Menu

Vyhledat lety z letiště Cork Airport

Cork Airport

 • Obecné informace

  Úřední jazyk: irština, angličtina
  Časové pásmo: UTC+1 (léto), UTC+0 (zima)
  Měna: Euro (EUR)

 • Na hrad

  Několik kilometrů od Corku se nachází kamenný hrad Blarney z roku 1446. Zajímavé je, že návštěvníci zde líbají „kámen z Blarney“, protože věří, že jim to přinese štěstí. Vyzkoušejte to také.

 • Duch Titaniku

  Z přístavní čtvrti Cobh před lety vyplouvaly přes Atlantický oceán trajekty převážející do Ameriky tisíce irských imigrantů. Zajímavé je, že zde svou plavbu zahájil také slavný Titanik.

 • Když ne Guinness, tak co?

  Pokud vám Guinness příliš nezachutnal, vyzkoušejte pivo typu stout, které je sice také černé, ale podstatně sladší. Vaří ho v pivovaru Beamish.

Co si nesmíte nechat ujít v Corku?

Cork je proslulý svou bohatou historií, charakteristickými stavbami z červeného pískovce, malebnými uličkami a pivem dokonalé chuti. Toto město rozhodně musíte během svého výletu do Irska navštívit. 

Cork leží na deltě řeky Lee a jeho název pochází od irského výrazu Corcach Mór Mumhan, který označuje Velké mokřady Munsteru. V současné době se centrum města nachází na ostrově a většina ulic jsou bývalé říční kanály, které jsou nyní zasypány. Navíc je město vystaveno silným větrům z moře. Toto umístění vede k tomu, že ve městě je velká vlhkost a často dochází k mlhám. Rozhodně nezapomeňte do zavazadla přibalit teplé oblečení a deštník. 
V Corku se nacházejí dvě katedrály – římskokatolická Nanebevstoupení Panny Marie a náležící irské církvi katedrála sv. Finnbarra. Milovníci historie by také měli navštívit nejstarší stavbu ve městě, tedy věž Red Abbey a „lháře se čtyřmi tvářemi“, tedy kostelní věž Shandon, jejíž hodiny z každé strany ukazují jiný čas. Okouzlující je také historické centrum města, uličky vedoucí od hlavní třídy Grande Parade a staré mosty, např. Griffith a Southgate. Rozhodně se také vydejte na procházku v okolí Bishop Lucey Park, kde se nachází viktoriánská hala Anglické tržnice. Ve městě také narazíte na čtvrt hugenotů s velice úzkými a krásnými uličkami s útulnými hospůdkami.  

Cork v zahraničí proslavilo chutné a silné pivo, ale to není to jediné, co zde mají. Můžete vyzkoušet něco z místní dobré a syté kuchyně. Pokud si chcete dát něco tradičního, objednejte si typickou snídani se smaženým bůčkem, volskými oky, klobásou, černým pudinkem a fazolemi v rajčatové omáčce. K obědu si pak zajděte na fish & chips, tedy obalované kousky ryby s hranolky politými octem. K typickým jídlům patří také Irish stew, tedy guláš ze skopového podávaný s bramborem a cibulí. K pití samozřejmě doporučujeme černé pivo Guinness. Kde si zajít na oběd či večeři? Nejlépe do hospod, například Welcome Inn, Barry’s nebo The Old Oak.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek Cork Airport?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek Cork Airport se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky Cork Airport, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky Cork Airport?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů Cork Airport zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Oblíbené aerolinie na trase z Cork Airport