Menu

Vyhledat lety do Kodaně

Ukazát filtry

Kodaň

Letenky do Kodane - Jak se dostat z letiště v Kodani do centra

Mezinárodní letiště Kodaň Kastrup se nachází na ostrově Amager, jen 8 km od centra Kodaně. Díky krátké vzdálenosti z letiště v Kodani do centra dojedete opravdu snadno a rychle. Letiště v Kodani patří mezi největší a nejmodernější v Evropě a je také největším letištěm v celé Skandinávii. Takže pokud cestujete i do jiných částí Dánska nebo do Švédska, bude nejlepší přistát právě zde.

Z letiště Kodaň Kastrup do centra města

Autobus: Autobusem 5A z letiště v Kodani do centra se dostanete k hlavnímu nádraží, radnici nebo na Nørreport. Jízda trvá přibližně 30 minut a autobus jezdí 24 hodin denně (cca každých 10 minut, noční intervaly jsou delší). Lístek dostanete v automatu v Terminálu 3 nebo u řidiče. Pozor, lze platit jen mincemi.

Metro: Pokud se potřebujete dostat kamkoliv blízko Kongens Nytorv nebo Nørreport (stanice v samém centru města), sedněte na metro, které se nachází přímo pod Terminálem 3. Na starém městě budete za pouhých 13 minut! Metro odjíždí každých 4-6 minut, v noci jsou intervaly delší.

Vlak: Pokud se potřebujete dostat na hlavní nádraží, nejpohodlněji dojedete vlakem. Během dne vlaky odjíždějí každých 10 minut, v noci méně často. Na nádraží budete na 13 minut. Jízdenky zakoupíte v automatu v hale Terminálu 3.

Taxi: Z letiště Kodaň do centra můžete jet i taxíkem. Cena by neměla překročit 300 DKK (cca 1040 Kč). Jízda Uberem je o něco levnější.

Drahá Kodaň levněji: Kodaň není levné město, a proto se vyplatí ušetřit na dopravě. Hned na letišti si můžete pořídit Copenhagen Card (např. třídenní stojí 93 euro), se kterou nezaplatíte už ani korunu v městské hromadné dopravě, v muzeích a mnoha památkách.

Druhou možností je CityPass na městskou hromadnou dopravu. Třídenní stojí 100 DKK (cca 300 Kč).

Z letiště v Kodani do Malmö

Z letiště dojedete pohodlně i do Švédska, např. do blízkého Malmö. Na letiště zajíždí třeba Flixbus a ceny začínají na cca 3 eurech. Jízdenku je třeba koupit předem na stránkách dopravce. Autobus jede přes Öresundský most, což je opravdovým zážitkem!

Kdy koupit nejlevnější letenky do Kodaně

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Kodaně se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety z Prahy do Kodaně, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy aerolinek, které je nabízejí, je hned několik. Nejlepší cenu letenek do Kodaně (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Kodaně v období letních prázdnin, během květnových svátků nebo Velikonoc (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí se sice může mračit, ale to tak trochu ke Skandinávii patří, nemyslíte? Lepší ceny také obvykle dostanete na lety v úterý, středu, čtvrtek a sobotu. Letenky od pátku do pondělí bývají výrazně dražší.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Kodaně. Abyste měli informace o letech do Kodaně, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Kodaně chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Kodaně, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Kodaně

Letenky do Kodaně můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Kodaně dostanete klidně za cenu kolem 700 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Jsou ceny letenek z Prahy do Kodaně vyšší, než jste doufali? Zkuste letět z Vídně, Krakova nebo Vratislavi, odkud také létají nízkonákladovky.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Kodaně, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Vídně. Pokud hledáte levné letenky do Kodaně, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Kodaň se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Kodaně

Z Prahy do Kodaně létá bez mezipřistání Norwegian Air International, ČSA, Smart Wings a SAS. Obvykle zaplatíte asi 2600 korun za zpáteční let lehce po sezóně. Let z Prahy do Kodaně trvá 1 hodinu a 30 minut.

Pokud to nemáte daleko do Vídně, zjistěte si, za kolik nabízí letenky do Kodaně společnosti Ryanair a Austrian odtud. Pro příklad: zatímco letenka z Prahy do Kodaně na zářijový víkend stála 2880 Kč, z Vídně v tom samém termínu byla k mání za 1890 Kč. Pokud jste z Moravy, Vídeň je pravděpodobně pro Vás nejvýhodnější.

Spojte výlet do Dánska s poznáváním Berlína! Lety z Berlína do Kodaně nabízí levný easyJet, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 1000 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud bydlíte na severu Čech nebo Moravy, může se Vám vyplatit letět z Polska. Z Vratislavi i Krakova létají Norwegian Air International a SAS za opravdu příznivé ceny.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si za kávu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Kodaně?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Kodaně se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Kodaně, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Kodaně?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Kodaně zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Kodani

Oblíbené aerolinie na trase z do Kodaně

Dánsko se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku zemí s nejšťastnějšími obyvateli na světě. Vydejte se sem i vy a pociťte trochu toho dánského štěstí na vlastní kůži! Do země, která dala světu Hanse Christiana Andersena, Lego a hygge se jednoduše dostanete třeba s Norwegian Air, ČSA, SAS nebo Smart Wings. Na eSky.cz najdete levné letenky do Kodaně na letiště Lufthavn, odkud se za chvíli dostanete do centra města nebo můžete pokračovat dál na sever nebo na některý z krásných dánských ostrovů. V Dánsku si určitě půjčte kolo a přemisťujte se tak, jako místní, kteří jsou na spousty cyklistů zvyklí. Poznejte tuto maličkou a zároveň kouzelnou zemi - zarezervujte si své letenky do Kodaně už nyní!

Letový rozvrh: Kodaň

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Kodani

Najít ubytování v Kodani