Menu

Vyhledat lety do Istanbulu

Ukazát filtry

Istanbul

Nejlevnější letenky do Istanbulu – dovolená v Turecku výhodně

Víkend v Istanbulu? Výlet do Istanbulu? Nebo rovnou dovolená v Turecku? Možností je hodně a jedna lepší než druhá. Ať už do tohoto velkolepého města v zemi půlměsíce pojedete z jakýchkoliv důvodů, nezapomeňte si rezervovat levné letenky do Istanbulu. Pokud na to půjdete chytře, můžete je získat za zlomek jejich běžné ceny. V případě shody okolností lze najít i letenky za korunu nebo charterové letenky za výhodnou cenu. Levné letenky do Turecka jsou realitou. Pojďte si pro ně a prožijte nezapomenutelné chvíle na cestách!

Zajímavosti o Istanbulu

Istanbul je největším, i když ne hlavním městem Turecka. Jako jediné město na světě se rozkládá na dvou kontinentech - jeho evropskou a asijskou část odděluje úžina Bospor. Po moskevské metropolitní oblasti je ta istanbulská s počtem více než 15 milionů obyvatel druhou nejlidnatější v Evropě. Letenky Istanbul jsou vyhledávaným zbožím pro řadu lidí pracujících v průmyslu a obchodu – firmy ve městě a jeho okolí totiž patří k významným producentům hedvábí, bavlny, tabáku, ale také textilu, kůže, elektroniky nebo olejů.

Díky kulturní rozmanitosti a starobylým historickým památkám si v Istanbulu budete připadat jako v jedné z pohádek tisíce a jedné noci. Stovky až tisíce let bylo toto město důležitým centrem největších a nejmocnějších říší své doby. Mnozí si kupují letenky na poslední chvíli a toužebně očekávají let do Istanbulu, jen aby na vlastní oči mohli spatřit památky z římské, byzantské či osmanské epochy. K těm nejvěhlasnějším se řadí Hagia Sofia, chrám z první poloviny 6. století.

Funkci hlavního náměstí a kulturně-společenského centra tehdejšího Konstantinopole plnil Hippodrom s trojicí sloupů. Egyptský pochází z Karnaku, Hadí sloup z řeckých Delf a původ Konstantinova sloupu (nemýlit si se tzv. Spáleným sloupem) je doposud neznámý. V Istanbulu je k vidění také celá řada historických i novějších mešit. Za absolutně nejznámější se ale považuje mešita Sultána Ahmeda, jedna z vůbec nejvýznamnějších staveb pro muslimy z celého světa.

Mezi nepochybně zajímavé zážitky patří, kromě obhlídky historických památek, také návštěva místních fotbalových derby. V Istanbulu sídlí hned trojice tradičních fotbalových klubů a velkých rivalů – Fenerbahce, Besiktas a Galatasaray. Zápasy těchto týmů se vyznačují neopakovatelnou a vybičovanou atmosférou na tribunách.

Letiště v Istanbulu

Pokud jste si pořídili nejlevnější letenky do Istanbulu nebo vás let do Istanbulu v blízké době teprve čeká, bude vás s velkou pravděpodobností vítat Atatürkovo letiště. Jde o hlavní mezinárodní a zároveň největší letiště v Turecku. Ročně dokáže odbavit více než 60 milionů lidí, převážnou část z nich tvoří zahraničí turisté a obchodní cestující. Letiště leží v evropské části města, necelých 25 kilometrů na západ od jeho centra. Do města, respektive jeho různých částí, jezdí přímo z letiště autobusová kyvadlová doprava nebo úzkokolejná železnice. Cesta by vám neměla trvat déle než 30 až 50 minut.

Atatürkovo letiště ovšem brzy nahradí nové supermoderní mezinárodní letiště IGA. Nachází se na severu města, ve vzdálenosti asi 35 kilometrů od jeho centra. Koncem roku 2018 se otevření letiště zúčastnil sám turecký prezident Erdogan. Provoz na zbrusu novém letišti IGA bude nabíhat postupně během roku 2019 – nejdřív se začne s vnitrostátními lety, pak přijdou na řadu ty mezinárodní. Podle plánů by do roku 2028 letiště mělo být schopno odbavit až 200 milionů cestujících za rok. Pokud se ambice naplní, stane se letiště IGA jedním z nejdůležitějších tranzitních míst na světě.

