Menu

Vyhledat lety na letiště Arrecife Lanzarote

Arrecife

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: španělština
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Jediný mrakodrap

  Ve městě se nachází jediná výšková budova. Gran Hotel v Parque Islas Canarias má čtrnáct pater. Stojí za do něj zajít a vyjet na poslední patro. Lze odtud obdivovat panorama celého ostrova. 

 • Specialita Arrecife

  Mezi mnoha delikatesami můžete snadno přehlédnout ty, které opravdu stojí za ochutnání. Když budete v Arrecife vyzkoušejte chlebíčky s čerstvou rybou. Místní je doporučují zapíjet studeným pivem. 

 • Městský trh

  Každou sobotu na náměstí Plaza de Las Palmas se koná městský trh, který je oblíbený jak mezi místními obyvateli, tak turisty. Tady si můžete koupit nejchutnější ovoce a zeleninu a čas vám zpříjemní živá hudba. 

Co si nesmíte nechat ujít v Arrecife?

Arrecife je město nacházející se ve středu východního pobřeží ostrova Lanzarote, ve španělské provincii Las Palmas na souostroví Kanárských ostrovů. Za svůj název vděčí výjimečné poloze – pobřeží, na kterém se město nachází, je z velké části tvořeno útesy a podvodními skalami. Arrecife bychom ze španělštiny mohli přeložit jako útes či skálu.

Město bylo vždy úzce spojeno s mořem, dodnes svou atmosférou připomíná rybářkou vesničku. Nachází se zde přístav, který dnes obsluhuje mimo jiné trajekty připlouvající z evropských ostrovů i africké pevniny. Jedním z významnějších míst na mapě Arrecife je Charco de San Ginés, tedy laguna, kterou s oceánem propojuje úzký kanál, takže je v ní klidná a tichá voda. Zde kotví malé lodě a plachetnice a podél břehu vede promenáda. Na procházce kolem laguny budete moci obdivovat výhled na útesy a skály, které jsou pro zdejší krajinu typické.

Na procházku se také vydejte podél Calle Leon y Castillo, je to hlavní obchodní zóna ve městě. Ulice se nazývá královská, protože ji obklopují krásné měšťanské domy, velké množství obchodů, restaurací a kaváren. Místní malé obchůdky sousedí s luxusními butiky světoznámých značek. Je to perfektní místo, kam se vydat, pokud chcete okusit atmosféru městečka. Můžete se zde napít čerstvě vymačkané šťávy z místního ovoce, můžete si také objednat tapas – tradiční středomořské delikatesy. Je zde k dostání krásná keramika, kterou vyrábějí místní řemeslníci.

Kam zajít na jídlo? Jak se v přímořském městě sluší a patří, budete mít z čeho vybírat. K oblíbeným restauracím, které se specializují na španělskou kuchyni, patří například Lani’s na adrese Avenida Playas 2 – jídla jsou zde podávána v elegantním stylu. Jiné místo? La Cocina de Colacho na ulici Calle La Destiladera – prý nesmíte opustit ostrov, pokud jste si zde nedali oběd. Máte chuť na večerní tapas? Vyzkoušejte ty, které připravují v La Carmencita del Puerto na ulici Avenida de Las Playas. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Arrecife Lanzarote?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Arrecife Lanzarote se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Arrecife Lanzarote, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Arrecife Lanzarote?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Arrecife Lanzarote zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Arrecife Lanzarote

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Arrecife

Najít ubytování v Arrecife