Menu

Vyhledat lety na letiště Hercílio Luz

Florianopolis

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: portugalština
  Časové pásmo: UTC-3 (léto), UTC-2 (zima)
  Měna: Brazilský real (BRL)

 • Aktivní odpočinek

  Florianópolis je dokonalým místem pro vodní sporty jako windsurfing, surfing, potápění nebo sandboarding. Vypůjčte si vybavení, zaplaťte lekce s instruktorem a naučte se něco nového!

 • Na večírek

  K nejlepším a nejznámějším nočním klubům ve Florianópoli patří Confraria das Artes, který se nachází na pláži Lagoa da Conceição. Toto místo každý večer láká stovky lidí z celého světa.

 • Mimo centrum

  Třicet šest kilometrů od centra města se nachází ostrůvek Ribeirão da Ilha. Má malebné historické centrum a bohaté sbírky v místním etnologickém muzeu. Toto místo rozhodně stojí za návštěvu.

Co si nesmíte nechat ujít ve Florianópoli?

Krásné počasí, vysoké teploty vzduchu po celý rok, nejkrásnější pláže na světě, dokonalé jídlo a velice milí a pohostinní obyvatelé – to je ten nejlepší způsob, jak si naklonit turisty. Proto je Florianópolis již mnoho let oblíbenou prázdninovou destinací nejen Brazilců, ale také turistů z celého světa. 

Co stojí za zhlédnutí ve Floripě, jak město nazývají místní? Rozhodně historické centrum města, které se nachází na Ostrově sv. Kateřiny. Zde zahajte procházku na náměstí Praça XV de Novembro, na kterém se nachází jedna z nejkrásnějších budov ve městě – katedrála (Catedral Metropolitana), a roste více než stoletý strom Velha Figueira, který byl inspirací pro verše městské hymny. Upoutá také stavba divadla Teatro Álvaro de Carvalho, která je příkladem typické brazilské architektury konce 19. století. Určitě musíte také vidět most Hercílio Luz z roku 1926, který nejen propojuje ostrov s pevninou, ale také se stal symbolem města. 

Ve Florianópoli se nachází 42 pláží. Na jihu jsou to Jurerê, Daniela, Canasvieiras, Brava a Ingleses – je z nich nejen neskutečný výhled na moře, ale můžete zde také využít bohatou nabídku restaurací a barů. Na jihu (na Campeche, Armação a Morro das Pedras) a na východě (na Joaquina, Mole a Moçambique) zase panují skvělé podmínky pro surfery. Jestli hledáte klid bez typických turistických atrakcí, vydejte se na pláže Lagoinha do Leste a Naufragados, které jsou dostupné pouze pro pěší návštěvníky. Milovníci přírody si zase zamilují pláže Lagoa da Conceição nebo Peri Lagoon, které si zachovaly původní vzhled bez zásahů člověka. 

V přívětivém městě jako Florianópolis samozřejmě nechybí místa, kde si lze vychutnat speciality místní kuchyně. Na celém pobřeží pochopitelně kralují dary moře, ryby a portugalská kuchyně, která je pozůstatkem po koloniální historii města. Rozhodně vyzkoušejte jídlo moqueca, tedy dary moře ponořené v omáčce z kokosového mléka, a také grilované nebo obalované smažené krevety, ryby a chobotnice podávané s tapiokou nebo rýží. Kde si zajít na oběd? Výběr restaurací a barů je velmi široký, dobré hodnocení mají například: Nosso Bar, Rita Maria Lagosteria a Ostradamus.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Hercílio Luz?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Hercílio Luz se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Hercílio Luz, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Hercílio Luz?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Hercílio Luz zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Hercílio Luz

Letový rozvrh: Florianopolis

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely ve Florianopolis

Najít ubytování ve Florianopolis