Menu

SAS

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností SAS na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá SAS?

Jízdní řád SAS zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let SAS?

Nejlepší je koupit si letenky na let SAS s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety SAS, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem SAS?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o SAS

SAS

Historie této skandinávské letecké společnosti má svůj počátek v roce 1946. Byla vytvořena jako konsorcium národních leteckých společností třech států: Dánska, Norska a Švédska. Hlavním sídlem SAS je letiště Stockholm Arlanda. Aerolinky patří k nejmodernějším a nejinovativnějším dopravcům, jsou také největším dopravcem ve Skandinávii. Jako první na světě započaly v 60. letech 20. století s lety nad severním pólem, čímž zkrátily cestu do Japonska z 52 na 32 hodin. SAS je také průkopníkem v zavádění ekologických letadel. Jako jedna z prvních zavedla ekonomickou cestovní třídu. SAS je zakládajícím členem aliance leteckých společností Star Alliance a spolu se svými partnery poskytuje největší systém leteckých spojení na světě. Její síť propojuje letiště v Evropě, Asii a Severní Americe.

Zavazadla

U letecké společnosti SAS si můžete na palubu letadla vzít příruční zavazadla. Jeho rozměry a hmotnost jsou určeny leteckou společností a mohou se u jednotlivých cestovních tříd nebo letových tras lišit. Registrovaná zavazadla u SAS musí také splňovat dané rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na třídě a letové trase.

Cestovní třídy

Letecká společnost SAS nabízí výběr ze třech cestovních tříd. 

SAS Go je nejlevnější, je určena pro turisty. Na palubě mají cestující možnost si zakoupit občerstvení. 

Cestovní třída SAS Plus je populární mezi businessmany, stejně jako turisty, kteří hledají alternativu k ekonomické třídě. Cestujícím v této třídě SAS nabízí odbavení u přepážek třídy business, na vybraných letištích rychlejší bezpečnostní kontrolu, širší a pohodlnější sedadla, jídlo zdarma, elastické tarify. Na mezikontinentálních letových trasách jsou v této třídě oddělené kabiny. 

Třída SAS Business nabízí nejvyšší úroveň služeb, mj. cestující prochází zjednodušenou procedurou odbavení cestujících a zavazadel. Cestující v této třídě si mohou vzít více zavazadel a mají také přístup do speciálního salónku, kde mohou pohodlně strávit čas před odletem.

Online odbavení

V řešení online odbavení je SAS rovněž inovativní. Online odbavení je u dopravce možné provést ne dříve než 22 hodin před plánovaným odletem a je ukončeno 60 minut před odletem. Cestující si sami vytisknou palubní lístek, ale mohou si ho také vyzvednout na letišti u přepážek check-in. Změnit přidělené místo lze nejpozději tři hodiny před odletem.

Flotila

Flotilu SAS tvoří 154 strojů následujících typů: Airbus A319, A320, A320NEO, A321, A330-300, A350-900, Boeing 737-700/800, CRJ-900, ATR 72-600. SAS postupně modernizuje svůj letecký park a nahrazuje starší letadla novými, ekologičtějšími modely. Díky tomu je nyní možné snížit spotřebu paliva během letu o 15-30 %, aniž by cestující přišli o komfort, na který jsou zvyklí.

Letiště Stockholm Arlanda

Mezinárodní letiště Stockholm Arlanda je základnou letecké společnosti SAS. Letiště se nachází 42 km severně od švédského hlavního města a 28 km jihovýchodně od Uppsaly. Nachází se zde mnoho gastronomických služeb: barů, restaurací a kaváren a obchodů, včetně duty-free. V budově mají své pobočky firmy nabízející pronájem aut, kadeřnictví, kaple, ordinace lékaře, chemická čistírna, fitness club a dětský koutek. Na celém letišti funguje bezdrátový internet.

Jídlo

Letecká společnost SAS nabízí ve svých letadlech širokou nabídku nápojů, včetně čaje a kávy zdarma. Navíc na skandinávských a evropských letových trasách mohou cestující koupit jídlo z nabídky dopravce. Na mezikontinentálních letech je jídlo, svačiny a nápoje podáváno ve všech cestovních třídách, jejich druh závisí na části dne, kdy cestujeme. Navíc si můžeme objednat další jídlo z jídelního lístku. Cestující ve třídě Business mají v ceně letenky bohatší menu, obdrží sklenici šampaňského a mají na výběr jedno ze tří jídel z menu. Navíc mohou během letu využívat bufetu s vínem, nealkoholickými nápoji, ovocem a lehkými jídly.

Doplňkové služby

Stálým zákazníkům aerolinky SAS nabízejí od roku 1992 program EuroBohus. Za každý let s leteckou společností SAS nebo jinými linkami ze Star Alliance dostávají cestující body, které mohou využít pro let zdarma, pobyt v hotelu nebo pronájem auta. Zákazníci s kartou s nejvyšším statutem mají celou řadu dalších východ.