Menu

Aeroflot

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aeroflot na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Aeroflot?

Jízdní řád Aeroflot zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Aeroflot?

Nejlepší je koupit si letenky na let Aeroflot s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Aeroflot, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Aeroflot?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Aeroflot

Aeroflot

Letecká společnost Aeroflot je ruský státní dopravce, který je největší leteckou společností v zemi. Oficiálně společnost existuje od roku 1923. V dobách Sovětského svazu byla jedinou leteckou společností v zemi a zároveň největší leteckou společností na světě. V roce 1971 se aerolinky staly součástí struktury IATA a o 9 let později byly oficiálním dopravcem účastníků 22. olympijských her v Moskvě. Při této příležitosti bylo postaveno nové mezinárodní letiště Šeremeťjevo 2. Po rozpadu Sovětského svazu na území bývalých republik a samotného Ruska vzniklo mnoho samostatných leteckých firem – těch, které používaly flotilu Aeroflotu, bylo 300-500. Dopravce se přetransformoval na akciovou společnost. V roce 2006 se stal členem aliance SkyTeam. Dnes je Aeroflot nejvýznamnějším dopravcem v Rusku – obsluhuje až 100 destinací v 50 zemích v Evropě, Asii, Africe, na Blízkém východě a Jižní Americe.

Zavazadla

U letecké společnosti Aeroflot si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Aeroflotu také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Cestující ekonomickou třídou mají přístup k široké nabídce audio a video programů, rádiových kanálů, televizi a bohaté nabídce filmů. Cestující se třídou business a premium mají navíc přístup k audio knihám a hrám. Cestující všech tříd mohou nakupovat v palubním duty-free obchodu. Rozdíl mezi ekonomickou třídou a třídou business a premium je založen na pohodlí cestujícího – v ekonomické třídě chybí mj. rozšířený prostor mezi sousedními sedadly. Navíc jsou jídla ve třídě business a premium podávána na porcelánových talířích.

Online odbavení

Pokud cestujeme s aerolinkami Aeroflot, můžeme se odbavit online od 24 hodin do 90 minut před odletem. Služba je dostupná do 45 minut před plánovaným startem. Cestující se rovněž mohou odbavit pomocí mobilní aplikace. Po provedení odbavení se musí cestující dostavit na letiště s vytištěným palubním lístkem. Online odbavení není možné při cestách na letiště do USA a Indie. Také se nelze online odbavit s dítětem mladším 2 let.

Flotila

Flotila ruského dopravce je složena ze 150 strojů typu Airbus 319-100, A320-200, A321-200, A330-200, A330-300, Boeing 737-800, Boeing 777-300ER a Suchoj SuperJet 100-95B. Průměrný věk těchto letadel je necelé 4 roky.

Letiště Moskva-Šeremeťjevo

Mezinárodní letiště se nachází nedaleko hlavního města Ruska. Do nedávné doby bylo na prvním místě vzhledem k počtu odbavených cestujících, ale v roce 2008 ho předběhlo letiště Moskva-Domodědovo. Nehledě na tuto skutečnost, je stále nejvýznamnějším moskevským letištěm. V jeho budově mají pobočky firmy pronajímající auta, dále restaurace, bary, obchody, včetně duty-free. Na terminálech B, C, E a F je zdarma dostupný bezdrátový internet.

Jídlo

Aeroflot na svých letech nabízí čtyři jídla z menu – dvě teplá a dvě studená. Kromě toho jsou cestujícím nabízeny džusy a nealkoholické koktejly. Alkohol jako víno, pivo a koktejly s vodkou si mohou cestující zakoupit. Na přání jsou také podávána vegetariánská jídla a jídla pro diabetiky.