Menu

Vyhledat lety do Reykjavíku

Ukazát filtry

Reykjavík

Jak se dostat z letiště Keflavík do Reykjavíku

Mezinárodní letiště Keflavík leží na poloostrově Reykjanes v jihozápadní části Islandu, přibližně 50 km od Reykjavíku. Létají sem nízkonákladovky z téměř 50 evropských měst. I když celoroční spojení z Prahy v tuto chvíli neexistuje, dostanete se sem z několika blízkých letišť: z Katovic, Vratislavi, Berlína a Vídně. Z Prahy pak pouze od května do září. Čtěte dál a dozvíte se, jak se dostat z letiště Kaflavík do centra Reykjavíku a také jak na levné letenky na Island!

Z letiště Keflavík do centra Reykjavíku

Cesta z letiště do Reykjavíku trvá 45 minut. Trasu obsluhují autobusy společností Flybus a Airport Direct. Jednosměrná jízdenka stojí kolem 5500 ISK (1050 Kč) a autobusy Vás mohou zavézt až k hotelu nebo do jeho okolí. Levnější jsou autobusy hromadné dopravy, které Vás zavezou k autobusovému nádraží v Reykjavíku.

Z letiště Keflavík na Modrou lagunu

Z letiště přímo do lázní? Proč ne! Nejkrásnější přírodní termály na světě, Modrá laguna, se nachází pouhých 13 km od letiště. Zarezervujte si místo v autobuse společnosti Reykjavik Excursions a jeďte se koupat hned po příletu. Autobus zajíždí na letiště 7x denně. Z Modré laguny pak můžete jet se stejnou společností do Reykjavíku. Pozor: vstupenky do lázní je třeba zarezervovat předem.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Reykjavíku

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Reykjavíku se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety do Reykjavíku, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Přestože z Prahy v tuto chvíli nemáme žádné přímé lety, od našich sousedů jich existuje hned několik. Nejlepší cenu letenek do Reykjavíku (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět na Island v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších výletníků), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí tu bývá nepředvídatelné v každém ročním období, takže pěkně zmoknout můžete v létě i v zimě. A v chladnějších měsících je koupání v horkých pramenech ještě větší paráda!  Pokud se sem vydáte mimo letní měsíce, vyhnete se také davům turistů. Výběr a ceny ubytování budou o něco příjemnější.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Reykjavíku. Abyste měli informace o letech do Reykjavíku, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Reykjavíku chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Reykjavíku, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Reykjavíku

Letenky do Reykjavíku můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se na Island dostanete klidně za cenu kolem 900 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Chystáte se na Island, ale nechce se Vám přestupovat, protože lety z Prahy už nejsou nabízeny? Nebo chcete letět v sezóně, ale letenky z Prahy do Reykjavíku jsou velmi drahé? Zkuste Vratislav, Katovice, Vídeň a Berlín!

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Reykjavíku, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Reykjavíku, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Island se tu taky občas objevuje. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Reykjavíku

Z Prahy do Reykjavíku nyní nejsou k dispozici pravidelné přímé lety po celý rok. Wizz Air otevírá lety na letní sezónu koncem května a trasu ruší koncem září. Let z Prahy na Island trvá 4 hodiny a 15 minut.

Lety do Reykjavíku jsou sezónní, a proto se nabídka výrazně liší v každém ročním období. V létě na letišti v Reykjavíku přistávají desítky letů denně z celé Evropy. Koncem září však aerolinky lety ruší a otevírají je znovu až koncem května. Pokud chcete letět na Island mimo sezónu a na letenkách ušetřit, zkuste začátek října. Lety např. z Polska stojí doslova pár korun a na místě je po sezóně také není až tak draho jako během letních prázdnin. Teploty v první polovině října dosahují průměrně pouhých 8 stupňů, takže se nezapomeňte teple obléknout!

Pokud se však chcete vykoupat a zároveň za letenky do Reykjavíku nezaplatit majlant, zkuste první polovinu června nebo druhou polovinu září. Např. z Katovic se v tomto období daly pořídit zpáteční lety za 1800 korun. Pokud to nemáte daleko do Katovic, zjistěte si, za kolik nabízí letenky do Reykjavíku společnost Wizz Air odtud.

Spojte výlet na Island s poznáváním Berlína. Lety z Berlína do Reykjavíku nabízí Icelandair a levnější WOW Air, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 2500 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte! Z Vídně na Island létá v letních měsících Austrian.

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Reykjavíku?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Reykjavíku se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Reykjavíku, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Reykjavíku?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Reykjavíku zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Reykjavíku

Oblíbené aerolinie na trase z do Reykjavíku

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Reykjavíku

Najít ubytování v Reykjavíku