Menu

Vyhledat lety do Burgasu

Ukazát filtry

Burgas

Jak se dostat z letiště v Burgasu do centra města

Mezinárodní letiště Burgas je vzdáleno 9 km na sever od centra města. Létají sem nízkonákladovky z celé Evropy a letiště má také výborné spojení s letovisky Slunečného pobřeží. Čtěte dál a dozvíte se, jak dojet z letiště v Burgasu do centra města a také jak na levné letenky do Burgasu.

Z letiště Burgas do centra

Autobus: Z letiště dojedete pohodlně autobusem č. 15. Ten Vás doveze k hlavnímu autobusovému/vlakovému nádraží v centru města za necelých 30 minut. Jízdenka stojí 1 BGN (14 Kč). Pokud máte ubytování přímo v Burgasu, budete to mít nejspíš v docházkové vzdálenosti, případně si můžete na ulici zastavit taxi.

Taxi: Druhou možností je jízda taxíkem přímo z letiště. Do centrální části města by Vás jízda neměla stát více než 20 BGN (265 Kč). Doporučujeme pouze vozy oficiálních provozovatelů taxislužeb.

Z letiště v Burgasu na Slunečné pobřeží

Autobus: Z letiště v Burgasu dojedete na Slunečné pobřeží a také do Nesebaru autobusem č. 9 z autobusového nádraží, který staví v několika letoviscích. Na autobusové nádraží dojedete výše zmíněnými způsoby.

Kdy koupit nejlevnější letenky do Burgasu

Není žádným tajemstvím, že letecké společnosti mění ceny letenek doslova každých pár minut. Za momentální cenou letenek do Burgasu se skrývá mnoho faktorů, mezi kterými hraje největší roli oblíbenost trasy v daném termínu. Lety na oblíbených trasách, jako jsou právě lety do Burgasu, jsou pro letecké společnosti lukrativní, a tedy není tak lehké vždy dostat tu nejlepší cenu. Přestože z Prahy v tuto chvíli nejsou přímé lety, od našich sousedů jich existuje hned několik. Nejlepší cenu letenek do Burgasu (a také do jiných destinací) dostanete mimo sezónu a na termíny, které se nepokrývají s žádným svátkem. Pokud plánujete letět do Bulharska v období letních prázdnin (tak jako tisíce dalších dovolenkářů), zaplatíte za letenku výrazně více než v jiných měsících. Nevyplatilo by se Vám se sem vydat třeba až na samém konci sezóny nebo počkat s výletem na jaro nebo podzim? Počasí tu bývá teplejší a slunečnější než u nás v každém ročním období a koupání bývá obvykle možné od poloviny května do konce září. Kromě toho se vyhnete davům turistů. Výběr a ceny ubytování budou o něco příjemnější.

Ceny letenek se neustále mění a je velice pravděpodobné, že právě Vy narazíte na levné letenky do Burgasu. Abyste měli informace o letech do Burgasu, akčních nabídkách a cenách letenek do všech destinací, zaregistrujte se k odebírání našeho newsletteru. Při registraci můžete nastavit maximální cenu, jakou jste ochotni za let do Vaší vysněné destinace zaplatit a my Vám dáme vědět hned, jak se letenky odpovídající Vašim požadavkům objeví. Server eSky je Vaším nejlepším přítelem při hledání letenek - nezapomeňte ale na to, že levné letenky do Burgasu chce ulovit spousta cestovatelů. Pokud tedy dostanete informaci o akčních letenkách do Burgasu, jejich koupi rozhodně neodkládejte.

Levné letenky do Burgasu

Letenky do Burgasu můžete dostat za slušnou cenu především s low-costovými aerolinkami. Z Prahy, a také z německých a polských letišť, se do Burgasu dostanete klidně za cenu kolem 300 korun za jednosměrný let. Nevěříte? Sledujte trpělivě (a především pravidelně) ceny letenek na posezónní lety a přesvědčte se sami. Nezapomeňte, že někdy se vyplatí letět z jiného letiště než toho, které máte nejblíž.

Tip: Chystáte se do Burgasu nebo na Slunečné pobřeží, ale nechce se Vám přestupovat? Lety z Prahy do Burgasu s přestupem jsou často několikanásobně dražší než lety bez přestupu například z Polska. Parkování na polských letištích je také levnější než u nás. Kromě na většinu letišť lze dojet pohodlně autobusem z Prahy i Brna.

