Menu

Vyhledat lety do Bratislavy

Bratislava

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: slovenština
  Časové pásmo: UTC+2 (léto), UTC+1 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • UFO nad městem

  Historické centrum a největší čtvrť Bratislavy, Petržalku, propojuje most, na kterém se objevilo UFO! Talíř visí 84 metry nad zemí na hlavním pilíři mostu a slouží nejen jako rozhledna, ale i jako restaurace. Návštěva toalety vám vzhledem k prosklenému oknu v závratné výšce může zvednout tlak. Další zajímavou moderní stavbou ve městě je sídlo slovenského veřejného rozhlasu. Stavba je vlastně pyramidou, která stojí na své špičce.

 • Město na dvou hranicích

  Bratislava je jediným evropským hlavním městem, jehož hranice jsou shodné s hranicí státu. To ale není všechno – Bratislava nehraničí jen s jedním státem! Na západě a jihozápadě je hranice s Rakouskem (do Vídně je odtud jen 70 km) a na menším úseku na jihovýchodě se nachází hranice s Maďarskem. Bratislava vždy byla městem, kde se střetávaly kultury.

 • Bratislavské městské dny

  Na přelomu dubna a května se ve městě slaví. U příležitosti Bratislavských městských dnů se koná řada koncertů, přehlídek a uličních představení. Skvělý kulturní program ještě zpestřují muzea hlavního města, která návštěvníkům zpřístupňují své expozice zdarma. Na konci května se na nábřeží Dunaje koná studentská oslava jara Majáles.

Levné lety z Bratislavy – jaké jsou možnosti?

V České republice se nachází celá řada mezinárodních civilních letišť (Praha, Brno, Ostrava, Karlovy Vary, Pardubice), jež nabízejí atraktivní letecké linky do různých koutů světa. K zajímavým výchozím bodům zahraničních cest ovšem patří také letiště v Bratislavě. K oblíbenosti tohoto letiště přispívá geografická blízkost vůči hranicím Česka a také levné lety z Bratislavy. Na letišti Milana Rastislava Štefánika v Bratislavě totiž operují zejména nízkonákladové aerolinie. Je levné cestování i vašim cílem? Toužíte si pořídit levné letenky a vyrazit za dobrodružstvím? Vaše cesta může začít právě na letišti v Bratislavě.

Letiště v Bratislavě – zajímavosti a nabídka letů z Bratislavy

Letiště v Bratislavě vystupuje pod oficiálním názvem Letiště Milana Rastislava Štefánika od roku 1993. V mezinárodní mluvě je známo jako Airport Bratislava s IATA kódovým označením BTS. Jedná se o největší mezinárodní letiště na území našich východních sousedů, ležící necelých 10 kilometrů od centra Bratislavy. Kapacita letiště je uzpůsobena pro nápor až pěti milionů cestujících ročně.

Z Bratislavy léta několik sezónních a pravidelných linek. Operují zde především low-cost aerolinie, takže nabídky levných letenek z Bratislavy jsou opravdu bohaté. Největší kapacitou možností se může chlubit irský Ryanair. Dopravce obsluhuje lety Bratislava – Londýn, ale také trasy Bratislava – Madrid, Dublin, Birmingham, Manchester nebo Charleroi. Můžete najít i levné letenky z Bratislavy do Bologně, Bergama, Soluně nebo malebného srbského městečka Niš. Letní dovolená letecky z Bratislavy? Jak vidíte, žádný problém.

Pro sezonní lety využívá bratislavské letiště i další nízkonákladový dopravce – SmartWings. Tyto aerolinie obsluhují zejména jižní části Evropy a atraktivní dovolenkové destinace jako Korfu, Burgas, Rhodos, Zakhyntos a další. Hledáte nejlevnější letenky z Bratislavy? Pak byste si měli projít nabídky těchto aerolinií. Jsou tu ale i další letečtí dopravci. Lety z Bratislavy do Hurghady má pod palcem Air Cairo, do Dubaje zase lítá Flydubai. V obou případech se jedná o pravidelné a přímé linky do míst, kam se nedostanete z většiny letišť v Čechách.

Jak se dostat na bratislavské letiště?

 Dostupnost bratislavského letiště je velice dobrá. Jestli máte v plánu pořízení levné letenky z Bratislavy, nemusíte se ničeho obávat. Jak již bylo zmíněno, letiště se nachází přibližně 9 až 10 kilometrů od centra hlavního města Slovenska a zhruba 130 kilometrů od Brna. Lze se k němu pohodlně dopravit osobním automobilem po dálnici D1. Zaparkovat můžete na parkovišti poblíž areálu letiště. Pokud plánujete využít hromadnou dopravu, pak se zaměřte na linku 61 (spojuje letiště s centrem města a železniční stanicí) a linku 96 (směr Petržalka), v provozu by mělo být také spojení mezi bratislavským letištěm a letištěm Schwechat. Možná již za pár let bude realitou napojení letiště na železniční síť a rakouskou obec Wolfstahl v bezprostřední blízkosti Bratislavy.

