Menu

Aigle Azur

Advertisement

Nejvýhodnější akční lety se společností Aigle Azur na eSky

Cena za 1 dospělého zpáteční

Advertisement

✔️ Kam létá Aigle Azur?

Jízdní řád Aigle Azur zahrnuje trasy z mnoha populárních měst. Chcete-li zkontrolovat dostupnost připojení, použijte vyhledávač eSky.

✔️ Kdy si můžete koupit nejlevnější letenky na let Aigle Azur?

Nejlepší je koupit si letenky na let Aigle Azur s dostatečným předstihem.

✔️ Jaké letecké společnosti provozují podobné trasy?

Do měst, do kterých provozují lety Aigle Azur, provozují i další letecké společnosti a najdete je ve vyhledávači eSky.

✔️ Mohu si rezervovat hotel spolu s letem Aigle Azur?

Pomocí cestovního vyhledávače eSky s letem si můžete také zarezervovat ubytování jako součást balíčku Lot + Hotel. Díky tomu bude Váš výlet nejen pohodlnější, ale také díky slevám na balíčky ušetříte peníze.

Zjistěte více o Aigle Azur

Aigle Azur

Aigle Azur je soukromá, francouzská letecká společnost, která poskytuje vnitrostátní, mezinárodní i charterové lety. Její historie sahá do 40. let minulého století. Založil ji v roce 1946 Sylvain Floirat. V letech 1946 až 1955 obsluhovala lety francouzského dopravce velká flotila letadel typu Douglas DC-3. Na počátku roku 1950 letecká společnost zahájila dálkové lety do Afriky, Asie a Pacifiku. V 70. letech byl název společnosti změněn na Lucas Aigle Azur, v roce 2001 se pak společnost vrátila ke svému původnímu názvu. V současné době aerolinky létají na letiště kolem Středozemního moře a do Afriky. Letadla Aigle Azur přistávají mj. v Portugalsku, Švýcarsku a Rusku. Dopravce má od roku 2015 podepsanou smlouvu codeshare s leteckou společností Transareo Airlines. Hlavním sídlem Aigle Azur je letiště Paříž Orly.

Zavazadla

U letecké společnosti Aigle Azur si s sebou na palubu letadla můžete vzít příruční zavazadlo. Jeho rozměry a hmotnost určuje letecká společnost a mohou se měnit v závislosti na rezervační třídě nebo trase. Registrovaná zavazadla u Aigle Azur také musí mít určené rozměry a hmotnost. Zde také vše závisí na cestovní třídě a trase.

Cestovní třídy

Letadly letecké společnosti Aigle Azur můžete cestovat třemi třídami: Business, Eco Premium a Economy. Třída Business nabízí vysoký komfort během cestování. Cestující mají prioritní odbavení, prioritní vstup i výstup z letadla. Sedí v kožených sedadlech oddělených stolkem v konfiguraci 2/2. Cestující třídou Eco Premium mají zajištěn komfortní let, mají prioritní vstup i výstup z letadla, sedí v téže konfiguraci sedadel, co cestující Business třídou. Ekonomická třída poskytuje nejlevnější způsob cestování se společností  Aigle Azur, poskytuje cestujícím základní standard. Cestující sedí v kožených křeslech v konfiguraci 3/3.

Online odbavení

Online odbavení je možné provést od 48 do 3 hodin před plánovaným odletem.

Flotila

Průměrné stáří strojů v letadlové flotile společnosti Aigle Azur je 10,3 let. Společnost má 10 letadel typu Airbus A319, A320, A330-200.

Letiště Paříž-Orly

Mezinárodní letiště Paříž-Orly je jedním ze dvou letišť hlavního města Francie. Je vzdáleno 14 km jižně od centra Paříže. Na letišti se nachází mnoho barů a restaurací, obchodů se suvenýry a duty-free obchodů. Dále je zde několik poboček firem zabývajících se pronájmem aut. Na území celého letiště je bezplatný přístup k bezdrátovému internetu.

Jídlo

Na palubě francouzského dopravce jsou podávána různorodá jídla. Cestující s business třídou jsou uvítání na palubě aerolinek Aigle Azur aperitivem, včetně šampaňského. Podle času letu je jim podáváno vhodné menu, mají k dispozici zdarma víno, alkoholické i nealkoholické nápoje. Ve třídě Eco Premium mohou cestující využívat bezplatný nápojový servis, který podává i víno. Menu je přizpůsobeno denní době. V ekonomické třídě je podáváno občerstvení, teplé nebo studené nápoje, včetně vína. Cestující s touto třídou platí za palubní catering pouze na trasách Francie – Portugalsko – Francie.

Doplňkové služby

Na palubě letadel Aigle Azur mají cestující k dispozici francouzský i mezinárodní tisk a palubní obchod nabízející kosmetiku, parfémy, sladkosti a suvenýry. Dětem cestujícím s doprovodem jsou nabízeny kreslené filmy, komiksy a hračky. Dopravce nabízí svým cestujícím členství ve věrnostním programu Azur Plus. Cestující mohou sbírat body za míle a získat atraktivní ceny, včetně letenek zdarma.