V případě hledání levných letenek, a to nejen do Burgasu, se vždy podívejte také na nabídku z letišť u našich sousedů. Někdy se vyplatí pořídit i tzv. letenku multi-city - např. tam z Prahy, zpátky do Krakova. Pokud hledáte levné letenky do Burgasu, klikněte na záložku „akční letenky“ na www.esky.cz. Právě zde najdete letenky za ty nejlepší ceny. Destinace a ceny se mění každý den, ale Bulharsko se tu objevuje docela často. Za opravdu nízkou cenu je obvykle nabízeno jen pár prvních letenek, a proto doporučujeme si s nákupem pospíšit. Mezi akčními letenkami nejčastěji najdete právě ty první, tzn. lety až za několik měsíců, nebo naopak „last minute“ - letíte třeba už za týden. U levných letenek platí jednoduché pravidlo: čím flexibilnější jste, tím levněji pořídíte.

Letecké společnosti létající do Burgasu

Z Prahy do Burgasu nyní nejsou k dispozici pravidelné přímé lety. Občas se objevují místa v charterových letech, které jsou nabízeny individuálním cestovatelům za přijatelné ceny. Obvykle se jedná o lety last minute.

Lety do Burgasu jsou sezónové, a proto se nabídka výrazně liší v každém ročním období. V létě na letišti v Burgasu přistávají desítky letů denně z celé Evropy. Koncem září však aerolinky lety ruší a otevírají je znovu až koncem května. Pokud chcete letět do Bulharska mimo sezónu a na letenkách ušetřit, zkuste začátek října. Lety např. z Polska stojí doslova pár korun a na místě je po sezóně také lacino. Teploty v první polovině října dosahují pěkných 20 stupňů, takže podmínky k poznávání země jsou ideální.

Pokud se však chcete vykoupat a zároveň za letenky do Burgasu nezaplatit majlant, zkuste první polovinu června nebo druhou polovinu září. Např. z Katovic se v tomto období daly pořídit zpáteční lety za 800 korun. Jestli to tedy nemáte daleko do Katovic, zjistěte si, za kolik nabízejí letenky do Burgasu společnost Wizz Air odtud.

Spojte výlet do Bulharska s poznáváním Berlína. Lety z Berlína do Burgasu nabízí taktéž levný Wizz Air, jehož ceny se po sezóně pohybují i kolem 600 korun za zpáteční letenku. Hledejte, zkoušejte, kombinujte!

Pokud nechcete letět pouze s příručním zavazadlem, určitě si nezapomeňte zkontrolovat, zda v ceně Vaší letenky je i odbavené zavazadlo. Většina společností, včetně ČSA, nabízí tarify „basic“, které jsou sice levné, ale poletíte bez odbaveného zavazadla. O něco dražší je pak tarif „economy“, jehož součástí je i odbavení jednoho kufru nebo většího batohu. Kromě toho bývá v ceně i občerstvení na palubě. V případě nejlevnějších tarifů nebo letenek od nízkonákladových společností si i za kávu nebo vodu během letu budete muset připlatit.

✔️ Existují na eSky.cz nějaké speciální nabídky letenek do Burgasu?

Cestovní nabídky za nízké ceny se pravidelně objevují na eSky.cz. Sledujte nás a nechte se inspirovat!

✔️ Při rezervaci letenek do Burgasu se mohu postarat o pojištění?

Na eSky.cz si při rezervaci letenek můžete také zakoupit různé druhy pojištění, podle Vašich potřeb. Díky tomu bude Váš výlet bezpečný a pohodlný.

✔️ Pokud si objednám letenky do Burgasu, mohu si také rezervovat ubytování na místě?

Na eSky.cz nabízíme vyhledávač ubytování, díky kterému se můžete starat o své ubytování v místě, kam cestujete, ještě před cestou. Ubytování je možné rezervovat nezávisle na letence nebo jako součást balíčku Let+ Hotel.

✔️ Které letecké společnosti nabízejí letenky do Burgasu?

Na eSky.cz zajišťujeme, aby nabídka letů do Burgasu zahrnovala nejen nízkonákladové letecké společnosti, ale i ty, které se specializují na vysoký standard.

Užitečné informace o letištích v Burgasu

Oblíbené aerolinie na trase z do Burgasu

Pojeďte si odpočinout k Černému moři! Zarezervujte si letenky do Burgasu a vydejte se do nejoblíbenějšího turistického střediska bulharského pobřeží. Nebo dáte přednost menším městečkům jako je Primorsko, Černomorec nebo Dyuni? Bulharsko stále není tak oblíbené mezi turisty se západní Evropy jako třeba Chorvatsko, a proto se můžete těšit i na mnohem příznivější ceny. Zážitkem je také bulharská kuchyně, která v sobě zajímavě (a velice chutně!) kombinuje středomořské, turecké a východoevropské vlivy. Opírá se na mase, rybách a sezónní zelenině, což se jako v jiných středomořských zemích zapíjí ayranem. S levnými letenkami do Burgasu si užijete moře, teplo, skvělé jídlo a pohodu jen kousek od domova!

Letový rozvrh: Burgas

Hledáte hotel? Prohlédněte si nejlepší hotely v Burgasu

Najít ubytování v Burgasu