Nejlevnější letenky a kde je hledat

Pokud jste se už někdy pokoušeli hledat levné letenky online, možná si vzpomenete, jak časově náročná a únavná tahle činnost byla. Prohledávat desítky a desítky webstránek není vůbec jednoduché. Překlikávání mezi kartami v prohlížeči, hledání a vyplňování informací na každém webu zvlášť – opravdu není o co stát. Ovšem porovnávat ceny letenek a nabídky leteckých společností lze i jinak, mnohem snáz.

Nabídky levných letenek z Bratislavy, ale také z Prahy, Brna, Ostravy či Mnichova od více než 800 leteckých společností z celého světa najdete takříkajíc pod jednou střechou na webu eSky. V obrovské databázi dokáže vyhledávací systém identifikovat a určovat levné letenky přesně podle vašich preferencí.

Na začátku si vyberete, jestli preferujete jednosměrnou nebo zpáteční letenku. Zadáte místo odletu a příletu spolu s daty a počtem cestujících, určíte cestovní třídu a kliknete na tlačítko vyhledávání. Pak už jen necháte systém pracovat za vás. Během okamžiku se před vámi objeví nabídka levných letenek na internetu, které splňují vaše požadavky. V přehledném seznamu uvidíte čas odletu a příletu, zkontrolujete si rezervační podmínky a další informace o letu. Máte v ceně levné letenky i registrované zavazadlo nebo občerstvení v letadle? Výborně, to se vám ale bude cestovat!

Seznam nabídek levných letů lze ještě dále filtrovat podle počtu přestupů, časů odletů, leteckých společností nebo letišť. Po výběru konkrétního letu pak lze přejít do další fáze – k rezervaci letenek. V této fázi lze k letenkám přikoupit dodatečné služby v podobě cestovního pojištění, možnost výběru sedadla v letadle, přikoupení asistenční služby k dítěti nebo dospělému a podobně. Závěr obstará vyplnění osobních údajů a kliknutí na tlačítko pro rezervaci a zaplacení. Jednoduché, rychlé, přehledné.

Další výhody vyhledávače letenek eSky

Vyhledávání levných letenek na eSky ale nabízí i další výhody. Zejména v případě dlouhých letů s více přestupy není vůbec snadné najít a rezervovat letenky za výhodnou cenu. Vyžaduje si to podrobné plánování a sestavení dokonalého harmonogramu cesty. Ne však s eSky. Řekněme, že hledáte letenky z Bratislavy do Sydney. Žádná přímá linka na obzoru, právě naopak, s velkou pravděpodobností se nevyhnete více přestupům. Díky eSky si ale poradíte celkem hravě. Web za vás identifikuje to nejlepší, nejrychlejší a cenově nejvýhodnější letové spojení na vámi zvolené trase. Technologie Virtual Interlining propojí navzájem nesouvisející lety tak, abyste se dostali do cílové destinace pohodlně a rychle. Odpadají vám starosti s prohledáváním webů, sestavováním složitých časových plánů a rezervací letenek. S eSky vybavíte všechny záležitosti kolem letenek na jednom místě.

Kromě nabídky nejlevnějších letenek na internetu a rychlé rezervace si díky eSky můžete zajistit také ubytování v cílové destinaci. Řekněme, že budete hledat nejlevnější letenky z Bratislavy do Edinburghu a ubytování k tomu. V sekci Let+Hotel zajisté najdete přesně to, co hledáte. Kromě databáze letenek totiž eSky shromažďuje i nabídky více než 1 milionu ubytovacích zařízení z celého světa. Zadejte datum příletu a odletu a systém eSky k těmto údajům vybere a seřadí všechny ubytovací kapacity v okolí místa vašeho přistání. Hotely, apartmány a další místa k ubytování pak můžete dále třídit a vybírat z nich i na základě hodnocení předchozích uživatelů.

Tipy jak na levné letenky

Sháníte tipy na levné letenky? Klikněte si na web eSky a sekci „Akční letenky. Každý den a každou hodinu zde najdete nabídku akčních letenek za nejlevnější ceny na internetu. Pravidelně se zde zobrazují také nejlevnější lety z Bratislavy za pár stovek.

Můžete si také nainstalovat aplikace na levné letenky. Ta od eSky vám bude posílat horké správy, jakmile se na trhu objeví akční letenka do vaší oblíbené destinace. Stejné informace můžete získávat i po přihlášení k odběru newsletteru eSky. Pokud si lépe rozumíte s emailem, bude právě tahle volba pro vás.

Nenechte si ujít možnost získat letenky za akční ceny. Objevte kouzlo výhodného cestování, lítejte pohodlně a za rozumnou cenu.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Bratislavy?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Bratislavy se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Bratislavy, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Bratislavy?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Bratislavy zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Bratislavě

Oblíbené aerolinie na trase z do Bratislavy

Letový rozvrh: Bratislava

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Bratislavě

Najít ubytování v Bratislavě