Nabídky levných letenek do Istnabulu vás ale mohou nasměrovat také na Mezinárodní letiště Sabihy Gökçen. To se nachází v asijské části města, přibližně 40 kilometrů na jihovýchod od jeho centra. Letiště dostalo jméno po Sabize Gökçenové, první bojové letkyni v historii a adoptivní dceři zakladatele Turecké republiky K. M. Atatürka. Letiště odbaví přes 30 milionů cestujících ročně a je tak trochu ve stínu Atatürkova letiště. Pořád se ale jedná o jedno z největších letišť v zemi. S centrem Istanbulu, stejně jako s jeho metropolitní částí, jej spojuje řada linek veřejné dopravy. Nejpohodlnější formu dopravy nabízí taxi služby a autobusové linky, které využívají dálnici E80. Lze využít také metro nebo železniční dopravu, nejbližší zastávky jsou ovšem ve vzdálenosti 10 až 15 kilometrů od letiště (počítá se však s rozšířením metra).

Jak na levné letenky do Istanbulu

Nákup levných letenek do turecké metropole vyřídíte jednoduše přes internet - pomůže vám vyhledávač levných letenek eSky. S eSky budete mít skvělou možnost výběru z množstva aktuálních nabídek akčních letenek na internetu. Systém totiž pracuje s databází více než 800 aerolinií z celého světa, nabídka nejlevnějších letenek je tedy opravdu bohatá.

Služba eSky zákazníkům výrazně krátí čas, který by jinak strávili hledáním letenek za výhodné ceny. Stačí jen zadat několik potřebných údajů (místo a datum odletu a eventuálně příletu, preferovaná cestovní třída, počet cestujících) a vše ostatní zařídí systém eSky. Řekněme, že budete mít zájem o letenky Praha – Istanbul s odletem koncem srpna pro dva do první třídy. Zmíněné informace stačí vepsat do příslušných kolonek na webu eSky a během okamžiku se před vámi zobrazí nabídky letenek z Prahy do Istanbulu v konkrétním termínu.

Bývá zvykem, že výsledná nabídka letů je seřazena od nejlevnějších letenek po ty nejdražší. Z uvedených informací pak lze vyčíst, jestli jsou v ceně letenky také registrované zavazadla, občerstvení na palubě a jiné služby. Pokud ne, můžete si tyto a jiné služby (včetně cestovního pojištění) přikoupit v dalších krocích, které předcházejí rezervaci letenek.

Web eSky vás nasměruje také v případě, kdy není dostupný přímý let do Istanbulu. Pokročilé technologické řešení totiž dokáže z nabídky online letenek vybrat a skombinovat lety klasických, nízkonákladových i regionálních dopravců. Všechno s maximálním ohledem na co nejnižší cenu, nejvyšší dostupný komfort a nejkratší dobu letu. Kdo by se nechtěl vyhnout komplikovaným rezervacím letenek a složitému plánování cesty? S eSky lze naplánovat vše jednoduše a rychle do jednoho itineráře.

Navíc, kromě letenky levně si můžete na eSky výhodně zarezervovat také ubytování v Istanbulu. Web má v nabídce více než 1 milion ubytovacích zařízení. Tento mega seznam pak lze zcela podřídit vašim potřebám. Plánujete přímý let do Istanbulu a zpět? Kolik dní se zdržíte – 5, 6 nebo ještě déle? Vepište své požadavky do systému eSky a nechte pracovat vyhledávač za vás. eSky vám najde nejen nejlevnější letenky, ale také nejlepší dostupné ubytování poblíž místa vašeho příletu a odletu.

Nejlevnější letenky s eSky

Web eSky vám pomůže při orientaci v nabídkách letenek do celého světa. V sekci Akční letenky se můžete nechat inspirovat nabídkou aktuálně nejlevnějších letů, které jsou právě k dispozici online. Možná v ní najdete také zpáteční letenky do Istanbulu. Pravidelně jsou k mání i destinace jako Řím, Paříž, Barcelona, Ibiza, Porto a jiné v ceně pár stovek korun. Přihlaste se na odběr newsletteru nebo si stáhněte appku eSky a zůstaňte nejlevnějším akčním letenkám pořád na stopě. 

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Istanbulu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Istanbulu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Istanbulu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Istanbulu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Istanbulu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Istanbulu

Oblíbené aerolinie na trase z do Istanbulu

S levnými letenkami do Istanbulu poznáte město, které bylo centrem Byzantské říše, Osmanské říše a dodnes je důležitým spojníkem Evropy a Asie. Má neopakovatelné kouzlo, kterému každý cestovatel okamžitě propadne. Jsou tu památky staré tisíce let, bohatě zdobené paláce, známá Modrá mešita, obrovské bazary plné tradičních výrobků a voňavého koření a spousta dalších lákadel. V Istanbulu se mísí tradiční s moderním, a tak tu uvidíte dámy zahalené od hlavy až v patě připravující výtečný chléb podle staletých receptur a za rohem mládež ve značkovém oblečení popíjející západní pivo. Doslova na každém kroku Vás překvapí kočky, které jsou tu považovány za posvátné a rády se nechají drbat a krmit od překvapených turistů. Zarezervujte si své letenky do Istanbulu a objevte město plné kontrastů!

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Istanbulu

Najít ubytování v Istanbulu