Menu

Vyhledat lety do Číny

Čína

 • Kanton
 • Šanghaj
 • Obecné informace

  Úřední jazyk: mandarínština
  Časové pásmo: UTC +8
  Měna: Juan (CNY)

 • Chrám květů

  V Kantonu se nachází svatyně Liurongsi s Květovou pagodou, která je 55 metrů vysoká. Svůj název získala díky tomu, že střechy jednotlivých pater připomínají svým tvarem plátky květů. 

 • Nejvyšší stavba v Číně

  V Kantonu uvidíte nejvyšší budovu v zemi. Jedná se o věž Guangzhou TV Tower, která se nachází v parku Dianshita na adrese 30 Tiyu Rd, Huadu Qu. Má výšku 600 metrů.

 • Eklektizmus v Kantonu

  Během pobytu v Kantonu nebudete věřit vlastním očím, jak rychle se mění okolí. Obchodní ulice s obrovskými mrakodrapy se v okamžiku promění v malé městečko. To musíte vidět na vlastní oči.

Co si nesmíte nechat ujít v Kantonu?

Pro začátek rozptylme nejasnosti: Kanton je městem v Číně. V českém přepisu jeho čínský název zní Kuang-čou. Nachází se na jihu země a je hlavním městem provincie Kuang-tung. 

Kultura města je silně utvářena jeho historií. Po prohrané opiové válce byl Kanton jedním z pěti Čínských měst, které mohlo obchodovat se západními zeměmi. Nehledě na tyto vlivy, stále splňuje všechna „kritéria“ čínského města. Mnoho lidí zde mluví anglicky, což je v ostatních částech země spíše výjimečné. Zřejmě je tomu tak proto, že zde přijíždí mnoho cizinců, kteří s místními obyvateli navazují obchodní kontakty. 

Gastronomické zvyklosti nebo alespoň některé z nich mohou být pro lidi vychované ve zcela odlišné kultuře překvapením. Říká se, že obyvatele Kantonu jedí vše, co má čtyři nohy, kromě stolu, vše, co plave, kromě lodí a vše co létá, kromě letadel. Je to samozřejmě stereotyp. V tomto městě najdete mnoho výborných restaurací, které se zaměřují na tradiční čínskou kuchyni a které rozhodně stojí za návštěvu. Mezi velice oblíbené patří například Westin Guangzhou HongMian na adrese Linhe Middle Road 6. Další místo, kde se skvěle najíte, je Guangzhou na Wenchang South Road 2. 

Večer se projděte procházkovou promenádou, která se nachází po obou stranách Perlové řeky. Mosty jsou krásně osvětlené a po řece plují parníky. Posaďte se na jednu z laviček a zaposlouchejte se do živé hudby pouličních umělců. Po procházce si zajděte na koktejl do jednoho z mnoha kantonských barů. Místní rádi chodí například do The Paddy Field na adrese 2F,38 Huale Road nebo do Woo Bar v Zhujiang New Town u W Guangzhou, No.26 Xiancun Road.
  
Asi 15 kilometrů od Kantonu se nachází hora Baiyun, tedy hora Bílých oblak. Na vrchol můžete vyjít po svých nebo použít některý z dopravních prostředků. Pokud se zde vypravíte, objevíte neuvěřitelný tropický prales, který prorůstá horská úbočí a také si zde budete moci odpočinout jako v budhistickém chrámu, protože je zde mnohem méně turistů než v centru města.

Oblíbené aerolinie na trase z do Číny