tarom je dražší a má samozřejmě bohatší nabídku pro cestující. Cena letenky zahrnuje vyšší povolený limit co se týče zavazadel a přednost při odbavení a nástupem na palubu. Cestující obchodní třídy dostávají na palubě welcome drink a nabídka a výběr lihovin během letu je rozmanitější. Cestující mohou také využít Tarom Business Lounge na letištích a odpočinout si před cestou. Ekonomická třída Tarom zase zahrnuje příruční zavazadlo a jedno odbavené zavazadlo zdarma, avšak povolené limity jsou nižší. Cestující si mohou zdarma vybrat místo v letadle, odbavit se online nebo na letišti a pomocí platformy Air-Fi hrát hry, sledovat filmy nebo chatovat.

Online odbavení

Odbavení cestujících u Taromu může probíhat několika způsoby. Jedním z nich je online check-in. Ten je dostupný 30 hodin před cestou. Cestující se mohou odbavit zdarma, ale musí tak učinit nejpozději hodinu před odletem. Tarom online check-in je mnohem pohodlnější možností, ale existuje také možnost odbavení na letišti. Cestující mohou použít samoobslužné kiosky nebo check-in u odbavovacích přepážek. Odbavení na letišti je možné od 2 hodin do 45 minut před cestou.

Flotila

Flotila rumunského dopravce Tarom se skládá z 23 letadel Airbus A30-300, A318, ATR 42-500, ATR 72-500, Boeing 737-300 a B737-700.

Letiště Bukurešť Otopeni

Mezinárodní letiště Henri Coanda se nachází v Otopeni, 16,5 km severně od centra rumunského hlavního města Bukurešti. V příletové hale jsou bary, restaurace, kavárny, obchody se samoobsluhou a půjčovny aut. Terminál má také speciální přístupový bod k internetu, a samozřejmě je k dispozici i bezdrátové připojení k internetu.

Občerstvení

Jídla na palubě rumunských linek jsou přizpůsobena zvykům a kultuře cestujících. Na domácích letech se podávají lehká občerstvení, na mezinárodních pak více rozmanitá a kalorická kuchyně. Rozmanitost menu závisí samozřejmě také na délce letu. Dostanete také zákusek ve formě sušenek, čokolády nebo ovoce. Na trasách kratších než dvě hodiny v ekonomické třídě si kromě sendviče a zákusku mohou cestující dát pivo (pouze na letech po 12. hodině). V obchodní třídě na mezinárodních trasách jsou cestujícím podávány dezerty nejvyšší kvality a nejkvalitnější vína, šampaňské a piva. Na zvláštní žádost společnost připraví speciální jídlo, např. vegetariánské, košer nebo menu pro děti a kojence.

Další služby

Rumunská letecká společnost nabízí svým zákazníkům věrnostní program Flying Blue. V rámci toho lze vyměnit kilometry za lety, například za zlevněné letenky, rezervaci hotelů nebo jiné služby partnerských společností programu. Každý z klientů Taromu může využít možnost rezervace speciálního jídla. Dopravce nabízí jídla různých kuchyní, včetně vegetariánských, košer, bezlepkových jídel, stejně jako menu pro děti nebo diabetiky. Během letu si mohou cestující přečíst palubní časopis Insight nebo použít multimediální platformu Air-Fi. Tarom umožňuje přepravu psů a koček v kabině nebo v zavazadlovém prostoru. Zvířata musí mít potřebné doklady a očkování.